MSI Z87 G45 gaming + i5 4670K - problém se stabilitou

Ladíme výkon počítače, postupy, zkušenosti, benchmarky, přetaktování

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bigchick 6. 3. 2018 19:02

Zdravím, chtěl bych požádat zkušené overclockery o nápad. Přišlo mi škoda mít doma K procesor na základní frekvenci, tak jsem zkusil využít přednastavenej OC profil na desce na 4GHz. No moc dlouho to stabilní nebylo. Pak jsem požádal o pomoc daleko zkušenějšího kamaráda, zkoušeli jsme to na 3,6 a 3,8GHz s různými voltážemi, bohužel při spuštění např. Witchera 3 začala blbnout grafika, po chvíli se hra zastavila, popřípadě se restartoval počítač. Pak jsme přišli na to, že paměti grafiky běží na víc jak 10000MHz místo cca 8000MHz (ASUS Dual GTX 1060 6GB). Raději jsem nastavil v biosu default, takt pamětí na grafice spadnul zpátky na 8000MHz a vše opět OK.

Máte někdo nápad, proč mi to při OC zvedá takt grafický paměti? V BIOSu jsem sahal pouze na násobič, popřípadě voltáž, ale dost opatrně. Násobič by na takt grafický paměti neměl mít vliv, nebo?
Bigchick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 3. 2018 19:09

Zeptej se svého svědomí a kamaráda...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bigchick 6. 3. 2018 19:54

Python.p píše:Zeptej se svého svědomí a kamaráda...


Děkuji za věcný a přínosný příspěvek.
Bigchick
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 3. 2018 20:07

Prosím, rádo se stalo. Samo se to neudělalo. ;) A dokud nám neřekneš pravdu, tak ti těžko poradíme.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bigchick 6. 3. 2018 20:28

A v čem bych jako měl lhát? Grafiku jsem netaktoval.
Bigchick
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků