Má vůbec smysl přetaktovávat uvedenou konfiguraci?

Ladíme výkon počítače, postupy, zkušenosti, benchmarky, přetaktování

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod adams 17. 4. 2005 13:42

nooo, koukám, že jsem píchl do vosího hnízda.

Axell> Nevšiml jsem si, že bych někde psal: neoverclockuj, světe, protože mně to nevoní. Fakt je, že takové ty tendence "nějak se odlišit od ostatních za každou cenu" mě nechytají. Spíš jsem chctěl někoho dokopat k zamyšlení, aby si našel hranici, co je ještě únosná mez a co vyhozené prachy a ztracený čas. Když někdo nakoupí nejdražší komponenty a splácá z toho PC, nevidim v tom problém. Pokud ale někdo šetří tím, že nakupuje levné komponenty a pak dokupuje lepší paměti, chladiče, větráky aby z toho ždímal tři procenta nahoru, tak jde původní záměr jaksi... jinam.
Pokud si dáte dohromady čas strávený na výběru, tuňení a ždímání levných PC a spočítáte si, kolik se za tu dobu dá vydělat, možná vám opravdu vyjde, že byste za "ušetřené peníze" měli podstatně lepší sestavu.

DigitalDoom> Živit se dá ledasčíms. Třeba korekturou češtiny, kdo by to byl řekl, že se něco takového ještě dělá :P. Že se na tom dá slušně uživit nepochybuji, prodávat akrylovou mřížku na větrák s logem HL za 500 korun je docela terno. Málokdo opravdu dokáže tunit tak, aby se dalo říct, že je to umění. Většina úprav mi spíš připadá, jako když si děti jako malé za totáče vylepšovali textilní tenisky nápisy adidas umě vyvedenými modrou propiskou :-D
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yarik 17. 4. 2005 14:19

Koukám,že máš přehled.
AMD 64 Toledo X2 4200+@6000+ MSI K8N Neo Platinum,4x1GB,
ATI Sapphire Radeon HD 2600 XT Ultimate,SEAGATE 1x80;3x750GB SATA II;
1x Sony NEC Optiarc-DVD-RW.CHILL-520W.Monitor ASUS VW222S.Win7 64bit.
yarik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Composite 17. 4. 2005 16:54

Mať vaše problémy :P

Mne tuning mašiny zabere asi 15min ročne.
Dám tan nejakú frekvenciu, zdvihnem "hodiny" a volty.
Reset a mám na klobáse, kuknem na teplomer, ak je všetko OK tak to tak nechám.
A ked sa opäť nudím, tak zas to podvihnem, žiadne testy nerobím.

Len ked mi to zdochne, tak ma to bude srať, lebo PC potrebujem kvôli škole :P , ale čo ved mám NB :twisted: .
Composite
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adams 17. 4. 2005 23:29

Composite píše:
Mne tuning mašiny zabere asi 15min ročne.

.
/quote]


Asi tak nějak (i když mi to sebere řádově tak dvacetkrát víc)- komponenty ponakupuju, aby to nějak dobře šlo (klasika - nejnovější jádro, nejnižší model (momentálně se mi jeví jako stav ideál na sokl754 nikoliv sempron2600+, ale 2800+ kvůli cache a čekám, co vypadne z venice pro 939)), "značkové noname" paměti (na PQI si pro AXP nemohu stěžovat :)), tak půl dne si s tím hraju a je vymalováno. Ani na napětí nehrabu. Když se to semtam sekne, shodím FSB o 1 MHz níž a hotovka.

A když mě něco chytne, nebo koupím nové železo, tak přeskládám káblíky bo pozkouším, co se z toho vyždíme a šmitec..
-
adams
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yorg 18. 4. 2005 06:42

Axell píše:TAKTOVÁNÍ je koníček a výzva.Né však nutnost.
t/quote]

Ano, druhá relevantní odpověď, kterou beru a které rozumím.
Taky jsem takto praštěný (sice trochu do jiného oboru) a taky do toho cpu peníze i když to nemá hmatatelný význam. Dělám to ale proto, že mě to baví a proto na náklady až tak moc nehledím.
Takže shrnu-li to:
- přetaktování má význam u procesoru v případě, že používám programy, které výkon procesoru plně využívají, čímž je například grabování videa/audia.
- přetaktování má význam, když se tím zabývám proto, že mě to baví. V tom případě mi mnohdy nevadí, že výsledná cena doplňujících komponent je třeba i vyšší, než koupě nového, výkonnějšího procesoru. Důležité je pro mě i třeba jen 1 procentní nárůst výkonu úspěch a mám radost z toho, že jsem to dokázal.
- přetaktování grafiky má význam, když např. u nějaké hry je mi dobře z toho, že vidím mihotání vody na nějaké mříži, přitom ale na hratelnost to valný význam nemá.

Přitom tunning počítačů pro speciální použití jako je CAD, kde má stabilita celého systému už finančně měřitelný význam. Hodina výpadku práce mě může stát hromadu peněz.

Souhlasíte?
yorg
Junior

Odeslat příspěvekod yarik 18. 4. 2005 08:29

Konečně normální a hmatalelný přízpěvek do tohoto fóra.
Jinak mě připadá,že se taty plácá pátý přez devátý.
Plně souhlasím.
AMD 64 Toledo X2 4200+@6000+ MSI K8N Neo Platinum,4x1GB,
ATI Sapphire Radeon HD 2600 XT Ultimate,SEAGATE 1x80;3x750GB SATA II;
1x Sony NEC Optiarc-DVD-RW.CHILL-520W.Monitor ASUS VW222S.Win7 64bit.
yarik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Axell 18. 4. 2005 13:46

Jak jsi nahmatal ten příspěvek,nebo pří"z"pěvek...?
Axell
Axell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yarik 18. 4. 2005 13:53

Budu muset do školy...no!
AMD 64 Toledo X2 4200+@6000+ MSI K8N Neo Platinum,4x1GB,
ATI Sapphire Radeon HD 2600 XT Ultimate,SEAGATE 1x80;3x750GB SATA II;
1x Sony NEC Optiarc-DVD-RW.CHILL-520W.Monitor ASUS VW222S.Win7 64bit.
yarik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 20. 4. 2005 15:19

1,6 by jit trosku mohla...

netaktuj pres core center, ale pres bios... imho te silene brzdi 266 ramky...
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků