ztracený product key

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mictiancz 20. 5. 2013 13:57

Zdravím,
stala se mi taková nepříjemná věc. Po dlouhé době jsem se rozhodl "opravit systém Windows" avšak sem nepomyslel na to, že už pár let od koupi Windowsů (cca 11let) uběhlo. Asi jsem byl moc naivní a bez zjištění onoho keye začal s opravou, vše probíhalo tak, jak mělo do doby, než se me instalace zeptala na již zmiňovaný "key". Je nějaká možnost, že by se to dalo někde zjistit? Respektive vrátit se do doby než jsem začal z opravou? Protože po nastartování PC pak naběhne samotná instalace. Moc díky za radu
mictiancz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 20. 5. 2013 14:42

OEM-klíč bývá nalepen na počítači na zadní/spodní/boční straně (u laptopů může být pod baterkou).

Další možnost je obnovit předchozí verzi Windows ze zálohy (jakkoliv staré) a licenční klíč zjistit pomocí nějakého prográmku na zobrazení licenčního klíče.
Naposledy upravil vladimir dne 20. 5. 2013 17:41, celkově upraveno 2
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mictiancz 20. 5. 2013 14:44

ta nálepka tam bohužel není, protože tento OS byl dokoupen samostatně. Ta druhá možnost by mohla jít v úvahu, když bys byl tak hodný a poradil, jak to provést :)
mictiancz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 20. 5. 2013 14:47

A máš vytvořenou zálohu na DVD nebo externím disku?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 20. 5. 2013 14:48

I u dokoupeneho systemu je ta nalepka. Tak hledej.
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 20. 5. 2013 14:50

U krabicové verze (pokud to byla krabicovka) není nálepka, tam je jenom kartička.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mictiancz 20. 5. 2013 15:03

byla to krabicovka, ale jak říkám, je to už strašně dlouho a ne a ne najít. -no, zálohu vytvořenou nemám, takže jsem asi v koncích :(
mictiancz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 20. 5. 2013 15:36

Doklad o koupi máš?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod mictiancz 20. 5. 2013 15:45

ještě zkusím dohledat, ale vidím to bledě, je to už cca 11 let. Každopádně děkuji za rady, moje chyba, že jsem se nepřipravil pečlivěji.
mictiancz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marv-CZ 20. 5. 2013 17:33

Hezká ukázka přístupu firem typu Microsoft k zákazníkovi. Zákazník jim platí a akorát mu hážou klacky pod nohy. Ten, kdo si to ukradne, podobné problémy nemá. A někteří tu ještě budou hýkat radostí, když firma vše přesune do cloudu, kde se ale tento problém ještě znásobí.
Marv-CZ
Junior

Odeslat příspěvekod saruman 20. 5. 2013 17:41

Mal si si spraviť zálohu systémovej partície cez Acronis True Image na externý HDD a nejaký product key by ťa netrápil.
saruman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 20. 5. 2013 17:45

Marv-CZ: Podívej, kdyby Microsoft požadoval povinnou registraci se jménem, adresou atd, tak by bylo možné tyto věci dohledat, ale zase by se našli jiní nespokojenci, kteří by řvali, že je to neoprávněné shromažďování informací.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majsner 20. 5. 2013 18:18

Marv-CZ: Dalo se čekat, že i v tomto případě se tu objeví podobný nesmysl. Áno, pán ztratil licenční číslo a může za to Microsoft. Venku je horko, může za to Microsoft. A taky žere malé děti.
Majsner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mictiancz 20. 5. 2013 20:28

s tou zálohou máš pravdu, ale nepočítal sem s tím, nejsem nějak zběhlý v tomhle, asi sem se do toho neměl pouštět, přitom stačilo si předtím přes nějaký program zjistit ten product key... no co už, chybami se člověk učí :)
mictiancz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 20. 5. 2013 21:08

Co je to vlastně za počítač? Není to třeba nějaký DELL nebo jiná velká značka, u které licenční kód zadávat není potřeba (platí pouze při instalaci origo DELL média)?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků