Jak zabezpečit PC v nájemním bytě přes vánoční absenci?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod nody.nody 17. 12. 2016 15:04

Momentálně mám pronajatý byt, přes vánoce pojedu domů na cca týden. V bytě mám své desktop PC které tam přes mojí absenci týdenní zůstane. Momentálně tam nemám nastaveno ani základní windows heslo :-)...

Chci se zeptat jak zabezpečit své PC (jde mi především o přístup do systému, neočekávám že by mi někdo pc fyzicky rozebíral...)

Nastavit windows heslo (mám windows 7)? A nastavit heslo v biosu asi že?

Jinak to PC je 7 let staré, heslo nikdy v biosu nastavované nebylo, chci se zeptat jestli s tím nebude nějaký problém? Např. že potom nepujde zrušit? NEbo si to PC ani nebude pamatovat protože baterka na desce je 7 let stará a neudrží už změny biosu atd. Je možný že by s tím byl nějaký problém?

Jinak majitel bytu působí slušně, nečekám že by mi sem potají lezl, ale pro jistotu...
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 12. 2016 16:07

Vem si s sebou kabel od zdroje a pro jistotu vypoj 4pin k CPU, pochybuji že se s tím bude chtít někdo otravovat....

-- 17. 12. 2016 17:07 --

Vem si s sebou kabel od zdroje a pro jistotu vypoj 4pin k CPU, pochybuji že se s tím bude chtít někdo otravovat....
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 12. 2016 16:13

Spise pokud mas duverna data na HDD, vezmi s sebou ten. Neni tezke jej vyndat, neni tezke jej vratit, neni velky, takze neni tezke jej sebou prevezt a pokud s nim, resp. se zavazadlem v nemz jej povezes, nebudes vyslovene mlatit, mel by to zvladnout bez uhony.

A o (duverna) data se nemusis bat - mas je s sebou i s diskem. Jasne, pokud bys tech disku mel v PC treba 8ks, muze byt provedeni slozitejsi. Potom by se hodilo data radeji spolehlive zasifrovat, coz si ovsem vyzada relativne velky pridel casu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 17. 12. 2016 16:39

To už je 1.dubna?
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nody.nody 18. 12. 2016 22:32

Díky za rady :-).

Ale to jste větší paranoici než já :-)... Hodně lidí podle mě žije v pronájmu kdy majitel bytu má i klíče a i tito lidé jezdí na dovolené nebo prostě týden pryč z bytu a pochybuji že si takto zabezpečují pc :-).

Asi jen nastavím heslo na bios, heslo do windows, schovám kabely a zamknu pokoj ve kterém mám pc (pochybuji že majitel má klíče i od jednotlivých pokojů :-) ).

To by mělo stačit snad :-).
Ale vytahovat disk by mě nenapadlo, to je dobrý nápad, pokud bych fakt měl strach o pc.

BTW tím 4pinem k cpu jste myslel napájení vetráčku ne... to pak hrozí ale že se CPu přehreje ne? Nebo to deska ohlídá a vždy vypne pc?
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod polda 19. 12. 2016 02:38

Bych tipl 4kolík(nekde 8 ) napájení v desce
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 12. 2016 13:12

Píšu 4pin k napájení CPU. To napájení mě vypadlo.

Tohle mi přijde snadné a nebo prostě vyndej HDD a pak je to hotovo. Ještě lepší zabezpečení.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků