Taktování netbooku

Ladíme výkon počítače, postupy, zkušenosti, benchmarky, přetaktování

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod huty724 3. 1. 2014 12:11

Dobrý den,
mám netbook ASUS Eee PC 1015pn a jeho výkon mi už dlouho nedostačuje. Proto bych chtěl zkusit přetaktovat procesor (konkrétně Intel Atom N550). Na internetu jsem našel, že by se to dalo udělat pomocí programu SetFBS. Zde je potřeba zjistit overclock generator, je zde mnoho možností (např.: ICS9148BF-26). U několika možností se nic nestalo, a u jedné mi to vyhodilo chybovou hlášku a program spadl. Nevíte jak bych to mohl zjistit?
huty724
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod satai 3. 1. 2014 12:19

Long story short: Nedelej to.
Understanding is a three edged sword. Your side, their side, and the truth.
satai
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod huty724 3. 1. 2014 12:25

Přesně to sem čekal za odpověď, chci to zkusit tak to sem nepíšu, abych zjistil že to nemám dělat, já vim že je to kravina, ale chci to zkusit
huty724
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 1. 2014 12:36

Nejslabší CPU na trhu:
huty724 píše: Intel Atom

Sebevětší přetaktování mu nepomůže.
Co s tím?
Přečti si znovu a několikrát:
satai píše:Long story short: Nedelej to.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod huty724 3. 1. 2014 12:56

Prosim vás, nechte si ty komentáře, že to nemám dělat pro sebe jo? já jsem jen čekal, že by mi někdo poradil s tim, na co se ptám a ne, že mi to bude někdo rozmlouvat..
huty724
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod R3H4B_CZ 3. 1. 2014 14:06

Rozmlouvají ti to z dobrého důvodu...BIOS nemusí a pravděpodobně nebude nabízet změnu násobiče a ani ničeho jinýho.Napájení to nebude zvládat a navíc by se to ani NEUCHLADILO! ;-)
Naposledy upravil R3H4B_CZ dne 3. 1. 2014 14:12, celkově upraveno 1
R3H4B_CZ
Junior

Odeslat příspěvekod huty724 3. 1. 2014 14:10

Našel jsem na internetu, že to v pohodě přetaktovali a navíc mám chládící podložku tak to asi zvládne ne?
huty724
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod R3H4B_CZ 3. 1. 2014 14:12

Ne nezvládne...chladící podložka je jen ofukovátko na nic.
R3H4B_CZ
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 3. 1. 2014 14:32

R3H4B_CZ píše:Rozmlouvají ti to z dobrého důvodu...BIOS nemusí a pravděpodobně nebude nabízet změnu násobiče a ani ničeho jinýho.Napájení to nebude zvládat a navíc by se to ani NEUCHLADILO! ;-)

jen tak na okraj ... BIOS nemusí zvládat vůbec nic z toho. Stačí patřičná utilita, která daný kontrolér přenastavuje.


Co se týče napájení ... do nějakých +500MHz si myslím, že nebude potřeba sahat na napájení. Co se týče tepla - rozhodně bych netbook vyčistil a ideálně i přepastoval nějakou kvalitní teplovodivou pastou.
Správný kontrolér by měl být ICS9LPR427AGLF.

PS: rady jsou vyloženě pro laborování se "šrotem", rozhodně bych to tak neprovozoval na stálo. Resp. na pokusy dobrý, ale ani tak to tomu starému Atomu nepomůže (problém není v taktu, ale v architektuře, která je prakticky na úrovni prvních Pentií). Co s tím? Leda něco nového ... klidně s Atomem, ale Z3xxx
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod huty724 3. 1. 2014 14:36

Díky moc, podle mě to stejně nepřetaktuju na víc jak +300 mhz. Díky
huty724
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 3. 1. 2014 15:53

:roll:
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jmatus 3. 1. 2014 16:17

Někdo je prostě nepoučitelný.
No fish, no girls, no future.
jmatus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod huty724 3. 1. 2014 17:15

http://pctuning.tyden.cz/navody/upravy- ... 0j?start=1 přečtěte si tohle a pak poučujte!

-- 3. 1. 2014 18:17 --

http://pctuning.tyden.cz/navody/upravy- ... 0j?start=1 přečtěte si tohle a pak poučujte!

-- 3. 1. 2014 18:17 --

http://pctuning.tyden.cz/navody/upravy- ... 0j?start=1 přečtěte si tohle a pak poučujte!
huty724
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod satai 3. 1. 2014 17:37

I pri hypotetickem narustu vykonu o 30% je vysledny vykon 1.3 * 0 = 0

Ale pokud si chces hrat...
Understanding is a three edged sword. Your side, their side, and the truth.
satai
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod huty724 3. 1. 2014 18:51

Hrát, to je přesně to slovo. Prostě to chci zkusit protože to taktuju poprvé a nechci to hned zkoušet se stolnim kompem za 25k, protože kdybych to po**al tak bych fakt nadšenej nebyl, kdežto u netbooku za 3k je mi to vpodstatě "jedno".
huty724
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků