Pravděpodobnost trestního stíhání - Torrenty

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mmmjack 28. 3. 2013 19:53

Tak to s temi shareservery samozrejme vim, v tech vodach sem se kdysi pohyboval, bohuzel uz jsem asi takovy fajnsmekr, ze ani na z poloviny zrusenych serverech se dana dila nenachazi (jeste k tomu v pozadovane kvalite a v puvodnim zneni) dokonce i titulky uz sem si nekolikrat delal sam :D
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wolfenzik 28. 3. 2013 20:09

Otázka trošku z jinýho soudku, která mi vždycky vrtala hlavou. Jak můžou nějakou osobu přiřadit k počítači z kterého bylo něco uploadováno nebo z něj byla prováděna jakákoliv jiná trestná činnost ? Když pujde o počítač kterej používá celá rodina a každej řekne že on to nebyl ? Neměla by to být patová situace jako když svědek viděl vraha ale ten má dvojče a oba řikaj že to byl ten druhej ? Nebo je za to někdo prostě zodpovědný ? Majitel počítače nebo ten na koho je napsáno připojení ? Ale to by pak odskákal otec od rodiny to že synáček ve velkym sharuje torrenty. Prostě mi připadá že když ten člověk zrovna nezadává někam údaje které jasně prokazují že to byl on, tak se nedá nijak dokázat kdo na tom počítači zrovna byl.
Wolfenzik
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 28. 3. 2013 20:20

Mysel_1:
Ty jsi teda naivka :) Existují velice kvalitní monitorovací nástroje, které ti poměrně přesně dokáží zjistit, co se stahuje pomocí dat, která protečou. Protože drtivá většina komunikace na síti BitTorrent není šifrovaná.
Nehledě na to, že největšími udavači jsou sami majitelé autorských práv (nebo firmy, které je zastupují), kteří prostě začnou stahovat svá díla a napráší všechny uživatele, od kterých stahují (což jsou všichni, kteří seedují + všichni, kteří stahují a mají alespoň něco staženo). A tím si rovnou obstarají důkaz, což jim bohatě stačí. A takových udání chodí obrovské množství poskytovatelům internetu. Pak je jen na nich, jestli to smetou ze stolu dokud opravdu nepřijde soudní příkaz nebo se do vyšetřování aktivně zapojí už od začátku.

mmmjack:
Já mám koupený kredit na CZshare a ShareRapid a vždycky jsem vše sehnal. Stahuji pouze Blu-ray ripy v 1080p, kde je čeština + angličtina a titulky v obou jazycích.

-- 28. 3. 2013, 20:22:44 --

Wolfenzik:
To už záleží na Policii, jak to bude řešit. Ale první za kým půjdou je člověk, na kterého je napsaná přípojka k internetu. A na něm pak je, aby dokázal, že on to nebyl (takže nějaké logy nebo přiznání někoho jiného). Pokud to nedokáže, má smůlu, protože on je za to připojení odpovědný a má ho zabezpečit tak, aby se podobné aktivity neděly nebo aby byl viník dohledatelný.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vanamond 28. 3. 2013 20:27

No jak by se to zjišťovalo - žádné zázraky se nekonají. Proto se zkoumají ty konkrétní počítače a tam je - podle mne - spousta stop. Kdo se přihlašoval ( hesla ), kdy ( denní program a logika užití ), co a kdy se stahovalo/sdílelo a souvislosti. Mimochodem, nebude asi mnoho počítačů, které by užívali v rodině všichni a všichni současně se k tomu neměli a bylo to v souladu s logy. To je blbost. Ono to ale bude jednodušší - on to dotyčný asi na sebe sám řekne, aby to nebylo na jiné, že.
Trust in God and keep your powder dry !
vanamond
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 28. 3. 2013 20:49

Pravdepodobnost? V ceskych podminkach naprosto minimalni. Dokazovani velice ale opravdu velice obtizne, tak se do toho nikdo ani nepousti. Ano jednou za par let se chyti velka ryba, ktera prodava warez, takovi lide at chcipnou v pekle pokud za to inkasujou prachy (tohle plati hlavne o shareserverech, tam si vsichni brzo nabehnou) Ale nejakyho homeusera nikdo neresi, nejen ze by to nemelo valny smysl ale take protoze jakekoliv ukony ze strany policie urcite nezacnou kvuli nejakemu logu nebo informace od antipiratskeho bota, ktery stahuje na verejnych trackerech a rozesila haldy spamu vsem providerum sveta podle IP adresy daneho klienta.
Kdo se boji nesmi do lesa. Pokud mas takovy strach vsechno si kupuj. To je nejvetsi jistota.

P.S. u shareserveru ses jako stahovac asi vic v klidu, ale ruku na srdce vazne ste ochotny platit za stahovani warezu? A vubec vam to neni divny nebo proti srsti? Pro uploadery je naopak tajovej shareserver 1000x horsi nez torrent. Na shareserveru je vse pekne zalogovane a ulozene vcetne bankovniho uctu daneho uploadera, kam mu supaci ze shareserveru posilaj korunky za prodany warez. To si to policie lehce najde. A taky zjisti kolik na tom kdo za tech par let narejzoval. Tohodle se zadny uploader na torrentu nemusi bat. Tam to vsichni delai nezistne a zadarmo pro ostatni. Funguje tam solidarita a vzajemna pomoc mezi usery.
Naposledy upravil Tomasek1234 dne 28. 3. 2013 20:56, celkově upraveno 1
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mmmjack 28. 3. 2013 20:55

Asi uz budu trochu OT, nechtel sem se tim ohanet ale kredit jsem mel uz kdysi na Rapidu, pak CZsharu, hellsharu, uloztu a ja nevim kde jeste, bohuzel sem proste tak vybiravy, ze na nich mnou hledane veci nejsou a to kvuli tomu neobchazim jenom ceska fora, ale i zahranicni (PL, UK). Bohuzel obcas, nejvic kvuli exoticke hudbe a flacu nebo obecne lepsi kvalite, uz pak zbyva jen Bittorrent.

-- 28. 3. 2013 21:01 --

mmmjack píše:Asi uz budu trochu OT, nechtel sem se tim ohanet ale kredit jsem mel uz kdysi na Rapidu, pak CZsharu, hellsharu, uloztu a ja nevim kde jeste, bohuzel sem proste tak vybiravy, ze na nich mnou hledane veci nejsou a to kvuli tomu neobchazim jenom ceska fora, ale i zahranicni (PL, UK). Bohuzel obcas, nejvic kvuli exoticke hudbe (predevsim kompletnich diskografii) a flacu nebo obecne lepsi kvalite, uz pak zbyva jen Bittorrent.
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 28. 3. 2013 21:17

Tomasek1234:
Čekal jsem, kdy se ozve nějakej zarputilej warezák, kterej bude mít pocit, že na něho nemůžou a že warez je jediná správná cesta :) Gratuluji, jsi v tomto tématu první a vyhráváš titul Zloděj roku 2013 :) Však jen počkej, až ti domů přijde dopis s pruhem, to se pak smíchy potrháš 8-)

mmmjack:
Hudbu nestahuji, takže tam se neorientuji a neznám nabídku.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 28. 3. 2013 21:21

Nejsem zadnej warezak ani nic podobny a ty tituly si nech, ses to spis ty kdo plati za stahovani warezu nebo ne? A zbytecne tu strasit lidi mi neprijde jako spravna cesta. To ze ty se bojis a radeji za warez platis nejakej shareserverum neznamena, ze ostatni jsou stejni jako ty (diky bohu nejsou)
Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 28. 3. 2013 21:48

každý dílo, chráněný autorským zákonem, nabytý či poskytnutý v rozporu se záměrem majitele práv, je warez...

bez ohledu, zda je zdrojem torrent nebo sharewarez server...

k warezu by měl mít přístup JEN A POUZE TEN, kdo je ochoten se podílet na jeho šíření...

uživatelé sharewarez serverů možná nejsou zloději dle aktuální české právní kvalifikace, morálně se však od těch sdílejících liší pouze mnohem pokřivenějším charakterem...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 28. 3. 2013 22:02

Tomasek1234:
Já se řídím tím, co říká zákon. A zákon říká, že stahovat pro vlastní potřebu mohu a sdílet nemohu. Pro mě (a pro zákon) jsi tedy ty zlodějem, zatímco já jednám v souladu se zákonem. Tak to prostě je. A že tobě se to nelíbí nebo máš jiný názor, je čistě tvůj problém, protože podporu u justice nemáš.

Já platím za využívání výpočetních prostředků nějakých soukromých firem. Tyto prostředky využívám převážně pro stahování audiovizuálních děl, což mi zákon umožňuje. Nebo máš pocit, že to tak není? Tvé morální zásady jsou pouze tvé, mé morální zásady jsou dost odlišné, protože zcela odsuzují všechny piráty, do kterých evidentně patříš i ty.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 28. 3. 2013 22:07

teoretická otázka...

jaký pocity v tobě vyvolává srovnání:
- osobně zprznit nezletilého chlapce
- zaplatit třetí osobě za zprznění nezletilého chlapce

kdyby někdo úplně nepochytil tu analogii:
- osobně ukradnout dílo, chráněný autorským zákonem
- zaplatit třetí straně za krádež a zpřístupnění autorsky chráněnýho díla
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tom420 28. 3. 2013 22:13

Bari007: Ano, podla zakona mas pravdu, ale inak tu meles hovna. Platis warez serveru za to, ze stahujes filmy, ktore keby si si kupil, tak zaplatis omnoho viac. Toto sa moralne v nicom nelisi od stiahnutia torrentu, kludne metodou hit&run.

Akurat tu provokujes a ohanas sa zakonom. Chces mi tvrdit, ze ked si niekto behom mesiaca stiahne par mkv filmov z piratebay, tak sa ma bat, ze bude platit pokutu? za "ukradnutie" a zdielanie 4-5 filmov?

Daleko, daleko vacsie svinstva sa deju v tejto (jak CR, tak Slovensko) republike, staci si otvorit noviny, denne je tam nova kauza s tunelovanim firiem/predrazenymi zakazkami v hodnote stoviek milionov czk. To sa ma vysetrovat a nie ze si Honza z Hornej-Dolnej stiahne 720p rip Hobbita....

Keby som chcel ist uz uplne do detailu, tak nie je problem stahovat na externy USB 3.0 disk zasifrovany TrueCryptom, vratane instancie uTorrentu. Policia ti potom moze dokazat vies co:)
tom420
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 28. 3. 2013 22:15

Bari: nemas pravdu, to ze je na teba napisana pripojka, pripadne aj pocitac, nic neriesi, nie je pravda, ze je na tebe dokazovat, ze to bol iny clen rodiny.. naopak, mas pravo odmienut vypoved o tom, kto to bol.. prakticky teda mozu vediet tvoje ip, tvoje logy... ale pokial su v domacnosti minimalne dvaja ludia, nedokazu povedat kto to bol.. priradit pocitac osobe/priradit internetove pripojenie k osobe a z toho dovodzovat vinu, resp. pozadovat dokaz o nevine je proti pravnemu poriadku CR... suma sumarum, ak sa nepriznas, alebo ta nechytia rovno za kompom, nemaju ti ako dokazat, ze si stahoval ty (a nie, nie som nijaky extra warezak, naopak, v kompe mam hudbu aj sw komplet zakupeny)
majkom
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 28. 3. 2013 22:16

Přirovnání trochu (dost) pokulhává.
Já totiž neplatím nikomu za to, aby to tam nahrál (opravdu neposílám žádné peníze uploaderům), to je ten zásadní rozdíl. Já platím pouze za to, že využívám výpočetní zdroje nějaké firmy (úplně stejně jako třeba za mailhosting, webhosting a další zcela legitimní věci). A co ta firma udělá z mýma penězma je jejich věc a já to ve skutečnosti ani nemohu ovlivnit - když si za peníze, za které si koupím webhosting, ta firma pak objedná nájemnou vraždu nějakého člověka, tak přeci taky nejsem za tu vraždu nijak zodpovědný kvůli tomu, že jsem jim vlastně poskytl finanční prostředky na zaplacení nájemného vraha, nebo snad ano? Já neplatím ani uploaderům ani majitelům autorských práv, já prostě platím nějaké firmě za využívání jejich IT prostředků. A ty IT prostředky jsou z mé strany využity zcela v souladu se zákonem.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod majkom 28. 3. 2013 22:17

Bari007 píše:Tomasek1234:
Já se řídím tím, co říká zákon. A zákon říká, že stahovat pro vlastní potřebu mohu a sdílet nemohu. Pro mě (a pro zákon) jsi tedy ty zlodějem, zatímco já jednám v souladu se zákonem.


LOL, ale si rovnaky zlodej ako ten, co stahuje cez torent, napriek diere v zakone... to ze si to ospravedlnis je fajn, ale na fakt, ze si to ukradol to nic nemeni
majkom
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků