Problém s přetaktování

Ladíme výkon počítače, postupy, zkušenosti, benchmarky, přetaktování

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod h0n7a 17. 6. 2015 20:05

Ahoj, mám problém s přetakovnáním. Mám tuhle sestavu. Už je jí nějakej pátek (stavěl jsem si jí v listopadu 2009), ale pořád slouží dobře. Dřív jsem jí už měl přetaktovnou, ale pak jsem jí z důvodu absolutního snižování spotřeby v bytě dal do normálu.
Pentium Dual Core E6500
Gigabyte GA-EP45-UD3LR - Intel P45
A-DATA + Series 2GB (2x1GB) DDR2 800
A-DATA + Series 4GB (2x2GB) DDR2 800
GIGABYTE GTS 250 (GV-N250OC-1GI) 1GB, PCI-E
Arctic Cooling Fusion 550 550W, bulk
Seagate Baracuda 7200.14 1TB
Systém Win 8.1 Pro (ofiko)

Dřív jsem normálně v bious nastavil SPD na 400, dal násobič 2.00D, nastavil voltáž na procesoru (na pamětech mám pořád 2.0V) a změnil násobič a pod násobičem mi bios spočítal na kolik bude takt. Teď když to udělám tak mi bios nepřepočítá takt a zapnu pc a místo 2,93Ghz v základu to běží na 2.4x kvůli nižšímu násobiči. Nikdy jsem teda neměnil časování pamětí, nejsem žádnej expert. Taktoval jsem podle návodu na PC tunning, tak mi klidně řekněte, že jsem úplně levej ať se na to radši vybodnu. Ale rád bych si zase zahrál GTA 4 a to na Stock frekvenci není úplně ono. Jako dá se to, ale prostě na těch 3,6Ghz to bylo lepší.
A ještě jedna poznámka. Když jsem to měl dřív přetaktovaný, tak mi padal systém do memory chyby (ta modrá obrazovka), když jsem na školním moodlu chtěl otevřít PDF v okně moodlu. Chvíli na to jsem to pak podtaktoval na základ, protože mě popadnul záchvat "ušetřím kde můžu". Holt když člověk začíná bydlet sám a zjistí kolik stojí elektřina.

Díky a za vaše názory.
h0n7a
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 6. 2015 20:57

MB/PSU to má za sebou. Mrkni na kondíky.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 6. 2015 20:59

Ty 4 nechlazene faze ... precijen po OC ma ten stary CPU spotrebu nejspis vyssi dnesni -k QC po OC. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod h0n7a 17. 6. 2015 21:07

Tak kondiky jsou ok. Ma to cenu jeste trapit tudle starou masinu, nebo se na to mam vybodnout a radsi ji nechat nepokouset? :D
h0n7a
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 6. 2015 21:12

Tak obyčejná G1840 bude mít výkon jako C2D E8500. Ovšem při 25W v zátěži...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod h0n7a 17. 6. 2015 21:19

Takze kdyz neco tak novej stroj. No tak ja tendle necham dozit. Mam ho rad, je to muj prvni vlastni postavenej pc. Diky za radu.
h0n7a
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků