CZC mi dluží 200 000 Kč za vrácený notebook!

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod xxsonic71xx 7. 7. 2017 13:33

„Lhůta 14 dnů není na používání zboží, ale jen na jeho vyzkoušení. Není možné si z e-shopu udělat bezplatnou půjčovnu,“ říká advokát Tomáš Liškutín. Vyzkoušet zboží je možné jen tak, jako by s ním zákazník nakládal na prodejně. „U fotoaparátu si můžete zkusit fotku v tmavém rohu, proti světlu, obličeje atd. U obuvi se můžete projít v interiéru. Nesmí se ale stát, že si v e-shopu objednáte boty a budete v nich dva týdny chodit venku,“ dodal.
Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/jako-pujcovny ... nomika_fih

Mám takový pocit, že si náš milý jan_holik užije s CZC ještě spousty zajímavých okamžiků :) A to je dobře :D
xxsonic71xx
Junior

Odeslat příspěvekod Sasar 7. 7. 2017 13:45

Doufejme, že dodrží slovo a bude pokračovat stejně zapáleně. U soudu to projede na celé čáře, kromě finančních nákladu mu soud nařídí omluvu, kterou provede stejně iniciativně, jako vytrubování stížnost.

K neúspěchu se odsoudil sám, to je na tom to nejlepší. Tchán prodává outdoorové vybavení a mnoho lidí si myslí, že si mohou jen tak vypůjčit goretexové boty, stan, spacák, karimatku .... na 14 dní.
Sasar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 7. 7. 2017 14:49

jjfb píše:Joo, když už jses tady vytahoval, jak jsi koupil notebook za 200 000 ( a nejdůležitější ve tvém sdělení bylo těch 200K, ne ten notebok jako takový) tak mi bylo jasné, že u toho to neskončí, že je v tom nějaká levárna, protože takový nesmysl si nikdo normální nekoupí...

-- 7. 7. 2017 12:59 --

martinsip píše:
jan_holik píše:Už uplynula i zákonná lhůta 14 dnů, kterou má obchodník od vrácení zboží na to, aby zákazníkovi vrátil peníze a pořád nic.
Není ta lhůta měsíc?


Ne, je už také 14 dní.


Lhůta je měsíc, pokud e-shop v Obchodních podmínkách neuvede tu lhůtu čtrnáctidenní. Čili neuvedení lhůty pro vrácení bez udání důvodu se automaticky bere jako 1 měsíc.

A jinak objednání spotřebního zboží za 200 litrů nechám bez komentáře. Nejsem snob a závistivec, měl bych na ten noťas taky, nicméně mi i tak hlava nebere to, že jsou třeba i velmi bohatí lidé ochotni dát za TV například 500 tisíc. Navíc tipuju, že tazatel nebude ani miliardář, ani milionář, protože to by podobný dotaz nekladl. Působí to na mě tak, jako když si někdo s platem 10 čistýho pořídí mobil typu S8 Edge. Lidi by si měli vždycky pořizovat věci úměrně svému postavení a finančním možnostem, kromě bydlení, samozřejmě, protože málokdo má hotově tři mega na barák, aby si nemusel brát hypo. Ale možná je tenhle můj příspěvek důkazem, že stárnu, a proto se nedokážu nadchnout pro drahé technické věcičky.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 7. 7. 2017 16:11

Btw: teď jsem vracel mallu magnetický držák na mobil. Vyzkoušeno během 5 km (neprošel - tel. padal). Vráceno ve stavu nového, včetně všech igelitů. Obal nepoškozen, pečeť rozříznuta velmi opatrně. Stejně si strhli cca. 10%.
Myslím, že tě čeká zajímavý příběh.
Btw2: u mallu zase dlouho nic nekoupím :D
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 7. 2017 16:39

Já se obávám, že to tady bude jako vždy. Tedy s tímhle typem siláků... vsadil bych se, že nebude mít kule na to tady napsat: prohrál jsem, měli jste pravdu, musím platit....

Takže jednoduchý a prostý výkřik do tmy.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 7. 7. 2017 17:21

python.p: mně by spíš zajímalo, co tím chtěl jako tazatel dokázat. Pravda, to video jsem si ještě nepřehrál, ale mám takový krédo, že ať se v životě pustím do čehokoli, počítám s následkama, že to vždy nemusí dopadnout tak, jak čekám. A i kdyby mu strhli jen 10%, tak přijde o 20 litrů. Jestli mu to za to stálo u takhle drahé věci.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ostium 7. 7. 2017 18:03

Ostium
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 7. 2017 18:33

Dočky, mu to je pr.del. Honí shlédnutí a má je dost mizerné :D

Jojo, tenhle typ lidi znám. Za chvilku po něm nešťekne ani pes. On vlastně i dnes je prostě nula.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kony123 8. 7. 2017 07:47

Už z toho videa na mě působí, že to koupil za účelem vrácení. Takhle nevypadá člověk, co si kupuje notebook za 200 tisíc. Hlavně že má unboxing a dalších několik videí s tímhle notebookem (a reklamu na yt tady), přitom triko má jak největší socka.
A víš ty co, milý zakladateli vlákna? Já ti to přeju. Taky ti přeju ať ti strhnou minimálně 30k za to šmatlání těma špinavýma rukama po věci, kterou jsi nikdy neměl v úmyslu vlastnit a rozhodně dle videí není ve fázi "vyzkoušení", tak jak to říká zákon.
Ono totiž CZC nemá ani povinnost to tvoje vrácení přijmout.
Kony123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockalacek 8. 7. 2017 08:42

V případě tazatele šlo o vyčůranost, ale ruku na srdce - jindy zase vyje*ávají firmy se zákazníkama, jen chytře hledají skulinky v zákonech, stačí sledovat třeba Černý ovce. To až člověk nabude dojmu, že tu není žádná poctivá firma ani živnostník. Vím, že mě za to odpůrce heřmánkovýho čaje nepochválí, ale vždycky byli nepoctiví vyčůranci i firmy. A budou. Ovšem zakládat tohle vlákno byla hloupost, 200 litrů jde taky utratit za užitečnější věci.

Tohle píšu i kvůli tomu vláknu z Mobilmánie. Dnes je skvělá doba v tom, že kdo se cítí ukřivděn, ať už právem, nebo neprávem, může to medializovat. A lidi jsou přesvědčený, že si nemusí nechat líbit vůbec nic, a to i v případě, že budou před ostatními za blbce.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod swarm 8. 7. 2017 10:29

Zajímavý, co jsou lidi dneska ochotný udělat ve snaze být slavnými youtubery.

Pokud někoho baví zkoumat notebooky, je lepší buďto dělat recenzenta pro nějaké známé médium, nebo oslovit jako bloger/youtuber konkrétní firmy přímo a zapůjčit si k tomu určený kus než prznit něco určené pro normální prodej a pak to do 14 dnů vracet.

Ohleduplnost na obou stranách je potřeba. "Půjčit" si z obchodu notebook za 200 tisíc, který většinou obchod bere od dodavatele až na základě objednávky zákazníka, a pak ho vrátit je samo o sobě pro obchod zátěží. Když se to pak vrátí ještě ve stavu, který vůbec není 100%, znamená to, že bude něco takového problém prodat i za polovic. Ti, kteří si kupují notebook za 200 tisíc, totiž ojetiny neberou.

Hodnota takto použitého počítače teď bude max 80 tisíc, protože někdo si honil views.
Diagon Swarm - ~460 zrecenzovaných notebooků od 2007
15,6" Acer V15 Nitro - i7-4710HQ, 16GB RAM, 2xSSD, FHD IPS
14" HP EliteBook 840 G5 - i5-8350U, 16GB RAM, 512GB SSD, FHD IPS
14" ThinkPad T400 - C2D T9900, 8GB RAM, 300GB SSD, WXGA+ LED
swarm
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod p.reif 8. 7. 2017 11:19

Hm,píšeš,že s PC pracuješ od roku 1992,tedy 25 roků,Kolikpak je ti let??
Na svůj věk jsi docela "vyčůranej"....
p.reif
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 8. 7. 2017 11:53

Tohle je levárna^2...

Je to jak píše Swarm způsobu jak se v pohodě dostat ke strojům je spousta.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fortress 8. 7. 2017 15:40

Podle toho youtube kanálu to vypadá že človíček neví kam se vrtnout. Motivační videa, rádoby zpravodajství, unboxing hw
Superb L&K 2.0TSI 206kW /// Alfa Romeo Giulia QV 375kW /// Audi R8 V10 RWD 397kW
fortress
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 8. 7. 2017 17:50

To se ti bl.ečku asi prodraží ta recenze.Stejna socka jak lidi co spamuji fora reklamou, misto aby si ji zaplatili.Ty si beres na recenze veci,pricemz predstiraš zes je mel zajem koupit.No ted vydr.al nekdo pro zmenu s tebou
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků