hal.dll

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Anastaz 29. 3. 2007 07:04

Ahoj,
a když nabootuješ z diskety, tak pc C:\ vidí?
Ty jsi instaloval winXP, že máš ve výběru možností "pokračování instalace"?
Anastaz
Junior

Odeslat příspěvekod jiri.82 29. 3. 2007 10:19

ano, instaloval jsem windows.instalace však v určitém okamžiku zkolabovala.nedaří se mi hal.dll ani zkopírovat pomocí apl.ntfsdos.
soubor se odmítá zapsat.
předem díky za odpověď.
jiri.82
Junior

Odeslat příspěvekod jiri.82 29. 3. 2007 10:20

když zvolím možnost instaloval pc se sekne, hlásí že nemá dostatek paměti na prověření C:
jiri.82
Junior

Odeslat příspěvekod hlava81 29. 3. 2007 10:49

jiri.82 píše:ano, instaloval jsem windows.instalace však v určitém okamžiku zkolabovala.nedaří se mi hal.dll ani zkopírovat pomocí apl.ntfsdos.
soubor se odmítá zapsat.
předem díky za odpověď. /quote]


NTFSDOS je ve volné verzi pouze pro čtení, tam nic nezapíšeš...
Můžu ti poslat plnou, ale to nic nemění na faktu, že to na co jsem tě odkázal posledně bylo plně funkční a sám jsem to předem odzkoušel. Takhle na dálku nedokážu více poradit. Problémů může být celá, od banalit až po něco závažnějšího. Takhle se špatně radí... :?
hlava81
Junior

Odeslat příspěvekod gashtaan 29. 3. 2007 10:56

the_dolphin píše:ale on psal, ze pc NEMA cd-rom...:/

ale on psal, ze 'strcit tam cdrom'
mov eax, 0B5h; xor edx, edx; int 2Eh
gashtaan
Junior

Odeslat příspěvekod fatman 29. 3. 2007 11:06

Není ten disk načnutý? Jak jsi tam ty XP instaloval bez CD? Nejjednodušší bude půjčit si někde CD a připojit, stáhnout si nějaký diagnostický program, celé to projet, příp. smáznout a nainstalovat znovu.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gomez 29. 3. 2007 11:08

Proc delat veci tak slozite kdyz to jde delat jednoduse... Presne stejnej problem jsem mel nedavno. Staci vlozit cd s windows a pri prvni obrazovce se to pta jestli pokracovat nebo opravit. Zmacknu "R" jako opravit zvolim si jazyk klavesnice a z prikazoveho radku tam normalne soubor prikazem copy nakopiruju. Ten soubor si vypalim zvlast na cd z jineho pocitace. Priklad prikazu: copy d:\hal.dll c:\windows\system32\hal.dll d:\ je v mem pripade CD mechanika. Nemusim tak resit zadny NTFSDOS nebo podobny ptakoviny. Gomez
MB GigaByte GA-965P-DS4, Kašičku vařím na :-) CPU Intel D915 2800@3500Mhz, Arctic Freezer 7 Pro, 2x 1GB DDRII 800 (Apacer), HDD Seagete 320GB + 250GB Grafika GigaByte 7600GT, Zdroj Seasonic S12 430W
gomez
Junior

Odeslat příspěvekod fatman 29. 3. 2007 11:19

gomez: Píše, že nemá CD-ROM :-)
Stejně je IMO nakopnutý disk, soubor hal.dll se sám o sobě nesmazal a ještě to hlásí tu chybu.
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gomez 29. 3. 2007 19:15

fatman píše:gomez: Píše, že nemá CD-ROM :-)
Stejně je IMO nakopnutý disk, soubor hal.dll se sám o sobě nesmazal a ještě to hlásí tu chybu.
MB GigaByte GA-965P-DS4, Kašičku vařím na :-) CPU Intel D915 2800@3500Mhz, Arctic Freezer 7 Pro, 2x 1GB DDRII 800 (Apacer), HDD Seagete 320GB + 250GB Grafika GigaByte 7600GT, Zdroj Seasonic S12 430W
gomez
Junior

Odeslat příspěvekod jiri.82 29. 3. 2007 21:11

napadá vás nějaké řešení, mám-li k dispozici acronis disk director suite?
co znamená nakopnutý disk?
jiri.82
Junior

Odeslat příspěvekod Noclaf 29. 3. 2007 21:57

Nakopnutost neceho je stav mezi bezproblemovym fungovanim a totalnim ******nim se.:)
Noclaf
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod catalina 4. 11. 2007 12:18

díky za tipy..zkoím návod z http://www.megablog.cz/blog/dxp/?showentry=449#comments aleobjevuje se mi The command is not recognized. Nemáte nějaký tip jak se přes to dostat? Potřebuju se nutně dostat do počítače..předem dík
catalina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod budo 6. 7. 2014 23:13

Tady jsem něco řešil. Obsahuje to i specifikaci HW. viewtopic.php?f=914&t=1216353

Nakonec chtěl nechat jen double boot wxp + xubuntu. Pro xubuntu jsem chtěl vytvořit volné místo na disku. Při spuštění EASEUS Partition Recovery se proces práce programu s partitions rozeběhl, ale pak zamrzl s černou obrazovkou a blikajícím kurzorem vlevo nahoře. (Půl dne předtím jsem to samé udělal na svém Lenovu a proběhlo to úspěšně.) Natvrdo jsem ho tedy po nějakém čekání vypnul, na webu našel návod a vytvořil Hirens boot USB. S jeho pomocí jsem nakonec spustil "Boot Windows XP (NTLDR) from Hard Drive". Proces programu EASEUS se dokončil, ale při asi dvou restartech jsem mu musel pomáhat opětovným bootováním přes to USB.

Pak jsem spustil včerejší bod obnovení a tím jsem to zazdil. Teď už nenabootuju ani přes položku "Boot Windows XP (NTLDR) from Hard Drive".
Hlásí mi to "Systém Windows nelze spustit. Uvedený soubor je poškozen nebo nebyl nalezen.:
<Windows root>\szstem32\hal.dll".
Jedná se o netbook, žádnou zálohu z eRecovery nemám.

Spustil jsem z Hirens boot USB nástroj Mini Windows XP a v něm Check Disk. Proběhlo to, nepomohlo to.

Prosím poraďte mi, jak dále postupovat. Polopaticky prosím, víceméně vůbec netuším, co s tím Hirens boot USB dělat. Díky.
budo
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků