minimalni distribuce na bazi *buntu

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mike.M 31. 3. 2017 09:02

Ahojda. chtel bych se zeptat zda z vas nekdo nezna nejake dostro na bazi *ubuntu, kde se neinstaluji sragory typu gui libreovvice a jine? proste jen nainstaluju minimalni veci. Stejne se budu pripojovat jen pres konzoli. Zatim jsem hodil lubuntu start pres VBoxHeadless.exe --startvm xxx je docela rychly, 16s, ale je tam zbytecne moc sw co nepotrebuju. primarne mi jde jen o sambu, ostatni veci typu oscam, tvheadend a jine si doinstaluju. Koukal jsem na debian, a nenasel jsem nikde iso, ktere by bylo nejake minimalisticke jen 3x ISO DVD 10 CD to se mi stahovat taky nechce. Rad bych aby to bezelo debian/ubuntu, jsem na tento system zvykly, navic repozitare na ten SW co potrebuju je prave jen pro tyto. Pro ostatni je jen source a kompilovat se nekdy nepodari, kvuli zavislosti.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Epe 31. 3. 2017 09:17

stahni si jen debian "netinst" (cca 250MB). vyberes si primo co chces nainstalovat a to se ti stahne z netu.
Epe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 31. 3. 2017 09:27

Nehledas server verzi? Ta v sobe (alespon pro Ubuntu) neobsahuje GUI ani jine "desktopove" veci.

"netinst" je samozrejme taky varianta, jenom o neco malo pracnejsi.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Martin-P 31. 3. 2017 09:29

Méně než Lubuntu mezi oficiálně podporovanými distribucemi a vyvíjenými distribucemi jen tak nenajdete . Většinu mini-distribucí vzal čas ( monkey, peamutt atd..)

Možná by šlo použít net instalace od Ubuntu a udělat instalaci jen některých balíčků.

Jinak až na Medibuntu s "jiným" jádrem , zásadní rychlost mezi LU... , Xu... , Ku... nebude , zátěž je odvozená od aplikací které tam máte a "JIP nebo LDN pro přestárlé počítače" moc u Ubuntu nehledejte. Je tam snaha o maximální použitelnost s dnešním obsahem.
Martin-P
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 31. 3. 2017 09:56

Ted jsem vyzkousel ten debian neni to spatne, ale pred dmesg mi lubuntu startuje o nejakych 5s rychleji nezli minimalisticky debian. Zkouseno ve vpoxu se stejnymi parametry. A to Lubuntu ma navic jeste LXDE. Ted jdu odstranovat nepotrebne veci. Asi zustanu u lubuntu. Kdysi jsem pouzil kodibuntu a to XFCE odstranil, a start pred dmesg bylů cca z USB flashky 6s. No nic du laborovati dale.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 31. 3. 2017 10:43

Zkus tu serverovou verzi...
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dpcstb 31. 3. 2017 12:24

debian a instaluj iba to co potrebuejs
dpcstb
Junior

Odeslat příspěvekod soban 31. 3. 2017 14:53

A kde je problém? Tak celé X odinstaluj když je nechceš?

Prostě balíčky co nepotřebuješ odinstaluj je to sice někdy boj co jsou tam za závislosti, ale jde to.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lubokubo76 31. 3. 2017 16:51

Min. distro je aj Puppy. Ale jedno je na bazi slakware, druhé na *buntu. Avšak ak nemáš P4 s 0,5 GB, toto by som neriešil a šiel by som do Lubuntu
lubokubo76
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků