testdisk - žádná partition při analyse

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jonnyq 17. 6. 2017 13:17

Dobrý den,

mám problém s diskem, kdy se přestal zobrazovat ve windows. K fyzickému poškození nejspíš nedošlo, nevydává žádné nezvyklé zvuky. Je plný dat, které potřebuji zachránit. K problémům došlo kvůli špatnému kontaktu na USB, kdy se disk několikrát odpojil.

K věci.. zkusil jsem stáhnout program testdisk a dal disk analyzovat. Problém je, že po několika hodinách mi to nenašlo žádnou partition, takže jsem úspěšně dokončil analýzu, ale nevím ted co dál. Píše mi to pouze dvě volby.. přidat partition, nebo načíst zálohu. Vzhledem k tomu, že se v této problématice moc neorientuji, chtěl jsem se nejdřív poradit s vámi. Mám tam tedy přidat partition, nebo zvolit při spuštění programu jinou volbu, než analyse?

Děkuji.
jonnyq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jonnyq 17. 6. 2017 17:51

tak jsem zkusil dát ENTER a dal jsem hledat hloubkově.. ale výsledek po x hodinách naprosto stejný. Nic to nenašlo. :/
jonnyq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 17. 6. 2017 23:09

Nesdělil jsi typ HDD.
Co s tím?
Standardní postup:
kontrola HDD testem výrobce (boot z ext. média).
Je fyzicky vadný?
NE:
Oprava chyb stejným nástrojem.
ANO:
1) HDD -> sběrný dvůr.
2) Nový HDD.
3) Obnova dat ze zálohy.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jonnyq 18. 6. 2017 19:52

Jedná se o externí disk Western Digital - WD10EAVS-DOM4B0. Určitě se mrknu na software výrobce.. snad nějaký najdu.

Ale v tuto chvíli si nejsem jistý, zda bude k něčemu pokračovat v testdisku z výše uvedených důvodů.. nenachází partition..
jonnyq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 6. 2017 20:08

IMHO nikoliv: zbytečné (čti: škodlivé) pokusy.
Bootovací nástroj výrobce HDD:
https://community.wd.com/t/data-lifegua ... ere/170243
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jonnyq 19. 6. 2017 10:04

Stáhl jsem si Data Lifeguard Diagnostic ale pro Windows. Nevadí, že to není pro DOS? jinak po celonočním testu to nezjistilo problém, takže jsem rád. Otázkou je, jak teď pokračovat.

Je fyzicky vadný?
NE:
Oprava chyb stejným nástrojem.

Tím stejným programem máte na mysli testdisk, nebo ten Lifeguard (ten asi krom testu a smazání disku nic jiného nenabízí)?
jonnyq
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 6. 2017 13:13

Pokud DLD nezjistil žádnou závadu => nemá co opravovat.*
TestDisk už Ti nic lepšího nenabídne.
Co s tím?
Pokud opravdu nemáš zálohu dokumentů :roll:, vyzkoušej jiné nástroje, např. spolehlivý GDB**:
https://www.runtime.org/data-recovery-software.htm
Pozor! Obnova dat se provádí do jiného čistého HDD, ne do stejného!
Podle velikosti HDD počítej s celodenní (resp. celonoční) prací.
I když nic neobnovíš, aspoň se konečně naučíš zálohovat. ;-)
Alternativou jsou placené služby: počítej řádově ~ 10 000 Kč/1 HDD.
* Btw:
IMHO bys měl zjistit a opravit příčinu závady, jinak se bude opakovat.
Nejčastěji se jedná o vadný zdroj nebo nedostatečný výkon zdroje.
Nepočítám s tím, že bys kopal do PC nebo že by se PC ocitl za provozu v silném zemětřesení. :-)
** Placený nástroj.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jonnyq 21. 6. 2017 12:58

Tak jsem si stáhl ten program a i když jsem jej ještě neplatil (chtěl jsem nejdřív zkusit, zda vůbec bude schopen načíst filelist, tak si nejsem jistý jeho funkčností. Zapl jsem skenování, identifikovalo to několik tisíc file starts a po devíti hodinách nabídl přejít na další krok, kterým bylo tuším výběr file systémů a ať z něj vyberu, tak zobrazil jen prázdnou obrazovku, ze které nebylo možné žádný file systém zvolit.

-- 21. 6. 2017 14:47 --

ještě se chci zeptat.. rád bych pro jistotu data z tohoto disku zálohoval, než bych případně zkoušel další aplikace na záchranu (obnovu) těchto dat. Je nějaký soft, kterým bych mohl vybírat jednotlivé soubory, místo celého ISO obrazu? Nemám totiž žádný volný disk s takovou kapacitou a rád bych jednotlivé soubory rozložil (část na jeden disk, část na druhý apod.).
jonnyq
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků