Současný pád tržních cen kryptoměn.

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kevlarius 6. 2. 2018 09:54

Co na tento měsíc a půl trvající pád tržních cen kryptoměn říkáte?
Bitcoin během té doby z 20K USD sletěl na aktuálních 6K USD. To už se nedá označit jako korekce a vůbec to nesvědší pro bitcoin jako uchovatele hodnoty.
Jaký máte názor na drb, že hodnoty kryptoměn byly vyhnány nikoliv nákupy za skutečné peníze, ale nákupy zaplacenými pomocí Tether (jakési virtuální dolary), které snad prý mají být kryté dolary v poměru 1Tether=1USD, ale dle fám tomu tak prý není a firma, která je generuje, Tethery generovala jen tak ze vzduchu, bez krytí a za tohle pak nakupovala bitcoiny. Tím zvyšovala poptávku a vyháněla cenu bitcoinu.
V podstatě by v tom byla určitá logika a krása - virtuální měna bez fundamentální hodnoty by byla nakupována za virtuální dolary generovanými ze vzduchu. Ovšem v takovém případě by byl chudák ten, kdo by do těchto kšeftů vstoupil se svými reálnými penězi.
Je tady někdo, kdo tohle sleduje a může k tomu říct něco podrobnějšího? Co je na těchto drbech pravdy?

Je tady někdo, kdo za reálné peníze nějakou kryptoměnu nakoupil koncem roku?
Kevlarius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 6. 2. 2018 12:39

Já ten pád vítám. Doufám že to pomůže zastavit tu těžební horečku a zlepší se tím dostupnost grafických karet.
O tom kdo a jakým způsobem vyhnal cenu bitcoinu nic nevím, to nechám na těch co bitcoin používá. Já osobně jsem nikdy žádnou kryptoměnu nekoupil a nedal jsem do toho ani korunu/dolar/euro a ani jiné měny.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 7. 2. 2018 17:46

koncem roku jsem pouze za reálné peníze prodal...

příště, až budou zase nafukovat, určitě se svezu znovu...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirSa 22. 4. 2018 11:31

Ten propad byl velký a dal se očekávat.A evidentně se od té doby postupně pomalu propadává ještě dále, i když k dnešnímu dni cena Bitcoinu za poslední týden opět leze nahoru.
Obrázek
Samozřejmě vše, co žačne být "hot" a hýbat světem, se začne vždy do určité míry nafukovat. Já jsem Bitcoin či vůbec kryptoměny moc předtím nesledoval, takže jsem ten vhodný okamžik promeškal, ale narazil jsem spoustu lidi, co se na tom svezli, jako tady kolega.

Zajímalo by mně, jestli někdo dokázal něco vydělat od toho propadu, řekněme tedy od začátku roku nějakýma spekulacema? Dokázal se třeba někdo "svést" na jiné kryptoměně, jako je třeba Litecoin, jehož vývoj, stejně jako u většiny alt coinů, stejně do značné míry kopíruje kurz Bitoinu ?
JirSa
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků