Při spuštění PDF souboru se nic neotevře

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod sir_honrad 26. 6. 2017 22:39

Dobrý den, nesetkali jste se někdo s tímto problémem?
Když chci otevřít PDF soubor (klasicky poklepáním na soubor) a není zrovna v tu chvíli spuštěna aplikace Adobe Acrobat Reader, nic se neotevře. Poté už nejde spustit ani samotná aplikace Acrobat Reader. Musím spustit správce procesů, kde zjistím, že při každém pokusu o otevření PDF souboru spustily dva nové procesy Acrobat Readeru (takže pokud jsem před tím zkusil nějaký soubor otevřít třeba sedmkrát, ve správci procesů je 14 procesů Acrobat Readerů). Všechny tyto spuštěné procesy musím tedy ukončít, poté běžným způsobem spustit samotnou aplikaci Acrobat Readeru a teprve poté mohu otevírat PDF soubory klidně poklepáním z průzkumníka. Dokud je aplikace Acrobat Reader spuštěna, vše funguje naprosto normálně. Jakmile aplikaci ukončím a poté se pokusím otevřít PDF soubor poklepáním na tento soubor, opět nastane "ticho" a v pozadí běží dva nové procesy, které je nutno ukončit, aby se dala spustit aplikace Acrobat Reader a poté i samotný PDF soubor.

Zajímavé je, že tento problém mám na dvou ze čtyř na sobě nezávislých systémů - problém se vyskytuje na jednom fyzickém PC s Win 10 Home a na jednom virtuálním PC s Win 10 Pro. Naopak na jiných dvou fyzických PC s Win 10 Home vše funguje jak má. Žádný rozdíl mezi konfiguracemi jednotlivých systémů ani všech tří instalací Acrobat Readeru jsem nenašel. Acrobat Reader mám ve všech třech systémech v aktuální verzi, ale pro jistotu jsem zkusil i starší verzi 11 a problém přetrvává, takže to bude spíš nějaký problém v systému.

Netuší někdo čím to a jak to vyřešit?

Moc děkuji za případné odpovědi.

-- 27. 6. 2017 00:20 --

Mno tak nakonec jsem odpověď dostal mnohem rychleji, než jsem čekal.

Takže abych zbytečně nikomu nebral čas, problém už mám vyřešený. Problém je nakonec v nastavení Acrobat Readeru:
Úpravy -> Předvolby -> Zabezpečení (Rozšířené) -> deaktivovat checkbox "Zapnout po spuštění chráněný režim" a restartovat Reader. Poté již vše funguje.
Nechápu jen, jak je možné, že uvedený checkbox mám aktviní na všech 4 PC, ale jen na dvou s tím jsou problémy...

Každopádně díky všem i jen za přečtení. :)
sir_honrad
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků