Velikost složky Windows

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod elzadon 16. 8. 2007 00:21

Je to normální, aby složka Windows obsahovala po všech aktualizacích a SP2 2,75 GB dat?
elzadon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 8. 2007 00:23

Je to normální.
Optimalizací OS a pravidelným čištěním disku (viz "Disk Cleanup") můžeš tuto spotřebu místa na systémovém disku podstatně snížit.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod digiking 16. 8. 2007 00:52

Disk cleanupem smazes prd, stovky mega ti zabiraji zcela nadbytecna data po zaplatach.

Muzes smazat tyto slozky:

WIN\$* (zaloha souboru, slouzici k odinstalaci aktualizaci, tech budou mraky)
WIN\Downloaded Program Files\
WIN\SoftwareDistribution\Download\
WIN\IE7updates\
WIN\Prefetch\
WIN\Temp\
WIN\System32\dllcache\ (zaloha dll)
WIN\Inf\*.pnf (redundantni soubory)

Tipnu si, ze tam budes mit okolo 1,5GB balastu.
digiking
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 16. 8. 2007 00:57

maz opatrne, z vyjmenovaneho bych souhlasil jen s TEMPem.

Neni rozumne mit nekonzistentni informace o instalacich

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod digiking 16. 8. 2007 01:05

a to toho muzes smazat jeste vic, tohle je takove optimalni cisteni bez nasledku. tezko budes potrebovat odinstalovat rok stare aktualizace (tedy krome pana Pragla), kdyz vse chodi hladce a taky uz jsou davno nahrazene novejsimi (IE atd)...
digiking
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 16. 8. 2007 01:09

Kdyz uz nejaky takovy soubor (napr. odinstalacni) smazes mel bys o nem smazat i zaznam v registry a msi databazi. Pak je vse v naprostem poradku.

jinak:

WIN\SoftwareDistribution\Download\ ... bys mel mazat pri vypnute sluzbe automatickych aktualizaci / bits

WIN\Prefetch\ ... se ti naplni pri dalsim spusteni idletasks. ma smysl promazat jen pokud obsahuje zaznamy o davno neexistujicich programech

WIN\System32\dllcache\ (zaloha dll) ... pouziva sfc a nedoporucuji mazat

MP
Naposledy upravil Miroslav Pragl dne 16. 8. 2007 01:15, celkově upraveno 1
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod digiking 16. 8. 2007 01:13

no tak ocistu registru je dobry jednou za cas udelat, ale vse bude v naprostem poradku i bez toho... Jak rychle Miroslav Pragl zmenil postoj, to se mi libi. A ani jsem se moc nesnazil:)
digiking
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 16. 8. 2007 01:17

nerozumim.

kdyz reknes a rekni i b. tzn. kdyz smazes nejake soubory je dobre zminit negativni dopad tohoto kroku aby mohl uzivatel zvazit zda riziko podstoupi nebo ne

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod digiking 16. 8. 2007 14:13

Achjo, zas ta hluboka praglovstina, kdyz reknes a, rekni i b, to plati zejmena pro tebe, jelikoz si furt nevysvetlil proc "neni rozumne mit nekonzistentni informace o instalacich" a proc mazat jen Temp. A kolikrat ti pomohla ta hloupost sfc? Chce to trosku praktickych zkusenosti, tva teorie je krasne konzistentni, ale k nicemu.
digiking
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 16. 8. 2007 14:31

podivej se do profilu. myslis, ze to mam za teorii?

sfc je velice rozumne v pripade ze ztratis duveru v duveryhodnost systemovych knihoven - napr. pri podezreni z napadeni malwarem. nekolikrat jsem sfc opravdu pouzil a rozhodne bych netvrdil ze je to hloupost.

co se tyce nekonzistence instalaci - jestli jsi nekdy zapasil s MSI databazi jak jsem naznacoval asi vis o cem mluvim.

MP

P.S. a nemazu prispevky :)
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 16. 8. 2007 14:46

"nLite geek", takže bych situaci zbytečně nehrotil alébrž <flame> :)
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod elzadon 16. 8. 2007 14:51

No, tak jste si hezky popovídali, ale rozumný z toho nejsem.
elzadon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 16. 8. 2007 15:00

smaž ty složky %WINDIR%\$* a následně dočisti pomocí CCleaner
promaž obsah %TEMP% a %WINDIR%\Prefetch

po promazání Prefetch počítej s tím, že bude rychlejší následující boot, ale o to pomalější start aplikací v shellu...

to by ti mělo na menší úklid stačit...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 16. 8. 2007 15:00

V tom pripade zkus napr. http://onecare.live.com/site/en-us/scan ... redir=true

Oproti disk cleanup-u ma navic i jakous takous kontrolu registry

Nicmene shrnul bych to tak ze pokud neznas nasledky nekterych cinu necin je - a pokud je znas pak se asi nemusis ptat. Hlava XXII trosku, vid :/

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod JSzu 16. 8. 2007 23:09

digiking píše:... WIN\Inf\*.pnf (redundantni soubory) ...

Zbytecnost tohle mazat kdyz instalujete/preinstalovavate ovladace nebo si otevrete pridat nebo ubrat programy a systemove soucasti tak se znovu naplni

Miroslav Pragl píše:WIN\Prefetch\ ... se ti naplni pri dalsim spusteni idletasks. ma smysl promazat jen pokud obsahuje zaznamy o davno neexistujicich programech

Nevim, mi se po tretim vymazani znovu nenaplni a zadne zpomaleni apps nepocituji, spis se mi o hodne zrychli boot

kernel_panic [passed] píše:"nLite geek", takže bych situaci zbytečně nehrotil alébrž <flame> :))/quote]
Tak, tak moje slozka win se vsemi aktualizacemi ma 320MB :)

digiking píše:no tak ocistu registru je dobry jednou za cas udelat ...

Co se cisteni registru tyce nasel sem neco od Microsoftu, sice z dob Win98 ale funkcni i na Vistu :)
http://megaupload.cz/drez4n8AAAEAABuWK7YAAAAm/regclean-exe.html
Nekdy pomuze ho spustit vickrat dokud tam nebude tlacitko Fix Errors
JSzu
Mírně pokročilý

Další stránka