Instalacia windows 2000 na starom pc

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kniter 22. 7. 2013 19:14

Zdravim. Potrebujem poradit.
Kolega v praci mi doniesol pc. Deti mu ho vytrhli zo zasuvky asi pri ukladani config suboru.
Po zapnuti ukaze logo biosu, potom spustanie windows 2000 a potom trvalo cierna obrazovka.

Pred spustenim win som skusal stlacat vsetky tlacidla. Funguju len F8, F12 a del.
F8 dava moznosti stav nudze, stav nudze ms dos, posledna funkcna konfiguracia a dalsie moznosti. Skusal som vsetky. Vypisuje poskodeny subor system32 config.
System sa pokusi obnovit pomocou instalacneho cdrom stlacenim r na prvej obrazovke. Instalacne cdrom po 13 rokoch doma kolega nenasiel. Ma len cd s drivermi. Pc kupili s windowsom.
Doniesol som mu svoj nepouzivany win 2000, CD som mal v pc uz od zapnutia, ale ked stlacim F12(na inych pc boot menu), tak sa zobrazi recovery menu zo 6 polozkami recovery. Recovery partition table, recovery disk...., recovery cmos setup, recovery.... prva polozka pri stlaceni E continue sa snazi 5 sekund reagovat a potom vypise no disk, alebo tak nieco. Ostatne polozky pri stlaceni E sa vratia do recovery menu. Teraz to pc nemam pri sebe, tak neviem napisat presne.
Skusal som vsetky ale cdcko to nenaslo. Kedze nemam original recovery cd.
Ako spustit bootovanie z cd na tak starom pc z roku 2000? Ja som instaloval na viacerych notebookoch aj pc po roku 2004 a vsetky aj tie s windowsom od vyroby mali moznost zmenit prioritu z coho nacitat OS, alebo zvolit rucne bootovanie.
V setup menu cez klavesu del som zistil ze to ma chipset celeron 133Mhz, 64MB RAM, 40GB HDD,
HDD je nakonfigurovane auto.
Ako spustit bootovanie toho mojho cd win 2000?
Pri starte vypisuje verziu 3.1.2
da sa v tom starom setup menu nastavit priorita bootovania?
Vopred dakujem za rady.

On ma novsi notebook na internetbanking, ale nechce aby mu ho deti pokazili, tak pre nich zohnal toto starsie pc. Mesiac sa hravali jednoduche hry. Tie nieje problem zohnat. Ale po mesiaci sa pc pokazil.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 22. 7. 2013 19:37

moc poezie...

jak moc jste ten stávající systém doprasili? stručně...

výchozí situaci bylo možný vyřešit pomocí CHKDSK v lepším případě, obnovou registru z Repair složky v tom horším...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 22. 7. 2013 21:20

Kolega má pravdu: oba způsoby opravy povedou k cíli.
V krajním případě oba najednou. ;-)
Hw je ovšem pro W2000 naprosto nedostatečný.
Pro starší hry je zase nepoužitelný profi OS.
Co s tím?
Sežeň licenci herního W99. Každý hráč ji rád prodá (kromě těch, kteří ji ještě používají).
Nainstaluj.
Pro daný hw optimální OS.
A děti na tom rozjedou všechny staré, ještě starší i úplně nejstarší hry. ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akira.uzai 22. 7. 2013 21:59

W99 to je W98 SE nebo W98 s nějakým jiným service packem? xD
あきらうざい
akira.uzai
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 22. 7. 2013 22:24

A nejaky podrobnejsi navod ako to spravit, ked zostane pri spustani win natrvalo cierna obrazovka a na nic nereaguje.
Nieco som si nasiel,
http://www.tipypropc.cz/k-cemu-je-konzo ... indows-xp/
http://www.tipypropc.cz/konzola-pro-zot ... ujte-disk/
ale nijako neviem na tomto pc povolit bootovanie z cd. Na dalsich piatich novsich pc alebo notebookoch zmenit prioritu, alebo rucne zvolit z coho bootovat viem.
Keby sa mi podarilo bootovat z cd, tak tam nainstalujem cisty windows odznovu, alebo spustim zotavenie.

Na svojom pc som nasiel nastavenie priority z coho bootovat. Na tomto starom nie.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 23. 7. 2013 17:03

Priorita nastavenia bootovania v biose bola zahrabana hlboko. Kolega v praci sa na to dival a povedal, ze ked chyba config, ziadna obnova nieje mozna. Tak instalujem celu novu instalaciu. Instaluje sa to ako win XP.
Deti sa budu hrat v malovani a hrat karty.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 23. 7. 2013 18:51

config je jen jméno složky, složka obsahuje online soubory registru...

offline záloha je ve složce Repair, bohužel v této verzi systému zhotovená pouze bezprostředně po instalaci systému...

její obnovou by došlo k faktickýmu nastolení stavu bezprostředně po instalaci, samozřejmě s ponecháním všech souborových reziduí...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků