Aktualizace vytěžují proces na 100 %

Na téma Windows XP, 2000, Me, 98, 95 a starší

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Duhen 17. 9. 2013 09:03

Ahoj, rád bych se zeptal na jednu věc a určitě jste se s tím i setkali, v poslední době pokud provedu čistou instalaci systému XP SP3 a chci pak natahad ofiko záplaty Windows update, tak mi to znemoznuje svchost.exe, který podle Proces exploreru má pod sebou ve stromu wuauclt.exe (wINDOWS UPDATE), wscntfy.exe (Windows Security Center Notification App) a vytěžuje CPU na 100%. To nikdy nedělalo, asi to má nějaký problém se stažením záplat. Nevíte jak to pořešit?

Díky
TV SAMSUNG UE40D6000, TV SAMSUNG UE46F8000
Duhen
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 17. 9. 2013 10:12

Duhen:
Měl by sis založit pro svůj dotaz vlastní thread: s původním názvem threadu to nijak nesouvisí.
Co s tím?
Zkus doplnit info:
1) Instaloval jsi před spuštěním WU něco jiného?
=> není OS napaden exploity?
2) Jaký proces (PID) to má na svědomí?
Kód: Vybrat vše
Tasklist –m wuaueng.dll

3) Výsledek příkazu
Kód: Vybrat vše
Wuauclt /detectnow

Pokleslo zatížení CPU?
4) Instaloval jsi příslušný fix?
http://www.microsoft.com/downloads/deta ... 4327772E5A
5) Nainstaloval jsi aktuální verzi agenta MS Update?
http://download.windowsupdate.com/v7/wi ... 30-x86.exe
6) Vyskytují se nějaké chyby v setup logu?
Předpokládám, že se jedná o standalone SoHo PC mimo AD, takže se nejedná o chybu WSUS.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duhen 17. 9. 2013 18:17

Je to čerstvě nainstalovaný systém a proto vylučuji i exploity. Nic jsem na něj před tím neinstaloval. Po naběhnutí systému jede CPU ok 4-5%, ale , protože mám zaplé stahování aktualizací Automaticky, tak jak si čuchne ke stahování , hned vyskočí cpu na 100%, . instalačku xp jsem použil dříve mockrát a aktualizace nezpůsobovaly 100% cpu. Toto se děje asi posledního pů roku, takže muselo dojít k nějaké změně u Microsoftu.
Ten příkaz Tasklist –m wuaueng.dll jsem zadal do příkazového řádku a řeklo to neplatný argument? Moc to nechápu. Ale pid má te svchost.exe 1168

fix jsem zkusil nainstalovat a následovala hláška, že není nutný a že je tam už novější..
na agenta MS update mi to zahlásilo , že tam už je..
TV SAMSUNG UE40D6000, TV SAMSUNG UE46F8000
Duhen
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 17. 9. 2013 21:50

1) Znovu takto:
Milanr1 píše:
Kód: Vybrat vše
Tasklist /m wuaueng.dll

2) Odpověz na dotazy:
Milanr1 píše:Výsledek příkazu
Kód: Vybrat vše
Wuauclt /detectnow

Pokleslo zatížení CPU?
Vyskytují se nějaké chyby v setup logu?

Vyfiltruj si chyby v Event Logu:
Duhen píše: pid má te svchost.exe 1168

Pokud nenahlásí uvedený příkaz ještě jiný PID.
Prostuduj všechny hlášky s PID 1168.
Pokud nějakému textu neporozumíš: okopíruj sem (viz tlačítko COPY).
3) Zkontroluj, zda souhlasí systémový datum a čas s nastavenou zónou:
intl.cpl
4) Ujisti se, že jsi k instalaci OS použil originální MS inst. CD.
5) Jsi si jist, že jsi instaloval OS do zcela čistého HDD?
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 17. 9. 2013 22:03

Upgradni z Windows Update na MS Update a nech zaktualizovat aktualizace. Po nekolika aktualizacich aktualizaci aktualizaci se zatizeni CPU relativne uklidni.

Je to znamy problem XP. Vzhledem k brzkemu konci podpory neocekavej jeho reseni.

MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duhen 17. 9. 2013 22:06

Pokud zadám do příkazového řádku Tasklist /m wuaueng.dll , tak dostanu chybu:Prohledávací filtr nelze rozpoznat. :hm


to Miroslav Pragl: jak myslíš upgrade, jak to provedu, kde ?
TV SAMSUNG UE40D6000, TV SAMSUNG UE46F8000
Duhen
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 17. 9. 2013 22:24

Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duhen 17. 9. 2013 22:49

Onoje to úplně jedno , pokud zkusím aktualizovat z windows> systém >vlastnosti systému >automatické aktualizace a nebo přes start > Windows update> přes explorer, tak vždy když si to nahmatá nějakou aktualizaci, tak cpu skočí na 100%, pamtuji si , že dřív to šlo nějak tak, že po čase a nějakých aktualizacích cpu spadlo a nějak jsem tam ty záplaty dostal, ale teď je to úplně v háji.

Nevím zda jsem dost dobře pochopil jak na Upgradni z Windows Update na MS Update , to znamená zkusit to přes systém >vlastnosti systému >automatické aktualizace, tam zaškrknout automaticky? Ale to také vytěžuje 100% cpu a nic se nestahuje, páč je PC tak utlumené, že bych se nedočkal. :(
TV SAMSUNG UE40D6000, TV SAMSUNG UE46F8000
Duhen
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 18. 9. 2013 11:51

Ne, to znamena otevrit http://update.microsoft.com/microsoftupdate a potvrdit upgrade z WU na MU.

Nicmene prvni aktualizace bude na slabsim pocitaci potrebovat i NEKOLIK HODIN. Dalsi jsou pak rychlejsi a rychlejsi.

MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirimi 24. 9. 2013 15:13

Hlásím ten samý problém na 3 strojích a netuším co s tím- hrabu se kolem toho již 4 hod a stále nic, jediné řešení je vypnout aktualizace- pak PC běží normálně, pokud jsou automatické, PC je nepoužitelné :-( Jestlipak MS netlačí na lidi, aby přešli na nový OS .. :-(
jirimi
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 24. 9. 2013 15:58

MS spise nechce jezdit na mrtvem koni - delka podpory Win XP je enorme dlouha, to snad nema zadny jiny OS. NIcmene konec se blizi a je logicke, ze nikdo uz nebude optimalizovat aktualizace pro XP.

Vyse popisovane reseni (minimum SP3, aktualizace IE, aktualizace WU komponent resp. upgrade na MU) funguje spolehlive. Jen se priprav na to, ze prvni synchronizace bude trvat VELMI dlouho (~hodiny) a ze bude VELMI vytezovat prostredky pocitace (CPU, RAM i disk)

MP
Miroslav Pragl
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 11. 10. 2013 23:02

Mne posledne dva mesiace svchost.exe (system) vytazuje cpu na 100 skoro stale. Mam cpu Celeron 3,4Ghz, xp home, sp3 a zapnute aktualizacie. Vypnut aktualizacie a restart nepomaha. Mam eset smart security a ten nic nenasiel. Stiahol som si microsoftfixit, previedlo diagnostiku a nepodarilo sa opravit chybu nejakej sluzby.
Prvy mesiac po niekolkych restartoch sa podarilo aktualizovat system, aj ked druhy slabsi netbook stahuje pravidelne bezchybne aktualizacie.
Vtedy to prestalo nacas vytazovat cpu. Potom sa na netbooku system aktualizoval a problem s vytazenym cpu na pc sa objavil znovu. Vytazovanie zacina niekedy az po 5 minutach po zapnuti. Vacsinou vsak pri aktualizovani nejakeho programu. Napr firefoxu, alebo conmetu. Mam len kobru 11, conmet, vlc, google earth, firefox, chrome, skype a nic ine som neinstaloval. Zacalo to samo od seba. a to som skoro stale prihlaseny ako uzivatel, nie administrator. Ci nieje zapraseny system roznymi aktualizaciami? Od poslednej cistej instalacie je mozno 3 roky. Precital som vela stranok o svchost 100% a skusal vselico. Nic nepomaha. Hodinu som nechal hladat aktualizacie na windowsupdate a stale len hladalo. cpu je vytazene na 100% nonstop aj 3 hodiny az do vypnutia PC.
Asi budem musiet preinstalovat cely system. Dovolenku mi nedaju, kedze som doma len v nedelu, tak asi az cez vianoce.
Keby niekto vedel poradit, aby som nemusel vsetko preinstalovat, bol by som rad.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 11. 10. 2013 23:17

Nesdělil jsi základní info:
viewtopic.php?f=956&t=1095450
Moje věštecká hůlka mi napovídá:
exploit nebo molochovitý Chrome?
Co s tím?
Zkus nejdřív odpovědět na dotazy v tomto threadu.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 12. 10. 2013 10:45

Neviem ake dalsie detaily problemu napisat.
Chrome odinstalovat nejde, lebo procesor nestiha a odinstalacia nereaguje. Aj zobrazenie zoznamu nainstalovanych trvalo 10 minut.
Ani vypnut nejde. Obcas musim vypinat natvrdo tlacitkom.

Edit: po tvrdom vypnuti uz chrome v zozname nieje, ale cpu stale na 100%. Teraz pisem cez mobil.
Svchost.exe vytazuje cpu 98% a pamat na 40 MB
pod nim je wuauclt.exe (tiez system) pamat 20MB, cpu 0%
ked som bol v noci na pc, tak asi po 3-4 hodinach, top zrazu prestalo vytazovat cpu, ale dnes znovu.
Ester som si spomenul, ze som mal pinnacle studio. Ale nezacalo to hned po jeho nainstalovani. Ten som odinstaloval, aj ovladace. Aj vymazal registre, co som nasiel, aj subory z program files. A nepomohlo to.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duhen 12. 10. 2013 12:43

jirimi píše:Hlásím ten samý problém na 3 strojích a netuším co s tím- hrabu se kolem toho již 4 hod a stále nic, jediné řešení je vypnout aktualizace- pak PC běží normálně, pokud jsou automatické, PC je nepoužitelné :-( Jestlipak MS netlačí na lidi, aby přešli na nový OS .. :-(

Je to přesně jak popisuješ, právě jsem nainstaloval novej čistej systém a stále to samé.
Asi to má microsoft opravdu schválně.
TV SAMSUNG UE40D6000, TV SAMSUNG UE46F8000
Duhen
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků