obnova systému WinXP

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod aldik7 6. 6. 2009 16:42

mám problém, na kompu po restartu již nenastartujou WinXP Prof. (SP3) .. Cédečko se systémem mám, ale nemám tu disketu pro automatické obnovení, dá se to eště nějak obnovit i když nemám tu disketu? .. sem nevěděl že WinXP potřebuje pro obnovení i disketu s nějakým souborem když mám cédečko se systémem :/ ..
.. doufám že nebudu muset přeinstalovávat celé Winy :? ..

dííky za každou radu, P.S. prázdné diskety mám, ale je tu problém ..na tomhle kompu ze kterého píšu není disketová mechanika :smile: ..
aldik7
Junior

Odeslat příspěvekod skyso 6. 6. 2009 17:11

Nabootuj z CD a vyber moznost Repair Windows.
***************
Dell XPS m1210 12'1| 1280x800 WXGA | CoreDuo 1,6GHz | 2x512MB 667MHz | 80GB HDD | GeForce 7400Go 256MB TurboCache | 8x/24x DVD/CD RW DL | Webcam | WiFi |
skyso
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aldik7 6. 6. 2009 17:15

skyso píše:Nabootuj z CD a vyber moznost Repair Windows.


joo, to by mi ovšem tu možnost muselo nabídnout Cédečko 8-S .. a určitě to nebude tím že to není origoš CD :D ..
aldik7
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 6. 6. 2009 17:59

co si mám představit po pojmem "origoš"? pokud je to nějaký upravený médium, může to být právě proto...

kradenýmu softwaru pak dělají podporu zloději, obrať se v tom případě na ně...

Obrázek
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aldik7 6. 6. 2009 18:17

Lol, no ta možnost na obrázku by tam sice byla.. ale já NEMÁM tu disketu s tím obsahem co to po mě chce! .. myslím že sem to psal v úvodu ;-) :D .. přitom nechápu proč v 21.století se systém obnovuje přes disketu :D

Necituj příspěvek, pokud je jasné, na co reaguješ Kejki3
aldik7
Junior

Odeslat příspěvekod aldik7 6. 6. 2009 18:38

"Soubor Windows\system32\config\SYSTEM chybí nebo je poškozen. Proveďte opravu z instalačního CD stiskem R na první obrazovce."

.. todle to píše :mad: .. a bez té pos*ané diskety pro obnovení systému se nehnu z místa, F8 taky nepomáhá vždycky to skončí na té samé hlášce :cry:
aldik7
Junior

Odeslat příspěvekod skyso 6. 6. 2009 18:48

vyber hdd, pichni ho do druheho PC a nahrad subor SYSTEM tym z cd.
Na cd by mal byt subor system v adresari i386 ci ako to tam je..
***************
Dell XPS m1210 12'1| 1280x800 WXGA | CoreDuo 1,6GHz | 2x512MB 667MHz | 80GB HDD | GeForce 7400Go 256MB TurboCache | 8x/24x DVD/CD RW DL | Webcam | WiFi |
skyso
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 6. 6. 2009 18:57

zmáčkni to R, najeď do servisní konzole, přihlaš se jako administrátor a proveď kontrolu disku pomocí
chkdsk C: /F /R /X

pokud tvůj systém není na disku C, změň C na tvoje písmeno...

jestliže to nepomůže a nedělal sis průběžný zálohy registru, jsi v pdeli a systém už můžeš zprovoznit jen obnovou zálohy, která se provedla v den instalace systému...návod, jak to provést, najdeš zde
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Horst_ 6. 6. 2009 18:58

Zajímavé nikdy jsem žádnou disketu nepotřeboval.Jinak pokud ovládáš příkazový řádek,spusť konzolu pro zotavení a spusť v C:\WINDOWS\system32\Restore soubor rstrui.Nastartuje se obnovení systému.
Horst_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aldik7 6. 6. 2009 19:03

nj já už ztroskotám na spuštění té konzole pro zotavení :/ ..
aldik7
Junior

Odeslat příspěvekod Horst_ 6. 6. 2009 19:25

Oprava jde to jen pokud je po stisku klávesy F8 při startu zvolen nouzový režim MS DOS.Pokud se tam dostaneš napíšu postup.
Horst_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 6. 6. 2009 19:27

ušetři si práci, postup už je sepsanej

v každým případě ale napřed proveď chkdsk, protože jakmile obnovíš systém výše uvedeným způsobem, bude v naprosto holé podobě...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Horst_ 6. 6. 2009 19:37

Pokud funguje nouzový ms dos je to chvilka datlování a spustí se klikací obnovení systému. :D
Horst_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aldik7 6. 6. 2009 20:01

Horst_ píše:Pokud funguje nouzový ms dos je to chvilka datlování a spustí se klikací obnovení systému. :D


no právě že nefunguje :( .. pochvilce načítání se to sekne a napíše ..
"Soubor Windows\system32\config\SYSTEM chybí nebo je poškozen. Proveďte opravu z instalačního CD stiskem R na první obrazovce." .. právě u té složky se to načítání sekne :-|
aldik7
Junior

Odeslat příspěvekod aldik7 6. 6. 2009 20:30

kernel_panic [passed] píše:ušetři si práci, postup už je sepsanej

v každým případě ale napřed proveď chkdsk, protože jakmile obnovíš systém výše uvedeným způsobem, bude v naprosto holé podobě...


chkdsk provedu jak? 8-S
aldik7
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků