Taktování i5 4690K

Ladíme výkon počítače, postupy, zkušenosti, benchmarky, přetaktování

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Earlgrey 2. 8. 2015 19:47

Ahoj,
sestavil jsem si nové PC a rozhodl jsem se přetaktovat si procesor. Našel jsem si na internetu guide jak se to dělá a nedělá. Při taktování v biosu jsem se zasekl. Nejde mi tam měnit hodnoty v CPU ratio ani hýbat s core voltage. Je to jakoby šedé a nejde na to ani kliknout viz obrázek. Snažil jsem se na internetu najít něco o tom či se musí ještě něco před tím nastavovat/odemykat na manuální nastavení, ale nic jsem nenašel. Děkuji za každou radu.

MTB: msi z97 gaming 5
CPU: i5 4690K
GPU: gtx 970
PSU: RM 650
RAM: kingstone savage 1600 2x4

Obrázek
Earlgrey
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 8. 2015 19:54

Nepouzival jsi nahodou nejaky OC button, nebo jak se tomu nadava? Nastaveni BIOSu na snimku (BTW otresnem, mderni BIOSy umi delat SCREENSHOTY na flahdisk!) odpovida tomu, ze ano.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Earlgrey 2. 8. 2015 19:59

Nepoužíval jsem nic ani na nic neklikal.
Earlgrey
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod HorysCZ 2. 8. 2015 20:00

zkus použít + a - na klávesnici, sám bych na to nepřišel, kdyby u toho nebyla nápověda ..
HorysCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Earlgrey 2. 8. 2015 20:20

+ a - funguje děkuju :)
Earlgrey
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gman 15. 7. 2016 09:43

Jsem začátečník ohledně taktování a potřeboval bych poradit jaké hodnoty má mít CPU Cache voltage. Mám nastavit stejný napětí jako u CPU Core voltage? Desku mám ASUS Maximus VII ranger a CPU I5 4690K. Dík

Obrázek
gman
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 7. 2016 09:48

Utfg....
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod corecorecore 15. 7. 2016 22:01

gman píše:Jsem začátečník ohledně taktování ...]


Jestli jsi začátečník a nemáš ani páru co ty hodnoty v biosu znamenají a k čemu jsou, tak být tebou bych se do toho raději nepouštěl. Radši pozvi kamaráda/ku, který to taktování trochu ovládají.

Riskuješ poškození cpu, nebo desky což ti nemusí uznat při reklamaci...

Jestli to potřebuješ jen na hry, tak tam ten rozdíl nepoznáš, takže riskuješ zbytečně. :pozor
corecorecore
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků