EET pro PC - eetlite

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod itnovakmi 24. 2. 2017 21:13

Pokud by to někomu pomohlo (například pro občasné platby v hotovosti v kanceláři, dílně apod.), tak jsem udělal EET pro PC (zdarma, opensource). Není to pokladna, ale v hodně případech by to mohlo stačit.

https://sites.google.com/view/eetlite

Zatím vyžaduje určitou zkušenost práce s PC (umět editovat soubory) a ochotu věnovat tomu trochu času (viz návod a instruktážní video). UI nástavbu plánuji, ale jelikož to dělám ve volném čase dobrovolně, tak nevím přesně kdy bude.
itnovakmi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bures2 25. 2. 2017 17:12

Určitě chvályhodné, pěkné. Jen doplním, mnohým možná bude stačit i toto - odeslání přes webový formulář - http://www.harmonik.cz/elektronicka-evi ... eet-online
bures2
Junior

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 25. 2. 2017 18:45

Určitě vyzkouším, díky. Na těch mých pár PC prodaných na místě v hotovosti to bude zřejmě dobré.
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod itnovakmi 26. 2. 2017 23:01

bures2 píše:Určitě chvályhodné, pěkné. Jen doplním, mnohým možná bude stačit i toto - odeslání přes webový formulář - http://www.harmonik.cz/elektronicka-evi ... eet-online


To je také elegantní řešení. Je jen škoda, že se musí odesílat certifiká. Ten by správně poplatník neměl dát z ruky!

Dalo by se to možná vyřešit celým řešením v JavaScriptu jako klient, které by komunikovalo pouze s EET bez mezistupně, problém ale bude právě v nahrání toho certifikátu (bez serveru). Možná to jde řešit přes
HTML5 File API.
itnovakmi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 27. 2. 2017 15:57

To máš pravdu, ale běžný uživatel EET to sotva pozná. Pro něj je to web, kam zadá údaje a certifikát a ono se to odešle. Zda se to odesílá na server třetí strany nebo to jde přímo asi neřeší.
Co bych ale asi řešil je to že ta webová stránka nepoužívá HTTPS, takže tvůj certifikát se na server té služby přenáší nešifrovaně. A to taky není ok.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod itnovakmi 28. 2. 2017 00:03

Myslím, že certifikát by neměl opustit počítač/zařízení uživatele. Majitel certifikátu je přímo odpovědny, že ho nebude poskytovat třetím stranám.
itnovakmi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AI Wintermute 28. 2. 2017 10:40

Sice se mne to osobně netýká, ale opensource implementaci vítám.

Osobně bych doporučil přidat informaci o podpoře OS - Windows, Linux i na hlavní stránku, ne jen na GIT, protože pak nejspíš lze použít nějaký vyřazený PC, kam se místo XP hodí třeba Lubuntu nebo Debian s LXDE a za málo peněz (platíte jen HW) máte řešení se slušným zabezpečením.

Případně pokud to jde rozběhat na něčem malém - Raspberry apod. tak by to mohlo být pro někoho zajímavé, ale tady fakt jen hádám...
AI Wintermute
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod itnovakmi 28. 2. 2017 20:59

Děkuji za připomínky, pokusím se popis aktualizovat.
itnovakmi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod itnovakmi 7. 3. 2017 00:03

První verze s grafickým rozhraním:
https://sites.google.com/view/eetlite/eetlitefx
itnovakmi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bobrnautus 7. 3. 2017 00:52

Trochu si dostudujte legislativu. Napsat EET aplikaci je jedna věc, větší fuška ale je udělat to správně. Např. to nastavování datumu tržby může Finanční správa hodnotit jako pokus podvádět - účtenka má být odeslána nejpozději ve chvíli přijetí platby. Datum tržby může být v minulosti jen tehdy, pokud posíláte účtenku opakovaně (odesíláte účtenku, kterou se nepodařilo odeslat v minulosti). Zároveň by to ale nemělo být více, ne 2 dny zpět. Jo a datum na účtence musí být včetně vteřin, pokud to tak nebude, hrozí taky pokuta. Projděte si všechny dostupné informace z http://www.etrzby.cz a ještě se na nejasnosti zeptejte na infolince k eet, bez toho můžete někomu zadělat na flastr a ten se následně může zkusit hojit na Vás. Přesně podle hesla za dobrotu na žebrotu.
Bobrnautus
Junior

Odeslat příspěvekod itnovakmi 7. 3. 2017 10:13

Díky za postřeh.

Datum se odesílá včetně vteřin v ISO formátu přesně dle specifikace. Ano, v této verzi vteřiny nejsou implementovány u data tržby (tedy odesílají se jako 00), ale pochybuji že kvůli vteřinám bude problém.

Dle popisu (viz bod 3.3.3.10) důležitá věc je aby odeslané datum tržby bylo stejné jako na účtence! Přiznám, že si ani nedovedu představit, jak by uživatel nastavoval vteřiny, i když nějak to půjde. Možné řešení udělat
datum volitelné a pokud není nastaveno, vzít stejné datum jako datum odeslání.

Pokud si projdete vzorové příklady z přímo odkazované dokumentace, tak všechny mají u datum tržby vteřiny právě 00, na rozdíl od data odeslání (netvrdím zda je to správně či ne).

Datum odeslání vteřiny v aplikaci obsahuje (a je roven době stisknutí tlačítka Eet).

Aktualizováno: Pokud si najdete obrázky různých EET účtenek, tak celá řada má datum jen na minuty.
Naposledy upravil itnovakmi dne 7. 3. 2017 16:14, celkově upraveno 1
itnovakmi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jjfb 7. 3. 2017 10:25

Kvituji snahu pomoci, to je super, a velká zásluha, ale jak ručíte uživatelům za chyby, za které oni ručí půlmilionovými pokutami? To je totiž na celé EET to nejhorší, ty šílené pokuty. Komerční poskytovatelé EET jsou většinou pojištěni, ale to se Vám samozřejmě nemůže vyplatit.
Ono pro ty, kteří mají pár plateb ročně je nejlepší se na EET vykašlat a zákazníky poprosit, ať zaplatí zálohové faktury převodem, nebo ať složí peníze do banky, či na složenku na poště.
jjfb
Junior

Odeslat příspěvekod itnovakmi 7. 3. 2017 12:02

Ano, mate pravdu, záruku nemohu dát žádnou. Aplikace je zdarma, dělána ve volném čase. Provést audit validity XML zpráv může jen zkušený "odborník". Na druhou stranu, nevalidní zprávu servery EET odmítnou. Hodnoty uvnitř i odpověď si již může každý zkontrolovat sám, bude-li mít zájem.

Tato snaha je hlavně pro ty, co potřebují občas vyřešit sporadický prodej a nechce se jim nahrávat certifikát, heslo a údaje někam na web. (A není jediná, stačí se podívat např. na github.) Paradoxně, řadu ohlasů dostávám od těch, kteří si integrují libeetlite do svých komerčních řešení (asi proto, že mohou provést audit opensource zdrojáků).
itnovakmi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod itnovakmi 7. 3. 2017 23:08

Udělal jsem novou verzi 0.3.0, vteřiny se již zobrazují na účtence (sice zatím 00, ale specifikaci to vyhovuje). Dále se zobrazí požadavek potvrzení před odesláním do EET (zabránění nechtěnému odeslání). Tržby se v pořádku evidují.

https://sites.google.com/view/eetlite/eetlitefx

Přidána i informace jak zapnout logování a provést tak (nezávislý) audit XML zpráv (pro technicky znalejší).
itnovakmi
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků