Nesmazatelny soubor

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Wentura 17. 7. 2008 13:06

Cau, nevite nekdo jestli nejde vytvorit nejaky nesmazatelny soubor nebo aspon aby nesel vymazat normalne hozenim do kose a nesel presouvat? Potrebuju totis nastvat jednoho znameho, aby mu to nafurt zustalo na plose :mrgreen: ...
Dik za rady
Wentura
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bibendum 17. 7. 2008 13:44

Napiš v jakém operačním systému.
Kdyby architekti stavěli domy tak, jak programátoři dělají programy, dokázal by jediný datel zbořit celá města.
Bibendum
Junior

Odeslat příspěvekod Wentura 17. 7. 2008 14:22

windows XP
Wentura
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bibendum 17. 7. 2008 17:03

Možná by to šlo udělat i přímo přes winy, ale teď nejsem v xp-čkách, tak netuším. Případně použít nějaký program, např. http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ ... protector/
Kdyby architekti stavěli domy tak, jak programátoři dělají programy, dokázal by jediný datel zbořit celá města.
Bibendum
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 17. 7. 2008 17:08

systémově nejčistším a taky relativně nejsnáze řešitelným je například odebrání uživatelského účtu onoho známého ze seznamu práv k danýmu souboru...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Wentura 17. 7. 2008 17:21

ja jsem myslel spis neco takoveho, ze bych mu neco poslal mailem, on by to stahl do kompu a nejakym zpusobem by mu neco proste zustalo na plose a neslo normalne vymazat
Wentura
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod JRD 17. 7. 2008 18:45

Jsou speciální názvy pro systém které nejdou snadno smazat. Dokonce je o nich psáno někde zde na foru.
například:
Kód: Vybrat vše
CON, PRN, NUL, AUX, CLOCK$, LPT1 - LPT9, COM1 - COM9

Nebo ještě když se použijí nepovolené znaky :
Kód: Vybrat vše
< > / \ * " ?
Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Pokročilý