CZC mi dluží 200 000 Kč za vrácený notebook!

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 7. 2017 20:51

Víme jak u nás funguje zpravodajství....

Jak říkáte :)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JosseNovak 16. 7. 2017 06:00

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/217411000100715/obsah/557125-jak-reklamovat-zbozi-a-sluzby

A později jsem zjistil že se zasekává. Třeba když jsem zkusil vypojit napájení


omg
JosseNovak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 7. 2017 07:34

Jejda, nějak zapomněl napsat to o tom poškozeném konektoru.

A jak tam lže, fuj :-!
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Timmy12 16. 7. 2017 08:29

No, ale jak tvrdí, že mu CZC chce snížit vrácenou částku o 26k, z toho 20k z důvodu poklesu ceny díky jeho videím na youtube (1500 unboxing, 500 závěrečné hodnocení), tak pokud je tohle pravda, jsou to opravdu dementi. Mohli mu dát milion důvodů, ale oni si vymyslí něco o poklesu ceny zboží na základě youtube?

Jako když natočím video že 7700K je plečka dobrá sotva na psaní ve wordu, taky jí klesne cena na 7K ? :hm :D
1)Ryzen 7 3700x + Grandis 2 , CROSSHAIR VI HERO , MSI GTX 1080 gaming X, 32GB DDR4
2)i5-3470 + Freezer i11, GIGABYTE H77M-D3H , MSI GTX 1050 Ti 4GB OC, 16GB DDR3
3)T100TAM-DK014B
Timmy12
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 7. 2017 09:03

Ty to špatně chápeš, ty videa jenom slouží jako důkaz, že ho nepoužíval tak jak měl a hlavně, že od začátku neměl úmysl si ho nechat.

Prostě si zatloukl sám hřebíky do rakve.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 16. 7. 2017 10:52

Nakonec bude rád pokud z toho vyvázne jen s tou srážkou z ceny. Tohle taky může skončit žalobou za ochranu dobrého jména společnosti, protože je borec za vcelku pochopitelné jednání žene do televize a snaží se to co nejvíc mediálně rozmáznout.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod togha1 16. 7. 2017 11:04

Za právníkem. Tečka, nazdar.
togha1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Timmy12 16. 7. 2017 11:09

Aha, no on to popisuje tak, že czc argumentuje tím, že jeho videa snížily cenu zboží všeobecně a díky němu už klesly pomalu akcie ASUSu :D

To že jeho "zahořování" nebo jak to nazval a neohrabané jednání zboží poškodilo a snížilo mu cenu je samozřejmé. Škoda, že neni v zákoně, že vrácené zboží může obchod nabídnout v aukci a výsledná cena = vrácená částka za použité zboží :hm
1)Ryzen 7 3700x + Grandis 2 , CROSSHAIR VI HERO , MSI GTX 1080 gaming X, 32GB DDR4
2)i5-3470 + Freezer i11, GIGABYTE H77M-D3H , MSI GTX 1050 Ti 4GB OC, 16GB DDR3
3)T100TAM-DK014B
Timmy12
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 16. 7. 2017 19:38

Timmy12: Za takovej zákon - už jenom, že to vůbec navrhuješ - bych tě kopnul do zadnice a bota by ti ještě čouhala z pusy. Když si koupím z bazaru auto za skoro půl mega (ne, novýho superba za tuhle cenu fakt neseženeš), prodejce zatají skryté vady, ty se mi během 2 dnů projeví a auto vrátím - dostanu nazpátek těch pár šušňů z aukce nepojízdného vraku?! Tos to fakt vymyslel... Prosím, do politiky fakt nikdy nedělej.

Mj., poškozené konektory - nedovedu si představit, co by s tím ten člověk musel dělat, aby je poškodil při běžném používání. A po shlédnutí těch videí jsem vyloženě neviděl (byť jsem možná něco přehlédnul) nic, co by bylo (nebo teoreticky mohlo být) v rozporu s běžným používáním. Pokud jsem to přehlédnul, tak prosím konkrétní čas. Ač běžně se nikoho nezastávám, jsem rád, že v těchto situacích je zákon jasně na straně spotřebiletů.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 18. 7. 2017 11:16

Tak jak?

-- 18. 7. 2017 12:16 --

Tak jak?
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MildaX 18. 7. 2017 12:57

Odhaduji, že CzC nakonec peníze pošle, ale ne všechny. Jen jsem zvědavý o kolik méně to bude. Hlavně aby to odradilo další vykuky dělat si ze 14ti denní lhůty půjčovnu.
MildaX
Junior

Odeslat příspěvekod jaroh 18. 7. 2017 13:26

Podľa mňa je blbosť demonštrovať zasekávanie hry pri odpojení napájania, ak zároveň neuvediem, ako je nastavené napájanie na baterku. Ak má na baterku nastavený nejaký save, efficient, long-life alebo taký nejaký mód (zníženie výkonu a pod.), tak je jasné, že náročný software bude pracovať horšie a to nie je závada.
jaroh
Junior

Odeslat příspěvekod JosseNovak 18. 7. 2017 17:19

Závada to není, ale potřeboval nějaký důvod vrátit ten počítač.
A o tom, že to chtěl udělat odzačátku svědčí i tohle co sám psal

K notebookům této kategorie je docela problém se dostat. Každopádně plánuju vyzkoušet jak budou šlapat jeho kolegové z jiných stájí v této cenové kategorii :-).
JosseNovak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Timmy12 19. 7. 2017 08:34

Já měl na mysli elektroniku vyzkoušenou tímto způsobem, nebo foťáky z kterých padá písek vrácené ve 14 denní lhůtě atd. Nenapadlo mě že i tady to někdo překroutí a použije uplně jinak. Třeba na auto :D a ještě k tomu ojeté? :D Jak to proboha souvisí? Ojetina za půl míče může být jak měsíc starý Rapid, tak 5 let starý Báwo a když se ti za týden posere jedno nebo druhé tak tě každý prodejce pošle někam a rozlouskne to až soud, kde to může dopadnout jakkoli. Si projdi problémy lidí, kteří se snažili vrátit prodejci fungl nové auto, plné nejrůznějších vad, které nebyl schopný nikdo odstranit a šance na vrácení auta? Skoro nulová

Takže tě prosím, nereaguj přehnaně, nechovej se jako potrefená husa a hlavňe, nepleť do sebe naprosto rozdílné věci. Taky jsem uživatel a ne obchodník, ale v případě, že si někdo dělá z eshopu pujčovnu, budu vždy na straně eshopu.
1)Ryzen 7 3700x + Grandis 2 , CROSSHAIR VI HERO , MSI GTX 1080 gaming X, 32GB DDR4
2)i5-3470 + Freezer i11, GIGABYTE H77M-D3H , MSI GTX 1050 Ti 4GB OC, 16GB DDR3
3)T100TAM-DK014B
Timmy12
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 19. 7. 2017 14:34

Stojím si za svým; to co jsi napsal je dle mého názoru padlé na hlavu. A i tvá současná poznámka vůbec neodpovídá realitě; když koupíš 5 let starý "Báwo" a za týden se ti rozsype kvůli skryté vadě (se kterou jsi při prodeji nebyl seznámen), tak neřešíš soudy, ale jdeš za prodejcem a buď chceš snížení prodejní ceny o náklady na opravu, nebo odstoupíš od smlouvy a auto vrátíš. Proč sem proboha taháš soudy? A právě, že jsem si ty případy vcelku prošel ... můžeš se sám podívat např. sem: https://www.vasestiznosti.cz/spolecnost-349/aaa-auto-international-a-s

Pokud někdo vrátí foťák, z kterého se sype písek, tak zjevně kupující nevrací zboží ve stavu, v jakém jej dostal, takže prodejce má právo nevrátit plnou cenu, ale odečíst náklady na vyčištění. Kolo již vynalezeno je...

Pointa byla, že tvůj návrh by upíral práva (resp. vydrbával s lidmi) i v oprávněných případech, což je prostě špatně. Buď tedy navrhnu něco, co do stávajícího zákonu přidá nějakou úpravu (zmíněné "půjčovny" zboží na dovolené) a napsat to tak, aby bylo jasné, co tím autor myslí, nebo raději prostě nepsat nic.

A ano, reaguji jako potrefená husa, jelikož jsem prasárny prodejců též musel xy krát řešit a není to nic příjemného - nepřeji to nikomu.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků