Nový herní notebook a jak moc je herní notebook herní?

Diskuze o přenosných počítačích

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Sallvator 20. 8. 2018 20:25

Zdravím kvuli situaci s prací a bydlením potřebuji na hraní mobilní řešení, jen na hry po večerech u trafa.

Rozpočet jsem si dal tedy 25k +- 2000 tis. Primárně cílím na 1050 ti 4Gb nebo 1060 3gb, u 1050 se bojim že už bude slabá a v nových hrach budu muset jít na low detaily. Chci hrat plynule na ukro detailu tzn mi nevadí osekaní detailu ale chci alespon 45fps+ (30fps hraní mam ted na PSku a to me neba)

Co je pro mě ale snad ještě duležitější je tiche chlazení, což je dost velký problem herních notasu

Co mě taky zajímá, nabízí se hromada "herních" notebooku s děsnym designem (mam raději čistější design) ale když koukam na recenze tak všechny i ty dražší herní ntb jsou dost hlučný přitom maj mít chlazení přizpusobene hraní a nekteré "neherní" modely jako Acer aspire jsou mnohem tižší ale mají taky verze s 1050ti a 1060. Zajímá mě to jak je to možné, je herní značka jen dojnice nebo ty zakladní notasy co budou z obyč chlazením (jeden vetrak atd) tišší ale dříve odejtou nebo budou throttlit?

Podle vzhledu se mi líbí serie asus rog, podle recenzí zase nejtižší je legion y520 (ale je nechutnej designem), pak ted na alze mají ještě nove HP Omeny s tenkým ramečkem ale na ty jeste nejsou recenze.

Napadá vás ještě nejáký notas co by se dal vzít v potaz? Díky
Sallvator
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 21. 8. 2018 08:20

řešit design a hluk u herního notebooku? Hodně štěstí ...
Herní notebook musí mít hromadu větracích otvorů, protože toho odpadního tepla není málo. Stejně tak musí ventilátory točit poměrně brutální točky, v desktop PC se podobný HW chladí chladiči o poloviční váze celého notebooku a je osazen několika 12cm ventilátory.

existuje jediné řešení hlučnosti - koupit sluchátka.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 21. 8. 2018 08:25

Termín
Sallvator píše:herní notebook

= jen oblíbený marketingový buzzword. Velmi úspěšné vymývání mozků. :-)
Co s tím?
Pokud nemůžeš pořídit plnohodnotné stolní dělo podle DS, je lépe vsadit na herní konzoli.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 8. 2018 08:43

Na hraní je desktop. Herní notebook je vždy kompromis mezi přehříváním, hlučností a váhou. Nyní, co jsou v módě ještě vyloženě nízká cena, tenkost a design ... to je všechno proto sobě.

On např most v Janově byl tenký a designový, možná levný na postavení ... ale vysvětluj to těm lidem, kteří po něm jeli.

Vím, že je to neetický příklad. Ale trefný.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meda2016 21. 8. 2018 12:24

@Sallvator -Protože se asi s předchozími názory nesmíříš, dám ti sem několik odkazů:
https://www.cena-vykon.cz/2018/04/08/ne ... 018/#25000
https://www.cena-vykon.cz/2018/04/08/ne ... 018/#30000
V současné době bych se (subjektivně) vyhnul Asusu.
Testy také dělá @swarm a také koukni na https://notebook.cz/ .....HP Omen...
A jestli jsi energetik s herním NB, tak už budeme vědět, až nastane Black-Out
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod MrFail 22. 8. 2018 08:15

Imho konzola tiež nie je až tak neprenosná (stále viac prenosná ako desktop) Aj keď rozumiem ,že stále rozbaľovať a zbaľovať káble (pri pravidelnom prenášaní) nie je žiadne terno.
MrFail
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 8. 2018 10:42

To u notebooků musíš taky. Powerbrick, myš, sluchátka, vašem zjistíš, že to chce i klávesnici padnou a velký monitor ...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sallvator 22. 8. 2018 15:33

PSko mam a hraju na nem exkluzivkxy ale jinak mě moc nebaví neumí mě to vtáhnout tak jako monitor hned u xichtu a odezva myši + hraju hodně wowko a strategie a tím sem uplně v haji na konzoli

Stačilo by mi ve finale jen najít výrobce nebo model notebooku s 1050ti/1060 který umožnuje nastavení rychlosti ventilátoru. Brachovo herní notas jsme přepastovali tekutým kovem a v zátěži (1060 3gb), podvoltili CPU a GPU a šel z 90 stupnu na 65-70 bez ztraty výkonu v praxi. Bohužel ten jeho notas ma tak debilní ovládání chlazení že je do 70 stup tichej hned jak CPU a GPU dosahne 70 rozjede naplno a už nepřestane dokud se neukončí aplikace ikdyž teploty padnou zas pod 70. Přitom by stačilo mít větrák na pulku a teploty do 80 stupnu npř... To ale nejde nastavit.

Veřím že přepastování, podvoltování CPU a GPU by mohlo takto jít i u jiných modelů.
Sallvator
Junior

Odeslat příspěvekod hnedahlava 22. 8. 2018 15:42

Vyber si nějaký konfig Acer Nitro 5 s SSD a GTX1050Ti.
Nebo tento Asus https://www.alza.cz/asus-rog-gl502vm-gl503vm?dq=5150847
hnedahlava
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 31. 8. 2018 10:16

Nebo nové Legiony od Lenova, ty se mi moc líbí dizajnem a jsou tak nějak proti proudu většiny herních strojů.

+ mají NBD záruku, to se taky hodí.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kedraga 22. 12. 2018 22:02

Ahoj, vybírám velmi v rychlosti nový notebook na vánoce.
Chci aby bez problémů zvládal především veškeré hry. Design mi vyhovuje u tohoto, ale chci ho pro syna a vůbec se v tom nevyznám. Na záladš recenze se jeví jako dostačující. Poradíte mi?
https://www.arecenze.cz/notebooky/msi-g ... rfx-863cz/
Kedraga
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.kv 22. 12. 2018 22:24

To je recenze jako poď do mě z boku.
procesor se čtyřmi jádry a frekvencí až 3,8 GHz. bez označení konkrétního typu :shock:
o grafice v psané části ani slovo, jen v tabulce, která je fakt hodně vypovídající :D
To jsi se mohl zeptat poskoka v jakémkoliv elektru a měl bys stejně hodnotnou radu.
Pokud tedy nejde jen o snahu zviditelni stránky rádoby recenzí, tak koukni na Notebookcheck

Abych jen neprudil, v dané cenové kategorii v pohodě, mě by snad jen vadil 7th CPU. IMHO nic rozhodujícího. Čistě můj subjektivní pohled. Na funkci ( ani živočicháře) to mít vliv nebude.
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků