Ubuntu: Nejde přehrávat některá online videa špatný MIME typ

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod postcd 6. 3. 2018 22:02

Ahoj,

chtěl bych požádat o radu jak opravit problém, kdy na starém notebooku s procesorem Pentium je operační systém Ubuntu 16.x a Firefox (poslední verze) a na internetové stránce místo videí se zobrazuje chyba:

"No video with supported format and MIME type found."

na jiné stránce (youtube) se videa přehrávají a https://www.youtube.com/html5/ ukazuje u všeho modrý čtvereček

Ve Windows mám stejný firefox i s doplňky a videa mi fungují i na té stránce, kde se zobrazje výše uvedená chyba

Vývojářský panel Firefoxu (F12) říká:
"All candidate resources failed to load. Media load paused."
A u těch videí (.mp4) se zobrazuje HTTP kód 206

Pak jsem našel že mám nainstalovat následující:
sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

Zkoušel jsem i sudo apt-get install gstreamer1.0-plugins* libav-tools
postcd
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 7. 3. 2018 09:11

Jiný browser jsi zkusil? A jaké Pentium? Mluvíme o Pentium M nebo moderním Apollo Lake?
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod postcd 7. 3. 2018 17:23

hummer: Díky za radu, pomohlo to. Nainstaloval jsem chromium (sudo apt-get install chromium-browser) a v něm videa fungují - to byl dobrý nápad.

Takže problém je ve Firefoxu a ne v media kodecích OS. Zkusil jsem ve Firefox menu Nápověda/Help zvolit restart s vypnutými pluginy/rozšířeními a videa fungovala. Takže jsem počítal, že chyba není v nastavení firefoxu (About:config) ale asi v nějakém rozšíření/pluginu. Takže jsem znovu restartoval se zapnutými rozšířeními a jednu po druhém vypínal až se videa začla přehrávat. Jen při pluginu uBlock Origin nešla a přišel jsem, že v uBlock mám zapnuté kosmetické filtrování objektů větších než 30KB. Ve Windows to mám vypnuté, jen tady na Linuxu zapnuto kvůli šetření datového přenosu. Škoda že ublok nevypíše nějakou smysluplnější zprávu místo blokovaného prvku, člověk zapomene že tu volbu zapnul.
FIO e-broker uživatel: Google, National grid, NextEra energy, Munich RE AG, BMW, AT&T, META, Bank Nova Scotia, Allianz, Walgreens Boots
postcd
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků