po vymene chladica PC nenabehne

Procesory Intel, AMD a ostatní

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod error2000 14. 5. 2015 09:53

Dobrý deň.

Menil som včera chladič a PC nenabehne. Mám CPU AMD socket AM3+ a dával som naň Gelid Tranquillo rev.3. Ak zapnem PC na matičnej sa rozsvietia LED-ky, roztočia ventilátory, počuť ako naštartuje harddisk a ventilátory na GPU, ale nič viac. Monitor nenabehne a ani myška a klávesnica nesvieti. Zároveň určite nenabieha BIOS, keďže počítač "nepípne". Skúšal som prehodiť RAM-ky, vybrať baterku z matičnej, nič nezaberá. CPU ide vložiť iba jedným smerom + som ho samozrejme zafixoval sponou, ktorou sa uvoľňuje. Ešte som overoval či drží pred namontovaním chladiča a vzhľadom k tomu, že ináč ako jedným smerom sa tam nedá dať tam asi problém nebude a určite som ho tam nedával silou. Podotýkam, že som to nerobil prvý krát a prekontroloval som na 3krát či mám všetko zapojené ako má byť a či je to zapojené poriadne. Napadá Vás prosím niečo čo s tým môže byť? Predom ďakujem za akúkoľvek pomoc.
error2000
Junior

Odeslat příspěvekod soban 14. 5. 2015 10:13

Prostě něco jsi pokazil co těžko říct - nemáme video co jsi dělal.

Samotná výměna chladiče nemůže spůsobit poruchu, jedině že by jsi zničil CPU či něco při montáži urval.

Co pasta nedostala se někam na kontakty CPU, proč jsi CPU vůbec vytahoval pro výměnu chladiče to není nutné (jedině že by CPU nešel sundat z chladiče).

Co hnutá MB a někde skrat na skříň?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eLzyx 14. 5. 2015 10:29

soban píše:proč jsi CPU vůbec vytahoval pro výměnu chladiče to není nutné

ale říkej to té pastě, která přilepí CPU k chladiči :D
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod error2000 14. 5. 2015 10:31

Musel som vymontovať komplet matičnú, aby som vedel namontovať nový úchyt na chladič a CPU som vymontoval aby sa mi ľahšie čistil od starej pasty. Niesom si vedomí toho, že by som nejako poškodil matičnú, alebo CPU. Dnes to skúsim asi opať celé rozobrať a poskladať nanovo. Chcem sa iba spýtať. Na kontrolu či nabehne BIOS (teda "pípne" speaker) stačí mať na matičnej CPU a RAM? Pýtam sa preto aby som nemusel skladať celý komp a nakoniec zasa prišiel nato že to nefunguje.
error2000
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 14. 5. 2015 10:34

ano, stačí CPU a RAM. A samozřejmě zapojení ATX 24pin a 4pin
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 5. 2015 15:41

A chladic. ;) Pro uplnost.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod error2000 14. 5. 2015 18:00

Tak nakoniec jeden ohnuty pin na procaku :)
error2000
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 5. 2015 18:31

Nakonec bys mel dostat nasadou od krumpace pres prsty...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 15. 5. 2015 00:20

eLzyx píše:
soban píše:proč jsi CPU vůbec vytahoval pro výměnu chladiče to není nutné

ale říkej to té pastě, která přilepí CPU k chladiči :D


Třeba to nejdřív zahřát a pak sundávat a většinou to potom jde :-)
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eLzyx 15. 5. 2015 08:42

error2000 píše:Tak nakoniec jeden ohnuty pin na procaku :)


Nic neřeknu proti tomu, že se ohne pin při transportu (prodej/nákup použitého CPU), to se prostě stává. Pád také není nic zavrženíhodného, ale to bys o tom ohnutém pinu věděl hned.
Ale nacpat CPU s ohnutým pinem do patice :roll:
Jak se tohle povede?
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 15. 5. 2015 10:17

Snadno. Když to totiž nejde silou, jde to hrubou silou / kladivem. A to víš, když to tam pak cpeš tímhle stylem, tak to ohneš raz dva :D
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 15. 5. 2015 10:35

Jeste nikdy jsi nevidel USB mys narvanou v RJ45? Nejaka patice, sipka a piny ... vylagrovana patice je znackou vetsiny amateskych pokusu o stavbu. Ihned po nezapojenych kabelech a snahy narvat RAM obracene. Nejaky zlabek neznamena nic.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pytlík 15. 5. 2015 10:38

To já jsem kdysi dávno viděl na paměťovém modulu chybějící "žlábek" (ne)úhledně vyříznutý pilkou na železo. Dotyčný, co to spáchal tuto úpravu, modul reklamoval...
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod silenyJohn 15. 5. 2015 10:59

Ja ked zakladam procesor, tak bez pouzitia sily. proste sa musi sam usadit. ak nie, tak viem, ze je tam problem.
Ja co som videl na vlastne oci bolo svojho casu na strednej naopak LPT.
silenyJohn
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 15. 5. 2015 11:00

Matysek píše:Jeste nikdy jsi nevidel USB mys narvanou v RJ45?

"viděl", občas se mi to stává, když zapojuju kabely do PC po paměti :-[
Ale vždy jsem na to zavčasu přišel ... když jsem neměl kam zapojit síťový kabel.

Je zvláštní, že na desktopu se USB věc dá relativně snadno vložit do zdířky RJ45, ale na notebooku většinou ne, tam je ta zdířka tak o 1mm užší.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků