Nízký framerate u hry Counter Strike: Global Offensive

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PiranhaGreg 3. 1. 2015 07:07

Zdravím, mám na notebooku ASUS N61Jv Mint 17.1 a stáhl jsem si tam Steam klienta a hru Counter Strike: Global Offensive.

Problém je, že zatímco na Windows mám ve hře okolo 70 snímků za sekundu, na Mintu má stěží 30. Spíš ani to ne...

Hru spouštím přes primusrun, jak doporučuje Steam pro grafiky od NVidie. Ovladače od grafiky mám nejnovější (331).

Máte nějaký nápad, jak hru urychlit? Chápu, že optimalizace ovladačů i hry asi nebude tak dobrá jak na Windows + tam bude mít asi nějakou režii i ten primusrun, ale pořád mi přijde, že třetinový FPS je až moc málo. Takhle se to moc hrát nedá :oops: .
PiranhaGreg
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mattyy1 10. 1. 2015 11:25

Jaké používáš grafické prostředí? Bumblebee je určitě funkční? Koukni se do ovládacího panelu nVidie na GPU Utilization, ať víš jistotou, že to neběží na integrovaný - to je dost častej problém.
mattyy1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PiranhaGreg 25. 1. 2015 02:31

Používám aktuální verzi Cinnamon. Bumblebee bych snad funkční mít měl. Minimálně vím jistě, že vykreslování běží v režii GT 325M.

mattyy1 píše:Koukni se do ovládacího panelu nVidie na GPU Utilization, ať víš jistotou, že to neběží na integrovaný - to je dost častej problém.

Kde můžu tohle najít? Mám nainstalovaný akorát NVIDIA X Server Settings a to moc věcí nenabízí...

Screenshot from 2015-01-25 022515.png
Screenshot from 2015-01-25 022515.png (29.26 ) Zobrazeno 1907 krát

Kód: Vybrat vše
$ primusrun glxgears -info
GL_RENDERER   = GeForce GT 325M/PCIe/SSE2
GL_VERSION    = 3.3.0 NVIDIA 331.113
GL_VENDOR     = NVIDIA Corporation
PiranhaGreg
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků