Linux a nVidia - ovladače

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod m.kv 18. 7. 2017 20:53

Zdravím,
jakožto linuxem téměř nepolíbený uživatel hledám distro, které má co nejlépe vyřešeno "problémy" s nVidia ovladači.
Chystám se na dual boot W10 a nějakého Linuxu na NTB - konkrétně Asus G750JS, kde je Intel HD 4600 a GTX 870m.
Stačí mi jen tip někoho, kdo něco podobného provozuje a funguje bez problémů.

Předem díky
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mople71 18. 7. 2017 21:02

Fedora.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 18. 7. 2017 21:15

Dík, byl to favorit, ale chtěl jsem potrvzení správného výběru :-)
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spejbl007 19. 7. 2017 03:59

Ještě bych zmínil OpenSUSE. Má dobré nástroje pro správu Yast, což začátečníkům a nejen těm, velmi zpříjemní správu systému. Doporučuji alespoň vyzkoušet.
spejbl007
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 19. 7. 2017 07:59

Okouknu. Dík.
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mople71 19. 7. 2017 08:23

Jo akorat SUSE nema proprietarni nVidia ovladace, ale chapu, detail. :-D

//Neumim psat.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spejbl007 19. 7. 2017 09:26

Aha, koukám do repositářů nvidia a fakt v sekci leap nic není, což jsem nevěděl neboť proprietární ovladače nepoužívám a ani nikde železo s nvidii nikde nemám. Ale co jsem tak na netu našel, asi to s ovladači je takové nic moc, neboť v mnoha případech jejich ovladač způsobuje různé problémy. Osobně jsem proprietární ovladač nikdy nepotřeboval a navíc dnešní otevřené ovladače poskytují dostatečný výkon.
spejbl007
Junior

Odeslat příspěvekod mople71 19. 7. 2017 09:37

Jo, nejsou nic moc (hezky receno). Jestli nebude hrat hry, nouveau staci. Ale na Fedore je to velmi slusne odladeno. Mj. v pripade problemu se to automaticky prepne na nouveau.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 19. 7. 2017 14:21

Možná ještě Arch Linux? Pokud se dobře pamatuji, také býval pro Nvidii dobře odladěn. Ale je to možná věc minulosti...
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mople71 19. 7. 2017 16:45

Neni to veci minulosti, provozuju denne. Je jich vic. Kdyz je ovsem nepolibeny linuxem, tak by utekl, neni nejvhodnejsi distro pro zacatecniky. :-))

Ale az bude pokrocilejsi, tak se na Arch da velmi dobre naucit jak ten OS funguje.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 19. 7. 2017 18:43

Dobré plány chlapci. :-) Ne, že bych nechtěl Linux aspoň pokročile ovládnout, ale moje stále stejná výmluva - volný čas - mi to nedovolí.
Fedora myslím bude tak akorát pro velmi dlouhý rozjezd ;-)
m.kv
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 20. 7. 2017 00:50

Doma tu mám pár PCček s CentOS 7, v práci jsem nedávno nasazoval též na samostatnej virtuál, kde běží FOG server (konečně jsem se zbavil zastaralýho Ghost Solution Suite 2.0, kterej neumí PXE - kdyby aspoň nějaká pochvala, že jsem zaměstnavalateli ušetřil přes 1/4 mega za nákup nových licensí; ideálně ve formě zvýšené výplaty :roll: :lol: ...) a už bych asi nic jiného nechtěl. Kupodivu velmi dobře fungují i na noťasu, ale na DELLech je dobře odladěné snad všechno.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 29. 7. 2017 02:01

Obecně je nVidia nejméně problémová. Píšu jako dlouhodobý (minimálně deset let) uživatel Mageia linuxu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků