Zablokované ovladače disků.

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kopusek 5. 11. 2014 09:03

Ahoj všichni,

mám 2 problémy, se kterými si neumím poradit.
V PC mám 2 fyzické disky. Na jednom mám Win7, na druhém XP. XP bylo nainstalováno jako druhé při odpojeném prvním disku. XP, kromě toho že nemá SATA ovladače, což mě zase tak moc netrápí, neumí efektivně ovládat 1.disk s Win7. Když na něho z průzkumníka šáhnu, tak začne cvakat jakoby k němu opakovaně připojoval a odpojoval napájení. Po 5-6 cvaknutích a po několika vteřinách ho připojí a pak už funguje. Asi po 10-15 vteřinách, co na něho přestanu šahat, slyším cvaknutí, jak ho odpojí. Přitom svůj mateřský disk ovládá bez problému. Toto je ten 1.problém.

Ten druhý jsem si zavinil sám. Když jsem tak pořád laboroval s ovladači disků, zablokoval jsem si ve správci zařízení 2 primární ovladače (bylo jich tam celkem 6) a po nabídnutí restartu jsem to odklepl. Říkal jsem si, že kdyby to nechtělo vůbec naskočit , tak udělám opravnou instalaci z CD. Jenomže opravná instalace to neopravila a XP nechce bootovat.

Nevíte někdo, jestli by to šlo opravit konzolou nebo vzdáleně z druhého OS, přes který mám samozřejmě přístup k instalaci XP?

Kopusek
Kopusek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 5. 11. 2014 09:45

Opravná instalace nemění nic v nastavení OS, i kdyby bylo sebenesmyslnější.
Jen kontroluje verze systémových souborů a nesprávné nahrazuje.
Co s tím?
Standardní postup:
boot z inst. CD WXPx/x
F3 na 4. GUI -> Obnovit OS ze zálohy.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kopusek 5. 11. 2014 14:38

Mohl bys, prosím Tě, upřesnit, o co jde? F3 z CD je přece quit, nebo ne?
Zkoušel jsem řadu možností z takového toho nouzového režimu volaného F8 hned po Biosu, ale nic nezabralo.
Kopusek
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků