Co to je to těžení bitcoinů a jak na něj ?

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 25. 11. 2013 10:51

Nedávno jsem se dočetl že se na trhu má objevit nová deska která má umožnit tzv. těžení bitcoinů.Co jsem pochopil tak bitcoin je budoucnost, protože to je měna která není kontrolovaná státem. Takže to jsou opravdické "internetové" penízky. Tak by mě zajímalo co mám udělat pro to aby moje počítače taky začly těžit bitcoiny a já měl brzo své bitcoinové konto. Rovněž by mě zajímalo kolik toho jde vytěžit za den.... A můžu těžit bitcoiny i na MacBooku ? Jo a je to úplně zadarmo, tzn. jen zapnu počítač a ono mi to bude pomaleji či rychleji sypat virtuální bitcoiny do kapsy ?
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 25. 11. 2013 11:02

Ptaš se na foru živě?Nenapadlo tě že boom těženi je pryč?Nenapadlo tě že info o tyto věci je veřejně dostupný a jde si najit tisice stranek zabyvajici se nikoliv už tak těžbou,na nakou farmu tvoje destička a macbooček už vubec tedy mit nebude.Ale jo možna na tisix korun co vraziš do elektriky 20 korun vydělaš timto postupem.Pardon 980 prodělaš.Do ted sem si myslel že tvoje posty jsou zvlaštní forma recese - je to tak nebo je to ta druha varianta?
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 25. 11. 2013 11:14

Komický Jablečný hw nemá potřebný výkon. :-)
Prostuduj si, co je třeba k těžbě bitcoinů:
http://www.bitcoinman.cz/index.php?c=te ... jak-vznika
a jaký hw je k tomu optimální:
https://en.bitcoin.it/wiki/Mining_Hardware_Comparison
Vyplatí se to jen s velmi výkonnými VGA, nejlépe dual GPU ATI v crossfire (na nVidia zapomeň = slabota).
Pokud chceš jen pomoci někomu jinému s těžbou, otevři v defaultně nastaveném i-prohlížeči stránku
Kód: Vybrat vše
http://www.bitcoinminer.cz/

Nepochybuji, že máš defaultně (= extrémně nebezpečně) nastavený i-prohlížeč, takže příslušný nástroj k těžbě se nainstaluje automaticky.
Jen to nebudeš vůbec tušit. :-)
Viz např.:
http://www.viry.cz/tezba-bitcoinu-bez-v ... le-i-v-cr/

Btw:
Své dotazy směruj rovnou do Smetiště: ušetříš Adminovi práci. ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 25. 11. 2013 12:36

Ne, já to chtěl těžit na velkém počítači s quadem a GTX 275. Já doteď netušil že něco takového jako těžba bitcoinů existuje.
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czatlantis 25. 11. 2013 12:55

V současné době to už nemá smysl. Nevyplatí se to ani s nejlepší grafikou - je na to speciální HW (ASIC), ale ten je drahej jak sviň a rozhodně v současné době nemá smysl do toho investovat.

Co se vyplatí tak jedině pokud bys byl třeba správce sítě ve firmě, tak to spouštět tam (neplatíš elektriku), ale to už je trochu za čarou.
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 25. 11. 2013 13:14

GTX275: 50.75 Mhash/s
entrylevel ASIC střep: 10752.00 Mhash/s

takže nech bitkojny bitkojnama, nic podstatnýho ti neuteklo a teď to dohánět je nereálný...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 25. 11. 2013 13:30

Bitcoin je současnost. Už to existuje, žádná budoucnost.
Těžit bitcoin se vyplatilo v minulých 4. letech, kdy jsi ho získával celkem hodně. Pro těžbu bylo vyhrazeno jen určité množství bitcoinu. A za ty minulé 4 roky byla získána celá polovina bitcoinů co je pro tohle určeno. Takže od dněška až do roku 2033 můžeš získat jen celkem mizerné množství bitcoinů, protože to taky těží kdejakej jouda, a to malé množství se musí rozdělit mezi velké množství lidí.
Výhodné to už bylo. To si stačilo vytěžit hromadu btc, nechat si to na svém účtu a dnes, když je hodnota na nějakých 400USD za 1btc tak to prodávat.

Pokud na tom chceš vydělat v dnešní době, tak ti nezbývá nic jiného než to ukradnout. Někteří už začali a vybílili nějaké bitcoin burzy. Díky tomu že je převod bitcoinů anonymní tak to asi nikdy nikdo nedohledá a noví majitelé bitconů mají co prodávat za USD.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 25. 11. 2013 14:03

vzhledem k poctu infikovanych pocitacu (chyb. hlaska "Windows Script Host..." po prihlaseni - viz napr. http://answers.microsoft.com/cs-cz/wind ... 8b0d7a6a30 ) je momentalne asi nejpouzivanejsim a nejvykonnejsim resenim vyuzivat cizi stroje. takze mozna uz dolujes, ale pro nekoho jineho a ani o tom nevis.

MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 25. 11. 2013 20:33

To asi ne, já mám svůj počítač zabezpečený, takže nemyslím...

Když bych to chtěl zkusit a měl spustěný počítač dejme tomu dva dny, kolik bitcoinů by mi to vytěžilo ?

Krást nic nebudu, copak jsem kriminálník ?
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 25. 11. 2013 20:40

Nic. A nejspíš ani za týden a ani za měsíc. Kdyby to bylo takhle jednoduché, tak jsme všichni bitcoinoví milionáři ;)
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 25. 11. 2013 20:52

Já jsem myslel že to za den vytěží třeba jeden bitcoin.
PoliceCollector
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 25. 11. 2013 20:54

Vytěží. Ale záleží jak na kterém počítači ;) Na tvém zcela jistě ne. Tam budeš rád, když za měsíc 24/7 běhu získáš jeden BTC. A je dost možné, že ani za ten měsíc to nebude ;)
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod alfah4ns 25. 11. 2013 21:02

PC
Na tezbu je treba co nejvyssi vykon v OpenCl, tam kraluji grafiky od amd.
Naopak, cpu je temer bezpredmetny.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 25. 11. 2013 21:04

Ještě na jaře jsem s 7870 XT (520 MH/s) vydělal za 24h v přepočtu cca 60Kč.
Dnes by to bylo cca 7 Kč :-)) a to s 8x vyšším kurzem.
Takže dnes už to nemá smysl ani na Radeonech.
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 25. 11. 2013 21:06

Jn, kdyz si vezmes, kolik ta gpu zere :-D
/300W? :-) /
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků