Jak se dostat k práci na živě.cz, MobileMania nebo Doupě.cz?

Rady, náměty, připomínky...

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod karlos00x 25. 9. 2014 21:16

Milanr1 píše:Omyl:
příspěvek ve fóru není autorizovaný.
Proto mohou redaktoři přebírat a uveřejňovat tato řešení z fóra v článcích v Computeru i na Živě (resp. kdekoliv jinde) + autorizovat svým podpisem.

Omyl kolego. Plati copyright a nikoliv copyleft. Je uplne jedno kdo je majitel/provozovatel - nic takoveho neopravnuje ke kopirovani.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 26. 9. 2014 08:53

Python.p: Ukažte mi prosím, kde byl zdroj ve fóru. Moc si to nedokážu představit, že by sem někdo psal takovou věc.

Pokud tedy nemyslíte, že sem jen někdo dal dřív link na video. V takovém případě jsem přesvědčený, že to kolega objevil jinde. Třeba na stejném místě jako zdejší přispěvatel, ale tady ne. Vím, jak se u nás pracuje se zdroji a fórum je skutečně velmi nízko. Pochybuji také, že sem Karel vůbec chodí.

Ale ukažte mi prosím, kde to tady bylo.

-----------

karlos00x: Máme-li být přesní, copyright se týká přesné podoby, nikoli myšlenky. Takže když se někdo inspiruje tématem, autorská práva neporušuje. Třeba konkrétně postup, jak něco vyřešit, není autorské dílo – takovým dílem je jen text, který to popisuje. Text není možné zkopírovat, ale napsat stejný postup vlastními slovy nic neporušuje.

A pak je tady druhá věc. Autorství díla musí zůstat původnímu pisateli, to mu nikdo nemůže vzít, žádnou smlouvou, ničím. Nicméně smlouvou je možné získat licenci k využívání tohoto obsahu, a to je mimo jiné v podmínkách zdejší registrace. Neděláme to, ale máme možnost vzít příspěvek a použít ho třeba v článku (se jménem autora, ideálně s odkazem do fóra).
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 26. 9. 2014 09:33

Ano, to si rozumime. Asi cele to bylo k necemu co asi bylo pred nejakym casem jak upozornoval kin nebo kdo(tedy copy-paste).
S citaci a jmenovanim autora to je jasne, myslel jsem to vyslovene na milanovu myslenku kterou jsem pochopil "majitel si muze vzit cokoliv ze sveho serveru a podepsat svym jmenem"
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků