FreeNAS 9.1.1 MiniDLNA / UPnP problem

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Fujiminavaja 10. 11. 2013 19:09

Má někdo zkusenost s touto verzi FreeNas? Ve WIN stale nevidim UPnP od FreeNAS.Nějak se mi nedari zprovozni plugin. Rekl bych ze delam nejakou chybu pripojenim "Storage" i kdyz na adrese s portem vidim seznam nactenych "media" souborů.
Diky za kazdou pomoc
Fujiminavaja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod remet 21. 11. 2013 10:51

Jako DLNA server pouzivam "mediatomb" (je v portech). Ma sice trosku mouchy, ale co se streamovani tyka, tak funguje uplne perfektne. Config ti sem muzu klidne postnout.
Linux? Nein, danke.
remet
Junior

Odeslat příspěvekod Fujiminavaja 26. 11. 2013 21:34

No chtěl jsem něco na bázi pluginů ve FreeNas, přeci jen jsem spíš "Windowsář". Jestli můžu poprosit tak mi to postni i s nějakým nastíněním instalace a konfigurace. Zkusil bych si s tim pohrát.
Fujiminavaja
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod remet 29. 11. 2013 09:29

Nevim presne co to jsou pluginy... Asi nejaka klikaci nadstavba k packages. Ale jelikoz je FreeNAS postaveny na FreeBSD, tak tam jsou porty (zdrojaky) a packages (binarni). Pokud si na FreeNASu umis spustit shell, tak je instalace package nebo portu otazka tak 5 radku/prikazu.

MiniDLNA jsem pri hledani DLNA serveru zkousel a popravde me to moc nenadchlo. U Mediatombu mi vadi jenom to, ze pri aktualizaci obsahu z jednotlivych adresu, neda nove prirustky do prislusneho adresare, ale do "rootu" ve vyberu, takze behem tak mesice vyrobi v menu na televizi takovy bordel, ze mu musim smazat DB a nechat ji vytvorit znovu. Pak si to naindexuje spravne a zacne to znovu. Co se mi nepodarilo zprovoznit, ale nijak moc jsem se o to nesnazil, je prepinani vice zvukovych stop (to je spis mozna problem TV) a titulky z samostatneho souboru.
Linux? Nein, danke.
remet
Junior

Odeslat příspěvekod Gustiik18 13. 11. 2016 21:58

Ahoj,
Byla by možnost poskytnout to nastavení miniDLNA přes shell ?

Díky moc
Gustiik18
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Z. 14. 11. 2016 10:50

3 roky stary topic, ale treba se jeste nekdo najde ;-)
Petr Z.
Junior

Odeslat příspěvekod Gustiik18 14. 11. 2016 11:46

Snad jo :D
Gustiik18
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod remet 29. 8. 2017 12:34

Esli to bylo na me, tak s miniDLNA nepomuzu, jelikoz to asi po tydnu letelo pryc. Konfiguraci Mediatombu ti poslat urcite muzu.
Linux? Nein, danke.
remet
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků