HP e-pc 40 a instalace windows

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kejki3 25. 1. 2009 22:48

Mezitím už přibyl i návod na instalaci XP z disku. Ale tohle je určitě jednodušší.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod braburcik 12. 10. 2012 21:26

Tak sice po pár letech, ale zrovna dnes se mi dostal do ruky přesně tento PC a řešil jsem instalaci Win XP (Win 7 nelze na tento typ PC instalovat). Návod zde bohužel nebyl podrobný, takže jsem musel testovat různé varianty. Pokud tedy někdo v budoucnu bude řešit podobný problém -> (je třeba dodržet přesný návod!
PC je potřeba rozebrat (popis výše) odebrat krátkou šálu a připojit min. se 3 přípojkama(externí napájení pro CD). Jedna přijde do desky, druhá do HDD a třetí do CD. (v případě hesla BIOSu řešení opět výše) HDD je třeba nastavit jako SLAVE a CD nastavit jako MASTER. Nyní PC zapneme a BIOS vyhodí chybu, že HDD není k dispozici. Stiskneme F4 a spustí se instalace z CD... Dále postupujeme klasicky při instalaci XP. Po restartu (A TO JE DŮLEŽITÉ!) Musíme vystihnout správnou chvíli a ihned při opětovném načtení BIOSu PC vypnout. Nyní odstraníme z HDD veškerá HW nastavení, zrušíme tak MASTER a SLAVE, tedy ponecháme prázdné. Při bootu vám BIOS sice boot z CD nenabídne, ale při načítání z HDD si XP na CD šáhnou a pokračujou z instalací. Z USB (flash, mechanika..) instalaci nespustíte, nefungují ani jiné postupy popsané na netu. Instalovat XP v jiném počítači a HDD jen vrátit jsem jsem nezkoušel. Tento popis funguje na 100%
braburcik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mim. 3. 10. 2013 16:29

Dobrý den, sháním zdroj k tomuto počítači. Ten co mám, odešel...
Je mi pomoci?
mim.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 4. 10. 2013 07:33

Je ti pomoci v tématu k tomu určeném viewtopic.php?f=938&t=1056172
Sekce Windows XP rozhodně neslouží pro výběr počítačových zdrojů.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mim. 4. 10. 2013 13:27

dík za radu - dostal jsem se sem přes typ řešeného pc...
nejsem zběhlý v používání fóra, takže pardon
mim.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rádce 19. 12. 2013 22:50

Ahoj všem, po seznámení se s minipočítačem HP e-pc 40 musím konstatovat že ještě může slušně posloužit mnoha lidem. Proto jsem si dovolil vypracovat návod na instalaci win xp do tohoto přístroje. Také se zdrojem je několik řešení. Návod je zde ke stažení v pdf: http://uloz.to/xfXCw2Ph/navod-na-instal ... -epc40-pdf (veškeré podklady v návodu včetně fotek jsou moje osobní dílo-nenárokuji si žádné omezení v jeho šíření) Pokud potřebujete poradit s instalací nebo řešením napájecího zdroje - kontakt : trfrcz@seznam.cz ;-)
rádce
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rádce 21. 3. 2014 09:05

Ahoj všem, přikládám ke stažení můj nový návod na instalaci HP E-PC 40 s aktualizovaným kontaktem. Kontakt je v návodu případně. http://uloz.to/xjsDjWQT/navod-na-instal ... -epc40-pdf
rádce
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Martajs2 4. 3. 2017 20:41

Zdravím, jdu asi s křížkem po funuse. Taky jsem řešil stejný problém. Napadlo mě dost pirátské řešení a to vyšlo. Otevřel jsem kryt, vytáhnul z PC plochý káblík co jde z desky do disku. ten jsem nahradil klasickým se dvěmi koncovkamijedna pro disk, druhá pro CD romku. Napájení jsem si udělal ze dvou samců a jedné samice, které jsem zbastlill z poškozeného zdroje. Po propojení je třeba nastavit v Biosu (F8) botování z CD a pak už je postup stejný jako u klasické instalace. Po instalaci jsem CDromku odpojil, vrátil původní disový kabel a šlo se zkoušet. :tleskani Win XP sice jedou, ale práce s tímto PC je stres. mám tam jen 250MbRAM a to už je na dbńešní poměry žalostně málo. Ale jako pokus na čem se dají XP rozjet to jde. :twisted:
Martajs2
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků