Zaplaty pro Windows XP ke stazeni; neoficiální roll-up

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Noxik 29. 12. 2012 12:37

Petr_S: Windows XP ma jazyk primo v updatech, proto nejdou pouzit. Visty a novejsi uz maji updaty jazykove nezavisle, viz:
http://extrawindows.cnews.cz/navody/ces ... -windows-8
Ty update listy porad nikdo nema? Ja bych ten roll-up klidne sestavil, jenze zatim se mi do ruky nedostalo nic s legalnima Windows XP CZ, abych toho byl schopen. Sam uz jedu na Windows7. Nema nekdo napad, jak to vyresit?
Noxik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 3. 1. 2013 19:10

Zdravim, vytvoril jsem roll-up 12.2012. Nemaje Windows XP jsem to nakonec udelal tak, ze jsem na webu Microsoftu dal vyhledat vsechny aktualizace a opravy zabezpeceni pro Windows XP od doby, kdy vznikl posledni roll-up. Snad nic nechybi nebo tam neni nic navic.
Nechysta se ted nekdo instalovat? Potreboval bych, aby to nekdo vyzkousel a nahlasil funkcnost, pripadne chyby a chytejici zaplaty. Stejne jako ten predchazejici roll-up jsem to vytvoril jako samorozbalovaci EXE soubor, s cimz souvisi jeden problem. Kdyz to zkomprimuji RARem, tak se to sice hezky samo rozbali a spusti, ale ma to 269MB. Kdyz to jen zabalim 7z s tim, ze Start.bat se musi spustit rucne, velikost se snizi na 181MB. Ktery balik je podle Vas lepsi distribuovat?
Podotykam, ze svoleni od Raziel-CZ a JSzu pouzit jejich predchozi praci mam.

Prosim napiste sem nekdo, kdo mate moznost to vyzkouset. Nejak bysme si to predali a v pripade pozitivniho vysledku zkousky bych to nekam vyvesil pro vsechny. Zatim nemam a nevim kam, takze jestli ma nekdo nejaky napad...
Dekuji.
Noxik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 17. 2. 2013 10:03

Tak diky Werhnerovy vyzkouseno a Rooll-up je funkcni. Nekdo dalsi kdo by mel zajem, pripadne vedel o prostoru pro ulozeni?

Prozatim zde:
http://ulozto.cz/xiUr4EU/wxp-sp3-roll-up-12-2012-7z-exe
Na nic pripominajici warez to davat nechci.
Naposledy upravil Noxik dne 17. 2. 2013 16:04, celkově upraveno 1
Noxik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pytlík 17. 2. 2013 12:59

Můžeš použít cokoliv, zkus http://www.warserver.cz/ (snad moderátora nechytne psotník z názvu obsahujícího část slova warez...)
Naposledy upravil kejki3 dne 17. 2. 2013 21:03, celkově upraveno 1
Důvod: Já přežiji i uloz.to, to máš různé :D
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Izibia 17. 2. 2013 13:39

Noxik píše:Kdyz to zkomprimuji RARem, tak se to sice hezky samo rozbali a spusti, ale ma to 269MB. Kdyz to jen zabalim 7z s tim, ze Start.bat se musi spustit rucne, velikost se snizi na 181MB. Ktery balik je podle Vas lepsi distribuovat?
Já si tedy raději spustím ten .bat a podívám se co je v něm, případně si ho upravím. (např. do aktualizací co tu byly v minulosti jsem přidával 'echo on')
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 17. 2. 2013 21:16

Asi máš nastavenu nízkou kompresi ve WinRARu (nebo ne-solid). Zkusil jsem zabalit starší balík aktualizací WinRARem a 7-Zipem, rozdíl byl necelých 10MB...
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petroff 13. 3. 2013 08:52

to NOXIK: tak jsem stahl WXP-SP3_Roll-Up-12.2012_7z.exe a zakratko jej hodlam pouzit na XP SP2 HOME CZ
Dotaz: nevadi ze je OEM a ze neni SP3 ?
Petroff
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 13. 3. 2013 13:00

Nevadí, že je OEM a vadí, že není SP3 - na SP2 se od 13.7.2010 záplaty už nevydávají.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Noxik 13. 3. 2013 15:51

Petroff: Tak to ses druhy uzivatel, o kterem vim. SP2 vadi, nainstaluj nejdriv SP3.

Pytlík: Nastavil jsem tam nejvyssi co jsem nasel. Bylo to jen 30-ti denni demo, takze uz to mam stejne odinstalovane. Stejne je maly zajem a lidi co to instaluji nemaji problem rozbalit a spustit BATak, takze zustanu u 7z. Jen se mi libila moznost mit tam automaticke spusteni a vlastni ikonu baliku. Mam rad vsechno vyladene k dokonalosti.
Noxik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pytlík 13. 3. 2013 16:32

Právě jsem přebalil ten tvůj balík WinRARem (mám k tomu svůj .bat). Rozdíl ve velikosti je 7MB - tedy zanedbatelné. Pokud bys souhlasil, tak to tady zveřejním. Jenomže je to tvoje práce, já to jenom přebalil...
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 13. 3. 2013 18:30

Pytlík: Klidne, nedelam si na to zadna prava. Jen k tomu poradne napis ten rozdil, at to lidi nemate.
Noxik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pytlík 14. 3. 2013 08:10

Nahrál jsem variaci na roll-up kolegy Noxika (s jeho laskavým svolením). V podstatě je tam totéž, co v jeho odkazu ze dne 17.2.2013, jenom je to zabaleno ve WinRARu, je to samospouštěcí a má to poněkud (dle mého skromného názoru) vylepšený instalační skriptík, který se zde jmenuje Aktualizace.cmd. Soubor roll-upu naleznete na
http://www.warserver.cz/stahnout/506974 ... 012-12-exe
Několik poznámek k obsahu:
- soubor Aktualizace.txt obsahuje komentář pro WinRAR (usnadní to znovubalení)
- podle tohoto souboru se po rozbalení automaticky spustí script Aktualizace.cmd, který obsahuje:
.. výkonnou část spouštějící soubory Aktualizace v tom pořadí, jak jsou uvedeny v seznamu
.. seznam souborů aktualizací. Seznam začíná řádkem :[start] a pokračuje do konce souboru. Každý řádek seznamu má tvar (dvojtečka je oddělovací znak)
:Aktualizace:Parametry
část řádku :Parametry (tedy i s dvojtečkou) nemusí být uvedena a potom se použijí defaultní parametry
/passive /norestart /nobackup
Při změně obsahu Roll-upu tedy stačí změnit seznam za návěštím :[start], výkonná část zůstává beze změny.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lubokubo76 15. 3. 2013 11:54

403 Forbidden - neplatny token
co to je?
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 15. 3. 2013 12:50

Podle mě by to mělo znamenat, že při zpracování souboru Aktualizace.cmd (sebou samým) příkazem for byly v nějakém řádku nalezeny více jak 3 slova oddělená znakem ":". V podstatě jsou na některém řádku více jak 2 dvojtečky (dvojtečka na začátku a na úplném konci řádku se nepočítají, počítají se pouze neprázdná slova).
Ověřoval jsem si to - a nikde to není, alespoň tedy v mém originálním scriptu Aktualizace.cmd. Pokud jsi tento script upravoval, tak se podívej, jestli tam nemáš tuto chybu. Při jakém čísle aktualizace to vyskočí?
..............................
Edit: Pokoušel jsem se tu chybu vyvolat, ale nepodařilo se. Tak zbývá jedině chybná syntaxe u příkazu for.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lubokubo76 15. 3. 2013 15:51

dal som malo info. Toto mi vypisuje po kliknutí na stiahnuť. Účet tam nemám, tak som klikol na obmedzenú rýchlosť, vypísal kod obrázka a klikol na stiahnuť po 30s a potom ta hláška. Nejde teda o chybu súboru, ale o nemožnosť stiahnuť .exe
lubokubo76
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků