Amazon - clo, DPH

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod gaminn 11. 7. 2015 17:57

Zdravím,
nedávno jsem nakupoval na Amazonu a už během checkoutu Amazon sám vyměřil clo + DPH, které jsem zaplatil přímo Amazonu. Ten pak následně při vstupu balíku do EU vyřídil celní formality (asi).

Nyní se chystám nakoupit knihu (50 USD), při checkoutu mi to ale nepíše, že bych měl platit clo + DPH. Když si přidám do košíku cokoliv jiného než knihu, tak se tam to clo + DPH objeví.

Takže - budu muset balík s knihou řešit s celníky sám nebo skutečně knihy projdou, aniž by se clo + DPH platilo (to mi tedy přijde divné...)?
gaminn
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 11. 7. 2015 18:23

Indicie: Google -> "clo + DPH" / Google -> "česká pošta clo + DPH"
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 11. 7. 2015 19:12

Stručně řečeno:
zboží do cca 22€ - neplatíš clo, ani DPH
zboží mezi 22 a 150€ - platíš 21% DPH, neplatíš clo
nad 150€ - DPH + clo ve výši od 2 do 6%

Částky v € si převeď v poměru současných kurzů na $ ....

Jinak jak psal kolega .. pro příště viz. Google http://lmgtfy.com/?q=clo
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gaminn 11. 7. 2015 20:15

Pánové, to jsem svoji otázku formuloval tak blbě, že je nepochopitelná? Celní limity mě nezajímají, ty znám. Takže ještě jednou.

Americký Amazon při checkoutu sám spočítá, kolik bude clo a DPH a tuto částku si nechá zaplatit společně s částkou za zboží a dopravu. Celní formality potom při vstupu balíku do EU vyřídí za mě, já se nemusím o nic starat, jen řevezmu balík. To vím, mám s tím zkušenost, na Amazonu nakupuji. I dnes když jsem si na zkoušku hodil na Amazonu do košíku nějaké zboží, tak mi to spočítalo clo a DPH a o tuto částku se navýšila celková částka objednávky.

To co píšu platí pravděpodobně pro všechno zboží kromě knih. Když si dáte do košíku na Amazonu jakoukoliv knihu (klidně i v ceně několika set USD) tak se vám žádné clo a DPH nespočte a platíte jen za knihu a dopravu. No a já se ptám, proč Amazon za knihy nevybírá dopředu clo a DPH. Proč právě knihy?
gaminn
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 12. 7. 2015 00:32

Ono při takovém minimálním množství informací, které nám tu dáváš, těch důvodů může být několik. Takže co čekáš, že ti tu řekneme?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gaminn 12. 7. 2015 08:32

Prosím, pokládejte doplňující otázky. :) Já mám pocit, že jsem napsal vše podstatné, ale samozřejmě se můžu mýlit.
gaminn
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 7. 2015 10:48

Protože jsou asi osvobozeny.

Mrkni na stránky celníků, je tam pokokot tabulek a informací ;) Jinak když ti to zhafnou na celnici tak pošta to za tebe vyřídí za 199kč a když si to vyřídíš sám tak stejně platíě 99kč. Takže je to asi jasné ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gaminn 12. 7. 2015 15:22

Od cla možná osvobozeny jsou, ale DPH na knihy určitě nulové není (stačí mrknout do jakéhokoliv českého eshopu).

No, nemá cenu tady asi spekulovat, zkusím tu knížku objednat a uvidíme co se stane.
gaminn
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 12. 7. 2015 18:11

Rozumné vysvětlení může být i to, že tebou objednané položky mohou být "skladem" na centrálách v EU - v takovém případě clo a ani DPH neplatíš.

... ale je to jen pouhá teorie.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gaminn 13. 7. 2015 06:36

Tato konkrétní kniha bude na britském a německém Amazonu k dostání až za rok. Nyní jsou na amazon.co.uk a amazon.de možné jen předobjednávky.

Když už jsme to nakousli, dodává americký Amazon i ze skladů v Evropě? Tzn. když něco objednám z amazon.com, tak to odešlou z evropského skladu?
gaminn
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 7. 2015 07:24

Tak to je ono, proč bys platil DPH + CLO za něco co ještě neexistuje. Asi berou v potaz to že se každou chvilkou může něco stát. Pád EU díky řecku atd....
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mafuka 1. 2. 2017 13:15

Jen dodám aktuální informaci. Amazon.de (a další pobočky v EU) má registradi DPH v ČR. Pokud jste plátci DPH, máte možnost si uplatnit odpočet jako u tuzemských faktur. Příjemné je i to, že i když je faktura v EUR, DPH je vyčísleno i v CZK.
mafuka
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků