Notebook na ČVUT FIT

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod TheFrostFox 29. 7. 2018 20:56

Zdravím,
V říjnu začínám na ČVUT a budu is pořizovat nový notebook.
Předpokládám, že pár lidí budou mít se školou zkušenosti a něco mi doporučí.

Rozpočet: Co nejmenší :D pokud je možné vejít se to 15 tisíc tak paráda.
Výkon: z toho co jsem slyšel tak stačí úplný základ. Grafice se vyhýbám jako moru..
Velikost: preferoval bych něco menšího abych mohl pracovat ve vlaku atd. Mám k dispozici externí monitor pro delší práci.

Děkuji
TheFrostFox
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 29. 7. 2018 21:43

Chybí to nejdůležitější - využití. ČVUT je hodně široký pojem, fakult je řada, oborů ještě víc. Je rozdíl, jestli ti ntb bude sloužit jako poznámkový blok, budeš na něm dělat výpočty a virtualizace, nebo třeba rýsovat v CADu.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Chipoun 30. 7. 2018 04:32

V nadpise je FIT
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 30. 7. 2018 10:26

Klasická rada, počkej až nastoupíš a zjistíš jestli to se školou myslíš vážně a půjdeš cestou třeba Dellu E7440 což je ryze pracovní stroj. Dneska koupitelny za super peníze.

Nebo třeba Acer V nitro, což je více méně herní stroj na sbírání přátel v digitálním světě a udržování komunity na kolejích. Teda když se zrovna nebude chlastat. :D
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 4. 8. 2018 08:47

Za 15 tisíc se dají sehnat nějaké rok až dva staré konfigurace 14" HP EliteBook 840 G4 nebo 14" DELL Latitude 5470/5480. Doporučoval bych jít touto cestou. Zaměřil bych se také na to, aby daná konfigurace měla full-HD IPS displej. Jako student budeš notebook dost často používat bez externího monitoru, takže nemá cenu koukat po ničem s TN panelem, když je možnost sehnat i IPS.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků