Celková optimalizace a propojení

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Suszkar 28. 1. 2018 09:30

Zdravím,

jsem uživatel PC a mobilu a nerád něco nastavuju a podobně. Prostě chci aby věci fungovali. Řeším teď jedno dilema a rád bych požádal o radu.


Chtěl bych trošičku obnovit jak počítač tak telefony. Jde mi o to, aby bylo vše jednoduše propojeno.

Živím se obchodem a potřebuji se kdekoliv dostat ke svým datům, když to zrovna potřebuji.

Má vize je taková, že se z telefonu připojím na data z pc a opačně aniž bych musel něco propojovat. Chci ukázat fotky z telefonu na televizi tak kliknu a budou tam.

Telefon kupuju každým rokem nový za pár kaček, počítač mám 10 let starý a televizi velikou jak půl obývacího pokoje, ale bez WIFI ( hdmi i usb tam je ).

Zvažuji nákup :
Iphone 8 ( pro sebe ) a Iphone 7 ( přítelkyně ) ; mac mini ( k tomu klávesnici a myš + monitor ) nebo notebook ; pak existuje nějak apple tv

Docílil bych tak celkového jednoduchého propojení ?

zvažuji nákup apple protože, každým rokem kupuji sice levnější telefon ( cca 5000 ), ale po tom roce šílený v provozu. Chci vytáčet a 10 vteřin čekám než začne volat a podobně...

Zde předpokládaná vize použití :

Jsem na schůzce a potřebuji poslat fakturu nebo ukázat nějaké data klientovi, které mám doma v PC ( momentálně bych volal, ať to někdo za mne pošle ). Příjdu domů ( mám doma kancelář ) a dělám na pc standartní kancelářské věci ( fakturace. emaily a podobně ) mezitím stáhnu nějaký film a rád bych se na něj večer podíval. Nechce se mi ho přehazovat na flashku a zase strkat do televize. Totéž sedíme a mám fotky v mobilu, které chci ukázat rodině. Momentálně musím k pc, přetáhnoput je do PC, dát na flashku a ukázat v TV.

Jak to nejrozumněji vyřešit ? Raději si připlatím za funkční systém,než abych bral levnější variantu ale vše nějak musel dolaďovat. Finance na obnovu mám. Láká mne opravdu ten iphone, protože známí jej mají a po několika letech provozu funguje stále stejně.

Omlouvám se pokud toto téma zde nepatří.

Za každé info budu rád
Suszkar
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků