kritika

Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod sivoj 25. 5. 2012 20:36

Zdravim.
To, že při vstupu na stránky musím odkliknout reklamu přes celou obrazovku snesu, i když mě to zdržuje.
To, že při čtení článku se někde po straně komíhaj reklamy taky snesu, ale je to nepříjemný.
To, že při scrollování článku se pohybuje reklama se mnou taky snesu, ale už je to velmi nepříjemný.
ALE to, že se reklama pohybuje nad článkem a nejde nijak vypnout a já musím hádat co se tak pod ní může skrývat, tak to vnímám jako krajně nepřijatelný.
Pěkný den i těm, kterým reklama překrývá obsah tohoto komentáře.
sivoj
Junior

Odeslat příspěvekod skype 25. 5. 2012 20:45

skype

Odeslat příspěvekod The Shitman 25. 5. 2012 20:55

Já bych to veřejně neměl přiznat, a asi bych se měl té "naší" reklamy i zastávat, ale nebýt AdBlocku, tak bych z internetu zešílel už dávno. :potichu :nenapadne
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sivoj 25. 5. 2012 20:57

I když nerad, tak hned po založení tohoto tématu jsem se k tomu uchýlil.
Živě jsem vždycky bral jako dobrý web, chodil tam několikrát denně, ale nejen že si začaly kazit reputaci přehnanými reklamy, ale i obsahy článku ztrácejí kvalitu a má návštěvnost z několika denně klesla na několik za měsíc.
sivoj
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 5. 2012 22:06

I ja pouzivam adblock. Bez nej poslednich nekolik mesicu neni pobyt na foru myslitelny. Toto majitele webu proste prehnali a meli by to napravit, jinak cele forum postupem casu ztrati vsechny navstevniky.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavouk106 25. 6. 2012 14:17

Já chápu, že Živě.cz musí z něčeho žít a chápu, že to něco je reklama (resp. prachy z ní), ale čeho je moc, toho je příliš.

Řeč je o reklamě na Samsung Galaxy S3 a její šířce 1024px a odsayení zleva cca 50px. Vyjede mi na LCD tak, že křížek není vidět a už mi fakt leze krkem. Posouvat stránku VODOROVNĚ, abych zavřel reklamu, to už je přes čáru, nemyslíte? Já vím, ten, kdo s tím může něco dělat, si to tady stejně nepřečte, tak si tu zbytečně plácám játra...

Pár dnů na Živě nepolezu a budu doufat, že mezitím zmizí...

AdBlock není řešení, ale odsunutí problému, proto jej nepoužívám. Radši zvolím tichou formu protestu a na web nepolezu.
Pavouk106
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 25. 6. 2012 14:29

s útočícím medvědem taky nebudeš tři dny mluvit místo abys ho zastřelil?

jak by sis teda představoval to řešení? propustit reklamátora, najmout místo něj estéta a na stránky umísťovat jen tu reklamu, která nejlépe není vůbec vidět?

bla, bla, bla... každej je sám zodpovědnej za to, jak bude ten jeho internet vypadat...

já jsem se svým vcelku spokojenej...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SpaceExplo 25. 6. 2012 14:40

Co treba textova podoba fora? napriklad: viewtopic.php?style=6&t=1168251

Jedine co chybi je oranzovej ramecek ;-)
SpaceExplo
Junior

Odeslat příspěvekod Pavouk106 25. 6. 2012 14:49

kernel_panic [passed]: Tak pardón, že jsem vůbec otevíral hubu

SpaceExplo: Mluvil jsem o zive.cz, ne o forum.zive.cz. Ale i tak díky. Koukám, že v tomhle vlákně se ale víc mluví o foru, tak jsem to blbě zařadil... Moje chyba :-)
Pavouk106
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 25. 6. 2012 14:59

a co kdybys tu hubu otevřel ještě jednou a pověděl nám, jak si teda představuješ to řešení?
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pavouk106 25. 6. 2012 15:14

Představuju si ho například tak, že by ten křížek na zavření byl v levém horním rohu. Když pak bude reklama mí 5000px na šířku, mám možnost jí pohodlně zavřít hned na první "obrazovce" a nemusím sahat po vodorovném posuvníku. To mi připadá jako celkem dobré řešení, které už by někdo mohl zkusit implementovat nebo alespoň někomu navrhnout.

Nevím, jak to s reklamou chodí, jestli je dodaná jako celek, nebo jestli do ní může někdo ještě zasahovat, popřípadě spolupracovat už při výrobě...

Edit: Samozřejmě v levém hroním rohu, v pravém je teď :-)
Pavouk106
Junior

Odeslat příspěvekod SpaceExplo 25. 6. 2012 15:36

Pavouk106 píše:kernel_panic [passed]: Tak pardón, že jsem vůbec otevíral hubu

SpaceExplo: Mluvil jsem o zive.cz, ne o forum.zive.cz. Ale i tak díky. Koukám, že v tomhle vlákně se ale víc mluví o foru, tak jsem to blbě zařadil... Moje chyba :-)

Tak potom takhle: http://m.zive.cz/
SpaceExplo
Junior

Odeslat příspěvekod Pavouk106 25. 6. 2012 15:37

Asi jo, asi to tak budu dělat. Díky
Pavouk106
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 25. 6. 2012 15:50

tak at si ten kretenskej radobycool boxík co ma uzasnej pocet prokliku pamatuje ze jsem ho zavrel a vic me neotravuje!

-- 25. 6. 2012 16:57 --

kdyz tam bude vysoka navstevnost tak to radsi vypnou, stejne jako se dnes vypinaj RSS.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SpaceExplo 25. 6. 2012 16:59

karlos00x píše:tak at si ten kretenskej radobycool boxík co ma uzasnej pocet prokliku pamatuje ze jsem ho zavrel a vic me neotravuje!

-- 25. 6. 2012 16:57 --

kdyz tam bude vysoka navstevnost tak to radsi vypnou, stejne jako se dnes vypinaj RSS.

Kdyz vypnou m.zive.cz a textovou podobu fora tak to jednoduse prestanu cist. Chodim na oboji pro obsah (predevsim fora), ne vsak pro reklamu. A jak uz tu bylo nekolikrat dobre poznamenano - web hosting nestoji zase tolik, takze dokazu si predstavit neco rocne prispet na provoz a jednoduse forum presunout nekam jinam bez reklam.
Vsechno ma svoje hranice a temer az obtezovani zakazniku reklamou se k teto hranici (alespon u mne) blizi. Znam tuny zahranicnich webu, kde reklama je, a je ji tam hodne, ale nerusi obsah. Pokud to chteji v cesku delat jinak, ja se s tim vyporadam - otazka je, jak se s tim nasledne vyporadaji provozovatele webu, az jim zacne rapidne ubyvat navstevnost. (PS: vim jak, zvysi mnozsti a % reklamy, aby dorovnali ztratu z navstevnosti, oj :oboze )
SpaceExplo
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků