USB Mass Storage Device se v XP nechytá

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Pavel.Srubar 14. 4. 2005 15:24

Když jsem poprvé připojil fotoaparát MINOLTA DiMAGE E223 ke svým XP Home CZ SP2, zapoměl jsem nejprve odmapovat síťové disky z volných písmenek (mám pevné disky C: až H: a disk I: byl namapován k síti). Systém cosi nainstaloval, ale na disku I: byly namísto nafocených snímků jen původní síťové soubory.

Teď už nepomůže ani když předem uvolním síťové disky, po připojení fotoaparátu se sice v oznamovací oblasti objeví bublina Nalezen nový hardware: DiMAGE CAMERA, potom Nalezen nový hardware: disková jednotka, ale asi za deset sekund je to překryto novou bublinou Při instalaci hardware došlo k potížím. Hardware nebude pravděpodobně pracovat správně.. Ta poslední hláška je pravdivá. Ve Správci zařízení se krátce po připojení objeví Velkokapacitní zařízení USB, ale po chvíli se samovolně změní na Neznámé zařízení.

Jiná obdobná zařízení (flash disk, MP3přehrávač) mi fungují bez problémů. V jiném počítači se stejným OS se můj fotoaparát rozpozná normálně. Bezvýsledně jsem zkoušel jiný USB slot, odinstalovat přes Správce zařízení řadiče USB, resetovat v biosu PnP.
Nevíte prosím někdo, co a kam si při prvním připojení nového typu USB Mass Storage Device Windows přiinstalují, že bych jim to smáznul?
Pavel.Srubar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Messanger 15. 4. 2005 07:35

Pouzil jste na jinem PC i stejny USB kabel?
Nekdy je lepsi nic nevedet.
Messanger
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alfionc 15. 4. 2005 08:33

Bohužel ale tento samí problém jsem už taky řešil (asi 2x) a bezvýsledně.
Pokaždé to bylo na jiném počítači a jediné co pomohlo tak bylo instalace XP prof. :(
Bohužel ale některý železo má problém v houmech s inicializací zařízení.

Já našel dvě řešení:
1) instalace XP prof.
2) nákup čtečky karet
Počítače umí víc než si hrát a jak jste na tom vy?
Alfionc
Junior

Odeslat příspěvekod Pavel.Srubar 15. 4. 2005 11:07

Našel jsem nedokumentovaný způsob, jak zobrazit ve Správci zařízení i skrytá a v minulosti použitá zařízení pomocí proměnných environmentu:
Kód: Vybrat vše
SET DEVMGR_SHOW_DETAILS=1
SET DEVMGR_SHOW_NONPRESENT_DEVICES=1
START DEVMGMT.MSC

Ale stejně nepomohlo ani brutální vymlácení všech ovladačů USB zařízení z Device manageru, přes registry HKLM/System/CCS/ENUM/USBSTOR, ani vyhození všech %SystemRoot%\INF\USB*.
Nejhorší je, že v Microsoftu o tom vědí, mezitím vydali mraky patchů a servispaků a pořád to nejsou schopni spravit.

Výrobce foťáku to zřejmě taky vzdává, viz http://www.minolta.cz/info/product.asp?id=2573
Zejména upozorňuji na kouzelnou poslední poznámku Minolty v návodu k jejich foťáku:
I při splnění všech systémových požadavků není zaručena normální činnost.n/quote]
Pavel.Srubar
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků