GTX970 - OT

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod LV426 23. 1. 2016 15:36

Milanr1 píše:
GeorgeCZEEE píše:GTX 960

= bída s nouzí za velký prachy. :-(
Kupuješ okresku za cenu osmiproudové dálnice.


Mlůžeš mi říct proč tu vykládáš takové NESMYSLY ? Kolik ti 960tek prošlo rukama? Mně dost, jednu mám půl roku ve svém PC a ta karta je za ty prachy naprosto super pro Fhd, respektive 1200p.

Zkus si přečíst třeba tohle http://pctuning.tyden.cz/hardware/grafi ... u?start=23, 380 se může jít zahrabat.


Udělal jsem přesně to co tu zmínil tazatel, koupil "jen" 960 a čekám na novou generaci, která ovšem nebude "mnohem rychlejší za stejné peníze" jak si tu někdo myslí... novinky nikdy nejsou levné.

Warteam: rozdíl je ten, že MSI je levnější a lepší :-)
Ve vesmíru váš křik nikdo neuslyší.
LV426
BAN Živě.cz

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 23. 1. 2016 20:27

Nesmysly?
..holá pravda. GTX 960 je herní low end, hraní ve FullHD only, navíc plné kompromisů. Někomu postačí, na přechodnou dobu proč ne, když Vám není líto peněz za takový potato.
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prasezlesa 23. 1. 2016 23:26

Nevím o tom, že u konkurence bych si za stejné peníze koupil kartu, co obstojně dává 1440p, takže zase klid. A radši potato než temelín. A ne, počkat. Temelín energii vyrábí. AMD ji jen žere. Hodně.
prasezlesa
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 1. 2016 00:10

Už zas?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prasezlesa 24. 1. 2016 00:43

Tak když se řekne A, mělo by se říct i B.
prasezlesa
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 1. 2016 00:50

A kde LoL řekl A a neřekl B ? :hm
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prasezlesa 24. 1. 2016 00:53

B jsem řekl já.
prasezlesa
Junior

Odeslat příspěvekod LV426 24. 1. 2016 01:00

S 960 si zahraješ prakticky všechny nové hry na vysoké detaily ve Fhd při 60fps, co víc od takové karty chceš? Jako bonus je tichá a skoro nic nežere... a ještě si k ní během roku párkrát mohl dostat hru zdarma (=ušetřený litr). Vážně nechápu, co by někteří od takové karty chtěli. Že je žravější (a celkově blbější klůli absenci gameworks a horší obecné podpoře v nových hrách) AMD o trochu rychlejší v rozlišení, ve kterém s touto kartou nikdo normální nikdy hrát nebude? Fakt supr "výhoda" :)
Ve vesmíru váš křik nikdo neuslyší.
LV426
BAN Živě.cz

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 24. 1. 2016 01:04

lidé by se měli vyhýbat hodnocení předmětů, jež sami vlastní, pokud nejsou schopni objektivního popadnutí dané problematiky za koule...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prasezlesa 24. 1. 2016 01:07

Asi tak nějak. Já jen doplním, že ta karta je předražená hlavně u nás, a to proto, že je slabá koruna + marže prodejců. V cizině o poznání levnější.
A pokud si dobře pamatuju, tak když jsem si kupoval počítač v roce 2011 (na Zaklínače 2, radili mi tady a nechali mě vzít podělaného phenoma místo intelu :D), tak jsem si kupovat AMD HD 6950 2 GB, dal jsem za ni nějakých sedm tisíc, a Zaklínač 2 mi na ní jel hůř, než mi dnes jede Zaklínač 3 na GTX 960. A to tenkrát byla HD 6950 považována za hooodně výkonnou kartu. Ale GTX 960 je lowend a blablabla.

Tak to bacha, já klidně napíšu, že můj phenom je brzda, že moje GTX 960 není nic extra, co by mi poskytlo nejvyšší zážitek. Ale prostě a jednoduše - nikdy to nebylo nějak výrazně lepší a ani AMD na tom teď není líp.
prasezlesa
Junior

Odeslat příspěvekod LV426 24. 1. 2016 01:35

kernel: A proč ji asi tak vlastním? Protože mi to přišlo jako nejlepší volba.. když jsem viděl, že mi to zvládá hry jako pCARS, GTA 5, Mad Max, Zaklínače 3 a další na 60fps při solidních detailech, tak jsem se prostě rozhodl si ji nechat, než přijde nová generace, přišlo mi zbytečné vyhazovat víc peněz za dosluhující generaci a zároveň nemám rád topidla ve své bedně a rád hraju hry po vydání, takže volba byla jasná. Myslíš, že to je jediná karta co jsem měl v poslední době v PC? Právěže není a právě protože to u mě nakonec vyhrála, tak právě proto ji doporučuju, je to jednoduché.

prasezlesa: co říkají nějací zaujatí experti (viz magor Stach) je nepodstatné. Např. 128bit sběrnice... wtf? A co jako ? Důležité snad je, jak karta funguje jako celkek a pokud mi dá takové fps jaké od konkrétní karty požaduju, ať má třeba 8bit sběrnici, to mi je fakt jedno. To by potom Fiji musely drtit Maxwelly xnásobně dle jeho pošahané logiky. A tady na tom foru (stejně jako na každém jiném) je třeba si dávat pozor na to co kdo doporučuje, to je jasné, já bych si teda nenechal vnutit AMD cpu ani omylem : :mrgreen:
Ve vesmíru váš křik nikdo neuslyší.
LV426
BAN Živě.cz

Odeslat příspěvekod prasezlesa 24. 1. 2016 01:46

Ne, já si ho nenechal vnutit, já jsem si tehdy přečetl článek, že W2 pojede na AMDčkách líp a tak jsem chtěl AMD procesor i kartu, že to bude super, když bude obojí od AMD. Nakonec ten článek byl kec. Jen tehdy asi nebylo tak zřejmé jako dnes, že Phenom tak zastará, zatímco tehdejší i5 bude pořád velmi výkonný. Ale to už jsme hodně OT...
prasezlesa
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 1. 2016 01:49

tohle překonalo i PéCého - 47 stránek řešení exkrementů a přeměřování pindíků...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LV426 24. 1. 2016 17:27

Python: tak co sem lezeš, myslíš, že někoho zajímají tvoje výlevy jak je to tu hrozné?

prasezlesa: tak vybírat cpu/gpu podle jedné hry nebo podle jednoho článku to je taky samozřejmě nesmysl. Jinak já bych si teda procák od AMD nekoupil ani za zlaté prase :) A gpu taky ne, pokud AMD podělá Polaris a za rok Zen, tak končí už definitivně a někdo ho koupí (kéž by konečně, protože tahle firma tak jak funguje teď, funguje špatně a je třeba změny, aby nV, potažmo Intel měli pořádnou konkurenci).
Ve vesmíru váš křik nikdo neuslyší.
LV426
BAN Živě.cz

Odeslat příspěvekod Python.p 24. 1. 2016 17:38

Lezu no, jen nevím že se tady furt honíte dokola za vlstním ocasem jak nějakej čokl..
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků