Šikovný nástroj pro správu baterie v notebooku.

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod alfah4ns 22. 7. 2014 19:32

Tak, ono nejde o nic jiného, než ukazatel stavu + zbývající čas do vybití v závislosti na zátěži. To ve windows ti jednak dané informace ukáže, až když na to najedeš myší, ale taky to ukazuje poměrně nepřesně.
.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 22. 7. 2014 19:49

Také používám placený BatteryBar Pro (čas od času je v akci s 50% slevou).

Jako hlavní výhodu beru vlastní odhad výdrže v závislosti na předchozím využívání (od odhadu Windows je to často diametrálně liší) a trvalý přehled o aktuální spotřebě. Jeho funkce lze pochopitelně nahradit jinými aplikacemi, ale takhle je mám v dohromady v úhledném balení.

PS: Znáte někdo ten BatterySnuff, nebo jde jen o výmysl? Nic použitelného jsem o něm nenašel.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod shano 22. 7. 2014 20:49

ja som pouzival batterycare.. a jako sa tak pozeram tak je to podobne ako uz tu ospevovan batterybar
shano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rumlik 22. 7. 2014 21:04

pro mně BatteryBar vítěz.
To, že Win/Linux zobrazuje výdrž apod taky je sice pravda, ale na základě ACPI driver přes baterii. Ale mám tablet Dell, který tento čip nemá a proto nemá WIN z čeho vycházet. Tato app to vypočítává dle i jiných možností (alternativní měření), které sice nebude tak přesné, ale pro orientaci super. Takže za mě, je tato app užitečná.
Rumlik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dupl3xx 23. 7. 2014 05:09

Používal jsem batterybar, ale stávalo se mi, že po nějaké době se zasekla celá lišta start(jak kdyby to byl jen obrázek) Stalo se to nekdy někomu? Reinstalace nepomohla.
Dupl3xx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 7. 2014 07:24

Lenovo power manager :P

Při správném nastavení dokáže až zdvojnásobit výdrž, reálně !
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rudidlo 23. 7. 2014 09:43

Lukáš Kupka píše:Jaké jsou vaše tipy na nejšikovnější nástroj, který pomůže se správou baterie? Takový nástroj by měl zobrazit aktuální výdrž, vybíjecí/nabíjecí výkon a případné další vyžadované údaje. Která utilita je podle vás nejlepší a poskytuje nejlepší údaje? Souhrn těch nejpovedenějších bude v nedělním článku.

Doufám, že to bude článek a ne Ctrl+C Ctrl+V z fóra do článku.

Jinak používám utilitu od Dellu dodanou výrobcem.
Jsou dva druhy uživatelů počítačů. Ti první o svá data už přišli.
rudidlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod baytik 23. 7. 2014 17:33

BatteryBar je jediny pouzitelny SW ktery jsem nasel, kdyz jsem hledal neco podobneho Lenovo Power manageru ;-)
Vypada podobne, ale LPM jako jediny siroko daleko umi ridit i nabijeni baterie tak, aby se udrzovala mezi 90-100%. Dost vyznamne to prodlouzi jeji vydrz a bohuzel u zadneho jiny vyrobce jsem tuhle moznost nenasel. Takze T60 mi jede stale s puvodni baterii s 10% opotrebenim, zatimco E6410 od Dellu uz ma za 4 roky 3. baterku :-(
baytik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rudidlo 23. 7. 2014 18:36

Dell Power manager má Advanced Charge režim a Peak Shift, který napomáhá zvýšení životnosti baterie.
Jsou dva druhy uživatelů počítačů. Ti první o svá data už přišli.
rudidlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 23. 7. 2014 18:55

I Samsung umožňuje nastavit limit nabití baterie na 80%, nebo 100%.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 23. 7. 2014 18:55

To zda budeš mít velký výkon nebo dlouhou výdrž se taky dá nastavit v OS.

A to že to není přesné - to ani být nemůže protože spotřeba se taky mění podle vytížení takže se to musí pořád přepočítávat podle aktuální spotřeby.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod alfah4ns 23. 7. 2014 21:33

Vsak ano, bud se neustale pocita dle odberu, nebo se odhaduje statisticky na zaklade predchozich mereni, oboji je mozne.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 23. 7. 2014 22:13

PS. Jasně že speciální SW má nastavení na jednom místě v OS to může být různě rozházené takže nastavení je složitější....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dupl3xx 24. 7. 2014 07:05

Mohli byste v článku poznamenat, zda se vyplatí vyndat baterii, když je připojeno napájení (zda se ničí), nebo je to jedno. Děkuji
Dupl3xx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alfah4ns 24. 7. 2014 08:41

Je to jedno.
Nekvalitní umře tak jako tak a kvalitní to vydrží. Baterie samozřejmě trvale nabíjená není, pouze udržovaná v žádaném stavu, na to má vliv i řízení jejího nabíjení.

Ale to vše už je na fóru dávno popsáno, vč. příčin.
alfah4ns
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků