Jak proniknout do "světa počítačů?"

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MPenten 16. 8. 2017 21:20

Zdravím, částečně i kvůli přítelkyni (dlouhodobé) co studuje IT bych chtěl více proniknout do světa počítačů. Ne, že bych s nimi neuměl zacházet, jsem vcelku zběhlý uživatel, ale MB/s a Mb/s, cmd, vlákna cache etc., bit, byt... to jsou pro mne relativně "neznámé" termíny, pod kterými se ztrácím. Počítač sestavit umím, ale co přesně sestavuji taky úplně nevím. K čemu jsou vlastně vůbec registry? Atp., Jak programovat? Co je to dávkový soubor?...

Chci trochu začít programovat (codeacademy), ale chtěl bych zároveň k tomu nějakou tu nadstavbu, abych věděl, co vůbec přikazuji a stavím.

Chtěl bych se zeptat, jak nejlépe proniknout do tohoto světa, co nejlépe načíst, co si vygooglit, co nastudovat...
Anj není zas takový problém, mám přístup do vědecké knihovny, městké knihovny praha, NTK, Ustřední Knihovna ČVUT...

Nějaké rady?
MPenten
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 8. 2017 21:34

RTFM + UTFG.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 17. 8. 2017 07:26

Wikipedia + Google zodpoví otázky. S programováním ale už moc nepomůže.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 17. 8. 2017 12:17

MPenten píše: přítelkyni (dlouhodobé) co studuje IT bych chtěl více proniknout do světa počítačů.

Je skvělé, že se chceš vzdělávat!
Materiálů pro vzdělávání v oboru IT je mnoho, za celý život je nestihneš ani přečíst (o prostudování ani nemluvě), i kdybys nic jiného nedělal.
Btw:
Dva lidé stejného oboru se vzájemně nedoplňují.
Doporučuji Ti prohlubovat především svůj profi obor (tj. mimo IT).
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MPenten 17. 8. 2017 12:34

Zkusím tedy UTFG :D
To Milanr1: Jo, tohle je fakt jen vedlejšák, já sem na právech. On mě počítač vždycky zajímal, jen jsem líný. Ale jak mi tuhle vysvětlil kolega, programování a práva k sobě mají velmi, velmi blízko (všechno jsou to algoritmy, If this then that).
MPenten
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mople71 17. 8. 2017 13:58

Na Google najdes spoustu blbosti ale, prohledavej radsi forum tady. :-))
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků