AMD novinky

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 14. 12. 2016 11:19

Python.p píše:Asi... asi jo.

Tak nějak ve světě už jsou dávno ES i těsně předprodukční kousky. Otázkou je kdy AMD dovolí info pustit.

Díky, ta jejich šéfová Hu Sun, nebo jak se jmenuje, říkala něco o prvním čtvrtletí, což je trochu širokej pojem, doufám tedy, že to bude spíš ten leden, maximálně únor, a ne konec března. Uvidíme, AMD by nás nemělo moc napínat.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod FlanK3r 14. 12. 2016 11:37

leden to nebude, to můžu říci :)
sestavy:
1)Ryzen 7 1800X, Asus C6H, ROG Strix RX480, 2x 8GB GSKill TridentZ RGB
2)AMD FX 8370@5 GHz, ASUS 970 Pro Gaming/AURA, R9-270x,2x4GB TridentX 2400MHz
FlanK3r
Sponsored by ASUS

Odeslat příspěvekod Nargon 14. 12. 2016 12:21

Říkala že bude dostupný Q1, tj někdy v rozmezí od 1.1. do 31.3. Bohužel ze zkušenosti vím že reálně dostupný je většinou na konci toho období. V lednu bude leda tak v nabídce eshopu s neznámou dobou dodání. Někdy v únoru se asi začnou objevovat recenze, možná se objeví i pár kousků v obchodě, ale to bude hned pryč. Až v tom březnu bude dostupný v dostatečném počtu že bude skladem i pro nás obyčejné smrtelníky.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 12. 2016 13:59

Tesime se asi vsichni. Konkurencni prostredi by trhu nesmirne prospelo. Ja to vidim realisticky na unor samply, brezen par jednotek kusu, jako tomu bylo u GTX1070 ktere byly na poradnik prvni skoro dva mesice. Pokud bude produkt uspesny, nebude AMD stihat dodavky.

Doufejme, ze zvladnou dat rozumnou cenu a mit rozumnou marzi. To prvni je predpokladem uspechu a to druhe pro zmenu je nutnym predpokladem k tomu, aby se AMD vyhrabalo z blata, v nemz nyni (min CPU divize) vezi po pas.

Drzim palce.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru. DELID a dalsi upravy.
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod corecorecore 14. 12. 2016 16:12

FlanK3r píše:Ryzen běžel na svém 3.4 GHz base taktu a neznámém boostu.

Jen pro upřesnění, Ryzen běžel bez boostu. ;-)

-- 14. 12. 2016 17:26 --

FlanK3r píše:-poté vykládal pracovník AMD něco o hrách a následovala herní ukázka z BF1 i nějaké onlinovky

Z toho těžko něco soudit :)

Také by stálo za to se zmínit o těch online hrách... Třeba ukázka z hraní a streamovaní dota 2. intel i7 6700K OC na 4,5ghz to nezvládl. Přitom Ryzen zvládl obojí.

Řekl bych, že z toho se už dá něco soudit
corecorecore
Junior

Odeslat příspěvekod polda 14. 12. 2016 16:44

Nato že už Vánoce byly je toto výstřel do tmy. Se nemůžu zbavit dojmu že prezentace je pro consorcia až budou plánovat výrobu všelijakých součástí chytrého světa(domácnosti,auta,podniky,zbrane ,automatizace apod.) Nic pro běžného stavěče a fanouška.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 12. 2016 16:53

Nemyslím si. Je to takové řešení do budoucna, prostě se placnes přes kapsu, postavíš PC za víc, ale vydrží déle. Třeba kdybys stavěl PC na X58/79 jsi ještě dnes v pohodě - myslím hry a domácí žvýkání. Přitom to není zase o tolik dražší.

No konkurence pro Intel to snad bude, a mnohým může stačit už jenom to.
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod polda 14. 12. 2016 19:50

Se bojím té ceny. Nato jak dlouho to trvalo to budou chtít zaplatit.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod corecorecore 14. 12. 2016 21:46

polda píše:Se bojím té ceny. Nato jak dlouho to trvalo to budou chtít zaplatit.

Podívej se na tu prezentaci znovu a možná zjistíš něco o ceně. :-)
corecorecore
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 15. 12. 2016 08:13

Ceny bych se ani tak moc nebál. Celou dobu se spekuluje že cena bude někde kolem 300-350 USD a já si myslím že to tak ve finále bude. Sice tu cenu nikdo nahlas neřekl (pokud jsem to tedy nepřeslechl), ale usuzuji z té herní+stream ukázky DOTA. Tam měli celkem 3 sestavy.
Jedna byla AMD Ryzen (8 jader, 16 vláken, asi 3.4GHz, cena neznámá), tam vše běželo OK.
Druhá sestava s i7 6900K (8 jader, 16 vláken, base 3.2Ghz, turbo 3.7GHz, 1100 USD) kde také vše běželo ok.
Třetí sestava s i7 6700K (4 jádra, 8 vláken, OC 4.5GHz, 350 USD) kde sice hra byla OK, ale stream byl trhaný a nedalo se na to dívat.
Myslím si že ty dva Intel procesory vybrali úmyslně takto. Chtěli ukázat že Ryzen zvládne výkonově to samé co 6900K, ale s cenou jako má 6700K, jen to neřekli nahlas.

Pokud vím AMDčku toto chování není cizí. Vždy prodávali výkonově podobné produkty za cenu nižší než konkurence. A to i v dávných dobách kdy měli například Athlon64, který byl po všech stránkách lepší než konkurenční přímotom P4 s jádrem prescott. Nebo například další případ byl při uvedení grafik Radeon HD 4870. Tam také ukázali že vyrobí grafiku, která má výkon jako tehdejší high-end (ten se prodával někde kolem hranice 10 000 CZK) a oni uvedli tuto grafiku s cenou někde kolem 5 000 CZK, dlouho to bylo nedostatkové zboží, jakmile se někde objevilo pár kusů skladem tak hned byly prodané. Myslím že se historie bude opakovat a stejný stav bude i v případě Ryzenu.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod cernakus 15. 12. 2016 09:51

Ano ryzen, tedy obecně 8c/16t bude za ceny od 300 po 500 USD. Toto už víme z uniklo prezentace pro oem.

Počítejte ale s tím, že ryzen dostupný v lednu a s babičkou frekvenci 3.5ghz bude stát těch 500 USD.

Také počítejte s tím, že levnější ryzen budou zamčené. To že AMD mělo na buldozeru většinu cpu odemcenou byla nutnost přidané hodnoty.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dockalacek 15. 12. 2016 10:02

s babičkou (jako DPH?)
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cernakus 15. 12. 2016 12:58

bazickou, opět zasáhla všemocná automatická oprava :-)

S Babiškou to vidím kolem 15 tisíc korun.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 15. 12. 2016 13:15

15 bez, aby mohl být pod 20 s.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 15. 12. 2016 14:43

Polda: to je nesmysl. Polaris a Pascal nás naučily, že aktuální přepočetní kurz je vč. dopravy, skladu, dph, cla a marže cca 30Kč za 1 USD. Tedy 500USD za top ryzen = 15000Kč třebas v CZC.

Mnohem důležitější je však cena základní desky. Tam bylo AMD velmi skromné a tak desky, které svou build kvalitou a schopnostmi předčily intelí HED, stáli běžně o 100 USD méně. To se už opakovat nemusí. Navíc na jejich ceny nemá AMD takový vliv.
cernakus
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor