Výběr i5 (1150) pro hry

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Nikeid 27. 12. 2017 11:38

Ahojte,
moje nynější sestava:
CPU: G3258 (OC 4.3 GHz), socket 1150
MB: Asus B85M-E
RAM: 8 GB 1600 MHz, CL10
ZDROJ: CX500
GPU: EVGA SC 760

2 jádra (byť přetaktovaný) toho procesoru už jsou slabý na nějaký normální hraní např. Army 3 nebo Squad. Rád bych teda zabrousil do i5 (1150). Vím, že je to taky otázka GPU, ale ta přijde na řadu potom. V takovýchto hrách je největší bottleneck to dvoujádro.

Rozhoduju se, kterýho člena z i5 rodiny bych koupil. Na jednu stranu tu mám "ty levnější" (základní takt jsem chtěl aspoň 3.2 GHz) - počínaje i5 4460, k dostání za cca 4700,- Kč. Až po 4690k za cca 6.000,- Kč. Každá koruna pro mě dobrá :-D teď nevím, byť mám taktovací MB, jestli opravdu sahat po Kčkách (takže 4670k a 4690k za těch cca 6000) nebo se spokojit s netaktovaným CPU za litr míň. Otázka je - myslíte, že to bude z hlediska FPS v těch hrách hodně rozdílový? Co jsem viděl pár srovnávacích videí, tak ten nárůst byl u taktované a netaktované 4690k (3.9 GHz vs 4.9 GHz) minimální (0-5 fps). Moc rád bych teda slyšel, že to netřeba a ideální volbou je třeba ta 4460 nebo 4590.

Co myslíte? :-) dík
Nikeid
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 27. 12. 2017 12:03

bych vzal jetou i5 4460. Se dají koupit kolem trojky ...
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 12. 2017 12:38

Osobne bych vzal 4570 nebo 4590, takovy zlaty stred. Mas precijen desku se slabou + nechlazenou kaskadou, takze nakupem i7, nebo -k CPU by sis mohl jen zadelat na problem.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nikeid 27. 12. 2017 13:12

díky moc za rady :-)
Nikeid
Junior

Odeslat příspěvekod Nikeid 12. 1. 2018 09:45

UPDATE: tak jsem vzal jetou 4670k za velmi dobrý peníz. dle rady KineCZka jsem nehodlal taktovat, (mé předchozí g3258 bylo na 4.3ghz). jak jsem ho osadil, tak jsem si ale říkal, že zkusím aspoň 4 ghz, co to udělá. při základním napětí (kolem 1.025 V) to nenačetlo plochu, zvýšení na 1.2 V už znamenalo hned zkraje stress testu teploty kolem 80 °C, tak jsem to hned vypnul. snížení napětí na 1.1 V s 4 GHz opět crash. tak jsem to vrátil na stock speed a nechám to tak.

zdá se mi, že ani kdybych měl líp chlazenou MB, tak tento konkrétní kus na overclock moc není? ty teploty při 1.2 V mi přišly docela vysoký na to, že na g3258 jsem měl 4.3 ghz při 1.275 V a teploty byly úplně v pohodě. bude to asi kusem, ne? :-)
Nikeid
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 12. 1. 2018 09:48

dost možná už má žvejkačku na pokraji životnosti. Jsem na tom podobně s 4790K. Zvažuju delid, nebo AMD
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 1. 2018 22:51

Delid...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 1. 2018 09:21

Sledoval jsi VCore a VID? Ta deska ma mizerne napajeni, IMO by sam kremik byl stabilni i s nizsim nastavenym napetim, ale kvuli nestabilite napajeni proste stabilni neni.

DELID pomuze od prehrivani - sam s tekutym kovem mam zkuenosti velmi pozitivni - ale nemyslim si, ze by slo v tomto konkretnim pripade o potrebnou investici. Jasne, byt kvalitnejsi deska, mluvil bych jinak.

Jak jsem jiz rekl, DELIDy bezne delam ... kdo chcete => soukroma zprava.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků