hal.dll

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod jiri.82 14. 3. 2007 07:56

Při startu systému Windows se mi objeví tato zpráva: nelze najít....\system32\hal.dll.
PC nemá CD rom. Jak mám provést přeinstalaci Win XP Pro?
Díky všem.
Naposledy upravil jiri.82 dne 14. 3. 2007 08:02, celkově upraveno 1
jiri.82
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 14. 3. 2007 08:01

zkusil bych nejprve chkdsk (v jinem PC) a pripadne take hal.dll nakopirovat rucne.

Mozna bys take mel napsat co PC MA a ne jen co nema (sitovku? disketu? ...)

MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jiri.82 14. 3. 2007 08:03

bohužel nevím jak hal.dll ručně nakopírovat, nedostanu se do win ani přes nouzový režim.
pc nemá síťovku.
jiri.82
Junior

Odeslat příspěvekod shiro 14. 3. 2007 08:23

strcit tam cdrom, nabootovat z nejakeho livecd, a skopirovat to.
shiro
Junior

Odeslat příspěvekod the_dolphin 14. 3. 2007 08:27

ale on psal, ze pc NEMA cd-rom...:/
the_dolphin
Junior

Odeslat příspěvekod hlava81 14. 3. 2007 08:58

jiri.82 píše:bohužel nevím jak hal.dll ručně nakopírovat, nedostanu se do win ani přes nouzový režim.
pc nemá síťovku. /quote]


A má alespoň disketovou mechaniku?
Pokud ano, tak ti můžu poslat program NTFSDOSPRO se kterým se dostaneš na NTFS disky s bootovací disketou.
Pro překopírování toho hal.dll potřebuješ alespoň základní znalosti DOSu. Pokud je nemáš, tak ti přiložím instruktáž.

Jinak pokud nemá ani disk. mechaniku, pak je ještě možnost bootovací USB Flash Disk, ale s tím nemám moc dobré zkušenosti :?
hlava81
Junior

Odeslat příspěvekod jiri.82 14. 3. 2007 18:08

Velice bych uvítal, kdybys mi mohl poslat program NTFSDOSPRO spolu se stručnou instruktáží.
Mnohokráte děkuji
jiri.82
Junior

Odeslat příspěvekod JIV 14. 3. 2007 18:49

mas ban na google?
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jiri.82 14. 3. 2007 20:43

vše potřebné už mám, takže jen vzhůru do toho.
díky všem za pomoc.
jiri.82
Junior

Odeslat příspěvekod jiri.82 15. 3. 2007 20:45

Přece jen bych uvítal stručnou instruktáž...
Předem díky.
jiri.82
Junior

Odeslat příspěvekod Anastaz 16. 3. 2007 08:17

Ahoj, když napíšeš "?" popř. "help" (bez uvozovek), měla by ti vyskočit nápověda.
Anastaz
Junior

Odeslat příspěvekod hlava81 16. 3. 2007 10:39

jiri.82 píše:Přece jen bych uvítal stručnou instruktáž...
Předem díky. /quote]


Ten NTFSDOSPRO máš plnou verzi? Verze zdarma a volně dostupná na netu podporuje pouze čtení na NTFS svazcích... Tedy kdysi tomu tak bylo. Proto jsem psal, že ti to raději pošlu (plnou verzi)...

No během dneška ti nechám zprávu tady na boardu v soukromé poště a tam budeš mít vše potřebné...
hlava81
Junior

Odeslat příspěvekod hlava81 16. 3. 2007 11:22

Tak sem koukal ještě po netu a našel prográmek, který umí i zápis na ntfs a je zdarma.
Stáhneš ho tady http://www.free-av.com/down/windows/ntfs_h.exe
Nainstaluj ho a spusť. V okně, které se objeví si zvol 'Format' - tím si naformátuješ disketu. Naformátuj ji klasicky (nemusíš jako systémovou). Potom poračuj přes Next, objeví se ti hláška, že na disketu bude nahrán FreeDOS, potvrď. Potom nechej všechno jak je a přejdi dále.
Potom počkej, až se ti vytvoří disketa.
Pak navštiv stránku http://www.dll-files.com a do vyhledávacího políčka zadej 'hal.dll'. Potom klikni na 'Click here to go to the download of hal.dll' a následně na 'Download hal.dll'. Potom si rozbal stáhnutý .zip archiv a knihovnu 'hal.dll' si zkopíruj na vytvořenou disketu k ostatním souborům.
Potom jdi k PC, které ti blbne, tam nastav v BIOSu bootování z diskety (to snad zvládneš) a nechej PC najet z oné vytvořené diskety. Všechny dotazy potvrď klávesou ENTER a počkej, až se ti objeví logo NTFS... a dotaz, jestli používáš verzi pro nekomerční účely. Pak napiš 'yes' (bez uvozovek) a potvrď enterem.
Pak by ti měl naskočit příkazový řádek (A:\>).
Pokud máš Windows nainstalován na disku C: (tedy na prvním oddílu), tak napíšeš (opět bez uvozovek)
'del c:\windows\system32\hal.dll' a potvrdíš ENTER
'copy a:\hal.dll c:\windows\system32\' a potvrdíš ENTER
Jakmile bude soubor zkopírován (disk. mechanika přestane pracovat), můžeš disketu vytáhnout a PC restartovat.

Pokud nastane nějaký další problém, tak napiš...
hlava81
Junior

Odeslat příspěvekod jiri.82 18. 3. 2007 14:50

Hned zítra to vyzkouším.
Jsi opravdu hlava a zlatý člověk.
Díky!!!
jiri.82
Junior

Odeslat příspěvekod jiri.82 28. 3. 2007 18:42

Nepodařilo se...při zapnutí se mi objeví dvě možnosti:zpustit inst.win xp, která pokračuje...inst program nemohl prověřit C: nemá dostatek paměti k prověření jednotek nebo w xp obsahuje poškozené soubory a druhá w xp pro končící chybí hal.dll...ručně se mi nepodařilo jej nakopírovat, zdá se mi podle výpisu, že c: pc prostě nevidí.
nemáš ještě druhý program na zápis na NTFS?jiná finta?
jiri.82
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků