Thunderbird a ukládání zpráv - prosím o radu

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Nikeid 22. 5. 2017 15:34

Ahojte,

rád bych se spíš jen ujistil, že to funguje tak, jak si myslím, že to funguje. V práci máme 5 počítačů, na všech je Mozilla Thunderbird. Tam je připojených 5 mailových účtů, ty se opakují napříč všemi počítači. Na každém PC je tak v Thunderbirdu těch stejných 5 mailových účtů.

V nastavení každého mailového účtu je i cesta, kam se zálohují zprávy. Nativně je nastavena na C:\Users\jméno\AppData\Roaming\Thunderbird\Profiles\nějakáblbost\ImapMail\xy). Namísto "xy" jsou pak jednotlivé účty (5). Takže složka ImapMail má 5 dalších podsložek - ke každému účtu jednu.

Předpokládám tedy, že toto je místo, kam se zprávy ukládají (ačkoli nemám ponětí jak by se ty zprávy v případě potřeby z tohoto adresáře "vyvolaly", ale o to teď nejde). Problém je v tom, že složka zabírá (po x letech používání) vážně hodně místa (v rámci desítek GB) a na interním disku už nezbývá místo.

Napadlo mě tu cestu přemapovat tak, aby vedla na sdílený disk, který má místa dost. To jsem udělal na jednom PC zkušebně u všech 5 email. účtů. Nová cesta na tom společným disku teď zabírá pár stovek MB, takže předpokládám, že oproti té původní jí ten obsah schází. To mám teda chápat tak, že tam ty zprávy nejsou všechny z těch účtů? A pokud opravdu ne, jak je tam dostanu? Jde mi o to, abych původní cestu (na C:) mohl smazat a těch x desítek GB tak uvolnit a aby se to všechno dále ukládalo jen na ten společný disk. Ale rád bych tam měl všechny zprávy (což teď vzhledem k malé velikosti adresáře v rámci pár set MB asi nemám).

Druhá věc je - pokud bych takto přemapoval cestu u všech PC z C: na ten sdílený disk - tak tam všechny ty zprávy budu mít dohromady 5x - za každý PC jednou? To je zbytečný, ne? Stačí, aby to takto ukládal na společný disk 1 nebo 2 počítače a zbylá PC nastavit tak, aby zprávy vůbec neukládala, nebo ne?

Díky za odpovědi :-)
Nikeid
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 24. 5. 2017 17:07

Z popisu není jasné, co si vlastně udělal.

Nejjednodušší řešení je složky fyzicky přesunout na server a do původního umístění namapovat pomocí mklink.

Nikeid píše:Druhá věc je - pokud bych takto přemapoval cestu u všech PC z C: na ten sdílený disk - tak tam všechny ty zprávy budu mít dohromady 5x - za každý PC jednou? To je zbytečný, ne? Stačí, aby to takto ukládal na společný disk 1 nebo 2 počítače a zbylá PC nastavit tak, aby zprávy vůbec neukládala, nebo ne?

Nelze.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 24. 5. 2017 17:58

To najdôležitejšie ste nenapísali a to, či tie účty používajú protokol POP3 alebo IMAP.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nikeid 15. 6. 2017 11:37

Jak není jasné, co jsem udělal? Cestu, kam Thunderbird ukládá zprávy, jsem přepsal z adresáře z C: na sdílený serverový disk, takže nově ukládá zprávy tam. Vždyť jsem to napsal.

Jedná se o IMAP protokol.

Vypadá to ale, že to takto jde udělat (přepsat cestu na sdílený disk a obsah té původní složky na C: smazat), protože nová složka (na serveru) už má taky několik GB, takže se to tam vše postahovalo samo.
Nikeid
Junior

Odeslat příspěvekod eici 15. 6. 2017 11:53

ak je to IMAP tak všetky správy sú na serveroch. Teraz si len zmenil cestu kde sa to ukladá v tvojom PC/NAS.
eici
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků