Po OC GPU mi spadne Zaklínač 3

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 4. 6. 2016 20:07

Mám problém - dřív mi šla GPU přetaktovat i o +200MHz a Zaklínač 3 jel tím pádem přes 40Framů.
Teď mi to jede maximálně na +125MHz.
Je fakt že:
hra dostala úpravu enginu
měnil jsem zvukovku (nějakou co jsem měl k desce od Asusu (Blitz P-35) za Audigy 1 co jsem vyhrabal ve skříni
a mám o polovinu míň RAMky než je doporučeno.

Ale přesto dřív ten trik s +200MHz na GPU fungoval.

Pokaždý začne šíleně hrabat HDD, doslova se rozdrnčí a hrabe třeba ještě deset minut.

Hra chvíli jede pak se zasekne obraz, zasekne se zvuk a spadne.

Je chyba v grafice a jde to reklamovat, když dřív šla přetaktit výš (Taktil jsem to na hodnoty na které ji mají OC v testech v magazinech - je to G1 Od gigabytu s tím nějvětším větrákem, takže by neměla mít problém...
Nebo prostě jde něco do háje v PCčku a v GPU to není ?

Uvažuju jestli ji nemám prodat a koupit si tu novou Radeonku...
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 4. 6. 2016 21:50

Křišťálovou kouli tu fakt nikdo nemáme. Při default taktech ti to zamrzne taky?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 4. 6. 2016 23:59

Při defaultu ne, pak to spadlo i těch +125 a potom jsem to to OC na těch +200Mhz (na jádře)a najednou to šlo. Teda zkusil jsem nejdřív snížit detaily na střední, pak na ultru a dvě a půl hodiny naprostá pohoda. Zkusím přidat +500 na pamětech, co to vyvede, Overvoltage radši ne.
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 5. 6. 2016 00:03

V tom případě sorry, ale tohle může bejt cokoliv od blbého nastavení (když při OC nepřidáš trochu na voltáži, můžeš mít problém se stabilitou) až po vadný zdroj.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 5. 6. 2016 07:36

Už to zase včera najednou nešlo - obraz začne nabíhat do takové té mlhy a pak to spadne.
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 5. 6. 2016 16:42

Grafika začala i při standardním OC (+125Mhz) házet artefakty (červené tečky). Co s tím ? Těch +125 byla taková jistota kdy vše šlo OK.
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 5. 6. 2016 16:47

Čemu jsi na tom mém předchozím postu nerozuměl? Dokud neuděláš nějakou seriózní diagnostiku, tak ti tady nikdo králíky z klobouku tahat nebude.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 5. 6. 2016 16:53

Popadni skladaci sedatko, presun k dosud neopatlane vyloze vedle, sestava sedacku, zakoukej se a vesele taktuj. Dokud to neomatlas, tak bude obraz bez mlhy. Nebo na to nedychej a nebude se zamlzovat.

Kdyz si tam pridelas kasicku, aby se kolemjdouci mohli pokochat virtualni overclockerem, tak si neco vydelas, kdyz uz jsi ty Elpidy usmazil (vlastni blbosti).
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 5. 6. 2016 20:36

Absolutně nerozumím řeči tvého kmene.
Jakou diagnostiku ? PC mi spadlo 2x do modré smrti - WHEA uncorrectable error.

Jaký Elpidy sem usmažil ?

Já taktoval jen a pouze podle návodu na netu, když měli tuhle GPU v testu.


Zapnul jsem GPU-Z
Průměrná teplota - 60 stupňů.
Průměrný takt jádra - 1362
Průměrný takt VRAM - 1752
Průměrné vytížení GPU - 52%
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 5. 6. 2016 21:05

S takovou historií svojich návštěv bys měl vědět, že průměrné teploty jsou k ničemu. Teploty při max. zatížení (a 10 min. fakt nestačí) jsou vypovídající.
To že někde taktovali nějaký kus GPU nějak, neznamená, že to tvůj kus ustojí - nehledě na ostatní podmínky (chlazení sestavy a zdroj)
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 5. 6. 2016 22:03

pokud by blbl zdroj delalo by to ty tecky ? jinak karta ma masivni chlezeni a ty teploty by mely byt za tri hodiny hrani zaklinace 3.
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 6. 6. 2016 08:15

Je to na reklamaci ? Když to je OC Gaming verze s obřím vzduchovým i pasivním chladičem ?

http://techreport.com/review/27806/five ... rclocked/2
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 6. 6. 2016 08:28

Pokud to nedělá zdroj a pokud jsi problém nezavinil vlastním přičiněním (OC), tak reklamaci zkusit můžeš.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 6. 6. 2016 12:05

To ja nevim jsou tam najednou artefakty kde nebyvaly;no....a v aplikaci oc guru je napsano ze poskozenu muze delat overvoltage a tu mam vyplou. Plus to celou sobotu jelo +200mhz jadro a +500mhz vram a najednou to blbne pri 125mhz ?
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 6. 6. 2016 14:58

Nicméně PC se několikrát restartovala, takže zdroj to být i může, však má devět let a desetitisíce hodin. Tip na nějaký nový ? Tohle je Seasonic OEM, ale neví zda současné OEM jsou dobré či ne.
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků