Nástroj pro nalezení duplicních souborů na HDD a prolinkován

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod postcd 23. 2. 2018 17:11

Ahoj,

už jsem Googlil a našel jsem asi 2 programy, které vyhledají duplicitní soubory na disku a obsahují možnost nahradit duplicitní soubory hardlinky nebo symlinky (symbolic link?), tím pádem se uspoří místo na HDD. Bohužel ani jeden program mi nefungoval aby dokázal ty linky nahradit nějak automaticky aniž bych se s tím musel manuálně mořit jeden po druhém souboru.

Momentálně mám ty duplicity rozházené po různých adresářích na disku C a originální soubory jsou na disku D. V mém případě nepotřebuji duplicity smazat ale vytvořit linky na původní soubor.

Představoval bych si to takhle:
:arrow: Program porovná dva adresáře včetně podadresářů (ideálně mezi dvěma disky) a podle velikosti souborů (ne názvu, ty jsou změněné) určí zda jde o duplicitu (bohužel spousta souborů má třeba i 700MB takže porovnáva tpodle obsahu dost zdlouhavé)
:arrow: Program smaže duplicity a místo nich vytvoří linky na původní soubor (ten nejstarší a nebo ten který je na disku D kde jsou původní soubory, na C jsou kopie pojmenované jinak)
:arrow: pokud v nějakém jiném windows programu smažu link, tak se nesmaže zdrojový/původní soubor ale jen link

Mohli byste prosím poradit nějaké softwary pro Windows které zvládnou porovnat adresáře včetně podadresářů takovým způsobem nebo alespoň přibližně takovým a automaticky provést nahrazení duplicit linky? Děkuji (jsem na Win. 10 - zatím)
FIO e-broker uživatel: Google, National grid, NextEra energy, Munich RE AG, BMW, AT&T, META, Bank Nova Scotia, Allianz, Walgreens Boots
postcd
Junior

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků