Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Leecek 9. 4. 2017 13:58

Zdravím,

rád bych vás poprosit o názor. :)

Mám podanou přihlášku na aplikovanou informatiku, nicméně... Studuji 2 roky jeden biologický obor, už před 2 lety jsem se rozmýšlel, zda mám jít cestou informatiky/vědy (na gymplu jsem se věnovat oběma směrům) ... no, tehdy vyhrála věda vzhledem k tomu, že jsem vypracovával i SOČku a tak... nicméně postupem času jsem zjistil, že ano, je to zajímavé - ale sehnat práci v tomto odvětví je dost obtížná záležitost, i pokud bych šel do doktorského studia... navíc sháním budoucí zaměstnání, které mi umožní se věnovat i rodině, dělat hudbu (mám rozjeté 3 velké projekty hudební, ale nepředpokládám, že bych se tím měl mít možnost plnohodnotně živit...) a do toho mít práci, která mě bude nějakým způsobem bavit a nebude to znamenat obětování 95% volného času... Tím prosím nevylučuji, že bych nebyl ochotný se učit celý život, to vím, že platí at ve vědě, tak v informace. :)

Myslíte, že je správná varianta přejít na IT? Nepřepokládám, že mě na VŠ naučí perfektně programovat, vím, že je to o vlastní píli...

Děkuji :)
Leecek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kysa 9. 4. 2017 14:12

Jenom tak pro info: učit se budeš muset pořád, ať děláš cokoliv. Je jedno kolik a jaký budeš mít školy
Kysa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Leecek 9. 4. 2017 14:38

O tom nepochybuji. :-), učit se mi rozhodně nevadí, ba naopak :-), neberu to tak, že vystuduji školu a nebudu muset nic dělat, to v žádném případě. :)

Každopádně díky za komentář :-)
Leecek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 4. 2017 04:14

Já ti nevím Karle...
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků