Jak vymazat operacni system !

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vranak 13. 4. 2006 09:15

Cau mam na jednom HDD celkem 3 a to Win XP a nevim jak se tech 2 mam zbavit pac pouzivam jennom jeden. Kdyz spoustim pocitac tak mi to pise vyberte os a mam tam celkem 3 pod sebou Windows XP a ja musim vzdy dat ten 3.!(to je ten kterej pouzivam) Poradite mi nekdo prosim jak ty 2 vymazat aby mi nenaskakovala ta obrazovka vyberte OS ? dik moc :(
vranak
Junior

Odeslat příspěvekod Andreas 13. 4. 2006 09:32

edituj si boot "tabulku"...
Pravym na tento PC - Properties - Advanced - Startup and Recovery - Edit....... smaz radky, ktere nepotrebujes.

Cesky nevim, jak se ty buttony jmenuji :/
pravym tento PC - vlastnosti - pokrocile (ostatni ?) - Spusteni a zotaveni - Zmenit.... asi mozna nejak takhle :)

Pokud mas 3 win XP nainstalovane, kazdy v jine fyzicke oblasti disku a nejsou pouzivane, muzes je smazat... Nevim, zda to pujde jen tak, nebo ze stavu nouze. Ale rekl bych, ze by to jit melo..
Andreas
Junior

Odeslat příspěvekod vranak 13. 4. 2006 09:42

hm to je hezky ale vsechny TRI josu XP a nevim kterej mam vymazat =)))))))))))))
vranak
Junior

Odeslat příspěvekod Andreas 13. 4. 2006 09:46

no... nejspis ty prvni dve volby :) pokud to spoustis volbou cislo 3 :)
Andreas
Junior

Odeslat příspěvekod pexxi 13. 4. 2006 09:46

multi(0)disk(x)rdisk(0)partition(y)

x - oznacuje x-ty disk v systeme (v poradi PRI-MASTER/SLAVE, SEC-MASTER/SLAVE)

y - oznacuje y-tu partition na danom disku.

Podla toho zistis, ktore polozky mas vymazat...
It's better to be wholly alone, than alone with ass-holes. ;-)
pexxi
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 13. 4. 2006 09:47

Pokud nebudeš umět vyhledat tohle nastavení přes systém, tak postačí editovat soubor C:\Boot.ini (pozor, má atributy Skrytý a Systémový), kde je možno umazat řádky týkající se nežádoucích systémů a nastavit defaultní ten žádoucí . Odkaz na něj bude mít tvar:

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\Windows

Ten odkaz tam tedy bude muset být celkem 2x, poprvé v sekci [boot loader], na řádku začínajícím "Default=" (tam bude odkaz na ten nežádoucí systém, tak tam si to změň) a potom v sekci [Operating system] - tam ponechej jenom řádek s tímto odkazem a ostatní smaž.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vranak 13. 4. 2006 09:55

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WIN
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WIN="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect



tak ktery radek pryc ? myslim si ze ten 2. a 3. vymazat nebo ?
vranak
Junior

Odeslat příspěvekod pexxi 13. 4. 2006 10:12

Takze takto:

1.) Na ktorom disku mas Windows, ktore chces pouzivat?

2.) V akom adresari sa system nachadza (WINDOWS/WINNT/WIN)

Predpokladam, ze mas standradne 1. disk/1. parition, takze
by si mal "vyhodit" prvy a druhy riadok.

Treti riadok predstavuje system v adresari WINDOWS na prvom disku (vecsinou primary master) a prvej partition.

Vravis, ze pri starte bootujes spustenim tretej volby, takze prve dve su zbytocne...

// edit: nezabudni potom zmenit default na obsah tretej volby, takze:

Kód: Vybrat vše
[boot loader]
timeout=0
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows 2000 Professional" /fastdetect

It's better to be wholly alone, than alone with ass-holes. ;-)
pexxi
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 13. 4. 2006 10:35

No, malounko tě, Pexxi, poopravím. Chybička se vloudila, byť (jak my, znalí, víme) nepodstatná: Ten operační sytém se zove "Microsoft Windows XP Professional", a ne "Windows 2000". Oba víme, že to na činnost bootování, krom zobrazované zprávy, nemá nejmenší vliv, ale neznalého by to mohlo zmást.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gal7 14. 4. 2006 19:38

Dobrú skúsenosť mám s Partition Magic 8, s disketami v DOS-e spraviš čo len chceš aj naformátuješ.
gal7
Junior

Odeslat příspěvekod otofonek 15. 5. 2011 11:42

Zdravím,

;
;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.
;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.
;
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /FASTDETECT /USEPMTIMER /NOEXECUTE=OPTIN


ten co chci zanechat je windows XP... tak co mám smazat? :-( prosím o zkopírování, co mám smazat....
otofonek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 15. 5. 2011 11:50

a co bys tady chtěl mazat? tady je jen jeden záznam jednoho operačního systému...

pokud sis tam nainstaloval Vista nebo 7 a chceš se ho zbavit, tak sis našel špatný vlákno...

boot nabídka se v novějších systémech řeší jinak, což máš napsáno i v té odkomentované části boot.ini...

přečti si FAQ, je to tady řešeno ve stopadesáti vláknech...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod otofonek 15. 5. 2011 12:08

No já mám pořízenej XP, ale chtěl jsem si vyzkoušet sedmičku, která byla pouze na 30 dní...čekal jsem, že se to po těch 30 dnech smaže, ale stále nic...
otofonek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 15. 5. 2011 12:13

dobře, tak jsem si ten FAQ otevřel a přečetl za tebe a našel odkaz na řešení tvýho problému...

pokud tomu článku jakýmkoliv způsobem neporozumíš, je to práce pro někoho zdatnějšího...

ale neříkej to karlovi odvedle, kterej má hodně hedšotů v kol of djůty, to chce člověka, co rozumí systémům...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod otofonek 15. 5. 2011 12:25

To sám asi nedám...dostal jsem se k bodu 4.(ten příkaz mi to nenašlo), co tam mám napsat? :'( : 1. Boot a přihlášení k systému Windows XP desktop.
2. Vložte instalační disk Windows 7 do CD/DVD optické mechaniky.
3. Spusťte Příkazový řádek nebo klikněte přímo v nabídce Start -> Spustit...
4. Vložte do příkazového řádku, nebo do pole Spustit následující příkaz a stiskněte klávesu Enter:
[CD/DVD jednotka]:\boot\Bootsect.exe /nt52 ALL /force

Například pokud je mechanika CD/DVD ve vašem počítači jako jednotka D: zadejte:
D:\boot\Bootsect.exe /nt52 ALL /force

-- 15. 5. 2011 13:38 --

Vím, že už je to trochu otravné, ale chci se toho zbavit, tak prosím porad´ :-(

-- 15. 5. 2011 13:44 --

Prosím, pomozte mi někdo...
otofonek
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron