Stále modrá smrt - problém s ati2dvag.dll

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Sandak 10. 5. 2011 12:31

Ahoj,
mám problém s PC. Konfigurace je Amd Athlon 3200+ RAM 1GB grafika ATi Radeon HD **** starší verze -> AGP.

Při načtení různých stránek například youtube.com tv.nova.cz a dalsí podobné (často načítání videa v prohlížečích), ovšem někdy se to stane i během kopírování souborů atd... Spadne systém a je zde modrá smrt, kde se píše že systém uvázl v nekonečné smyčce bla bla. A že problém bude nejspíše v souboru ati2dvag.dll . Tak jsem zkusil přeinstalovat ovladače od grafické karty, což vůbec nepomohlo. Zkusil jsem ati2dvag.dll stáhnout z internetu ale bouhžel nejde za chodu systému překopírovat a přepsat. Proto bych se rád zeptal jak postupovat dál? Napadá mě jen přeinstalovat celý systém pokud to pomůže, ale rád bych předtím zkusil ještě jiné varianty.

Děkuji za opovědi
Sandak
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 10. 5. 2011 12:34

k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 10. 5. 2011 12:43

Nenapsal jsi základní info:
- verzi OS
- hw sestavu včetně verze/stavu BIOSu (OC);
- chybové hlášky z logu, především text BSOD;
- výsledek analýzy dumpu.
Jestliže jsi si jist, že BSOD způsobuje vadný ovladač VGA, použij postup čištění dle kernel_panic [passed] a po restartu OS stáhni a nainstaluj aktuální patch pro VGA AGP řady 2xxx, 3xxx, 4xxx (z Tvého příspěvku vypadl typ GPU) a pro příslušnou (neuvedenou) verzi OS WNT:
http://support.amd.com/us/kbarticles/Pa ... otfix.aspx
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sandak 10. 5. 2011 20:56

Tak jsem přepsal podrobnosti:
Windows XP Sp3

A tady sem prepsal vse co to pise pri modre smrti:
Byly zjištěny potíže a systém Windows byl ukončen, aby nedošlo k poškození počítače.
Potíže pravděpodobně způsobil soubor: ati2dvag
Pokud je to poprvé, co vidíte obrazovku s chybou zastavení počítače, restartujte počítač. Pokud se obrazovka objeví znovu pokračujte těmito kroky:
• Ovladač zařízení uvázl v nekonečné smyčce. To obvykle označuje potíže se samotným zařízením nebo s nesprávným naprogramováním hardwaru ze strany ovladače zařízení.
• Obraťte se na dodavatele hardwarového řízení a vyžádejte si poslední aktualizaci ovladače
Technické informace
***STOP: 0X000000EA (0X844A5878, 0X84C81A60, 0XF7A4BCB4, 0X00000001)
ATI2DVAG
Zahájení výpisu fyzické použitelnosti
Výpis fyzického použití je dokončen
Požádejte o pomoc správce systému nebo skupinu technické…….
Sandak
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 11. 5. 2011 11:09

Čistě hardwarová chyba.
Instaloval jsi aktuální ovladač dle návodu?
Milanr1 píše:použij postup čištění dle kernel_panic [passed] a po restartu OS stáhni a nainstaluj aktuální patch pro VGA AGP:
http://support.amd.com/us/kbarticles/Pa ... otfix.aspx

Pomohlo?
ANO: OK
NE: vyměň VGA za bezvadný a vyzkoušej.
Předpokládám, že průběžně čistíš PC stlačeným vzduchem i sleduješ teploty GPU, chipsetu i CPU a že jsou v normě.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sandak 14. 5. 2011 19:34

Díky moc pomohlo a už to jede snad to vydrží ;-)
Sandak
Junior

Odeslat příspěvekod Olinelooo 22. 4. 2016 13:16

A že problém bude nejspíše v souboru ati2dvag.dll . Tak jsem zkusil přeinstalovat ovladače od grafické karty, což vůbec nepomohlo. Zkusil jsem ati2dvag.dll stáhnout z internetu ale bouhžel nejde za chodu systému překopírovat a přepsat. Proto bych se rád zeptal jak postupovat dál???
Ali
Olinelooo
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků