Total Commander - Synchronizace složek

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod slouka.roman 13. 11. 2017 00:30

Ahoj,
potřeboval bych porovnat dvě složky (nyní např. TEST a TEST -kopie) se spoustou složek a souborů. Problém je, že soubory jsou většinou stejné, ale složky jiné. (struktura se dost měnila).

V TC jsem zkoušel synchronizaci složek (asymetricky, včetně podsložek), ale nefunguje to tak, jak bych očekával:

Stejné soubory, ve dvou různých složkách nejsou označeny jako stejné. (složka TEST/1 a TEST -kopie/11). Vlastně mi to nabízí, abych složku 11 smazal a vytvořila se složka 1 se soubory a zároveň chce smazat soubor sdfgh3.JPG, který se vyskytuje jen jednou v TEST -kopie

Obrázek

Jde to nějak nastavit, případně v jiném software. Dík.
slouka.roman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 13. 11. 2017 09:47

Jiná cesta = jiný soubor.
Pokud tomu tedy přeorganizuješ názvy složek a nebo souborů tak je to jednoduše jiný soubor. Pokud vím tak to nastavit nejde. Jedině porovnávat postupně jednotlivé podsložky TEST/1 a TEST -kopie/11 tím zjistíš zda jsou rozdíly mezi nimi, tedy za předpokladu že názvy souborů se schodují.

Případně zkus ten jiný software, ale já nikdy nic jiného nepotřeboval tak ti neporadím co.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 13. 11. 2017 10:40

Tohle je celkem trivialni uloha na skriptovani - muzes si vzit metadata kazdeho souboru (velkost, datum a cas vzniku, datum a cas posledni modifikace) a udelat si z nich seznam. To stejne pro "cilovou" slozku. Seznamy pak setridit a porovnat a zbude ti seznam souboru, ktere na jedne nebo druhe strane "chybi". Jedina otazka je pak, kam je nakopirovat, protoze struktura slozek evidentne neni zachovana.

Lepsi reseni by bylo spocitat hash kazdeho souboru (MD5, SHA1) a brat je za bernou minci (je to spolehlivejsi, nez metadata), ale bude to radove pomalejsi.

V Linuxu by to byla jednoducha uloha (pomoci sha1sum, sort a diff), ve Windows by se to asi dalo resit PowerShellem. Ja bych si na to asi napsal kratky skript v nejakem jazyce, pokud neni linux k dispozici. Mozna na to existuje i nejaky specializovany nastroj, ale ani po 20 sekundach na Google jsem nic nenasel :)
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nargon 13. 11. 2017 11:34

Případně ve windows 10 je již bash shell, takže tam můžeš použít i sha1sum, sort, diff, ikdyž nevím jestli je to dnes již default zapnuté a nebo se to musí stále zapínat jako když to tam vyšlo.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod slouka.roman 13. 11. 2017 11:47

Já také zkoušel hledat "nějaký nástroj", některé jsem zkoušel, ale nic nefungovalo dle mých představ. Věnoval jsem tomu asi 90 minut, pak jsem napsal sem. :-))

Jinak ano, ze začátku jsem porovnál pouze dané složky, pomocí kontroly dat CRC. Nyní jsem ve fázi, kde ty soubory jsou tak přeházené, že by se to těžko dávalo do pořádku.

Nyní jsem objevil něco, co mi asi docela pomůže:
1) TC > Příkazy > Zobrazit soubory z podsložek [Ctrl + B] - zobrazí se soubory ze všech složek
2) TC > Vybrat > Porovnat složky [Shift + F2] - označí se soubory, které nejsou vlevo / vpravo
slouka.roman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 13. 11. 2017 12:10

To vypada jako jednoduche a funkcni reseni, gratuluju :)
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků